Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hányszor kell megjelenni terhesgondozáson? fórum

Hányszor kell megjelenni terhesgondozáson? (tudásbázis kérdés)


26. Derya (válaszként erre: 25. - T_marcsi)
2011. aug. 25. 15:27

hát ezt neked kell tudni, hogy hogy jársz jobban. :-)

azt, hogy 3 év múlva mi lesz, azt meg előre nem lehet tudni. akár az is megtörténhet, hogy nem lesz az a cég addigra...

25. t_marcsi (válaszként erre: 24. - Derya)
2011. aug. 25. 15:26
Konkrétan tudom, hogy nálunk hogyan működik... törvényileg szabályozott, ki lehet harcolni, csak utána nincs munkahely, ahova gyesről visszavegyenek. Én nem harcoltam, kussoltam, most visszavesznek, kolléganőm verte az asztalt, sajnos megszűnt a pozíciója... hosszútávon nem tudom melyikünk járt jobban.
24. Derya (válaszként erre: 23. - T_marcsi)
2011. aug. 25. 15:24
a gyakorlatban is érvényesek a törvények, de te tudod, hogy hogyan jó neked.
23. t_marcsi (válaszként erre: 22. - Derya)
2011. aug. 25. 15:23
Ez így leírva szép és jó, de az előző terhességem során megtanultam, hogy gyakorlatban nem így működik a dolog. Ha pattogok, akkor a gyes után nincs hova visszamenni dolgozni. Úgyhogy mindig szabival oldottam meg a dolgot, vagy ledolgoztam túlórában azt az időt, amit a védőnőnél töltöttem (csak eddig Budapesten volt a cég, és 3-4 órás távolléttel meg letett oldani, most mivel az iroda elköltözött Üllőre, ez már nem megoldható, csak egész napos hiányzással)...
22. Derya (válaszként erre: 20. - T_marcsi)
2011. aug. 25. 15:20
nem kell szabit kivenned, mert ez jár neked, mert terhes vagy!
21. Derya (válaszként erre: 19. - Derya)
2011. aug. 25. 15:20

bocsánat, most olvastam, hogy köteles elengedni a munkáltató és ki is kell fizetnie.

"Napokban nem mérik a kismamáknak járó szabadságot, a munkáltatónak a kötelező orvosi vizsgálatokra el kell engedniük a dolgozót. Egy mesterséges megtermékenyítéssel teherbe eső nőnek például - ha szükséges - havonta akár 20 napot is biztosítani kell. Az ilyen jellegű eltávozások egyébként munkaidőnek számítanak, vagyis nem vonhatnak bércsökkenést maguk után. "

20. t_marcsi (válaszként erre: 19. - Derya)
2011. aug. 25. 15:19
Persze hogy elengednek, csak arra a napra szabit kell kivenni. Fizetett vagy fizetés nélküli szabadságot... nem ezzel van a bajom. Nem is azzal, hogy nem akarok elmenni, inkább fogalmazzunk úgy, hogy ha szabad védőnőválasztás lenne, akkor nem tettem volna fel a kérdést :)
19. Derya (válaszként erre: 17. - T_marcsi)
2011. aug. 25. 15:17
szerintem, ha terhes vagy, kötelesek elengedni a vizsgálatokra. persze munkabért nem kötelesek fizetni a kiesett időre. nekem valami ilyesmi rémlik, de ennek érdemes utána nézni szerintem.
18. t_marcsi (válaszként erre: 11. - Birgi74)
2011. aug. 25. 15:06
Nem a vizsgálatokat akarom megúszni, ne értsetek félre. Nőgyógyász 3-4 hetente van, genetikus 4-szer lesz összesen, plusz havonta nagylabor, készül a kombinált teszt, lesz terheléses cukor is. Sajnos egyébként a kötelező vizsgálatokra az előző terhességemnél is szabit kellett kivennem.
17. t_marcsi (válaszként erre: 12. - Birgi74)
2011. aug. 25. 15:04

de pont ezen húztam fel magam, hogy a védőnői tesztcsík szerint telis tele van, aznap rohantam beutalóért, másnap hajnalban mentem a laborba, és totál tiszta a vizelet, nincs benne semmi kóros eltérés, vagyis vaklárma és tévedés volt az egész!


Egyébként pedig azért nem tudok majd szabit kivenni, mert csak 4 hónapra megyek vissza dolgozni ténylegesen, ugyanis február közepére vagyok kiírva, de szept 8-tól töltöm a felgyülemlett szabimat, és október 24-én kezdek ténylegesen dolgozni (Üllőre fogok kijárni Budapestről, a védőnő kedden 11-13 óra között fogad, tehát szabikat kellene kivennem, hogy elmenjek hozzá), vagyis alig lesz szabim, ami pedig van, azt a laborokra, nagy UHkra kell majd kivennem. Nőgyógyászhoz esténként járok, úgyhogy abból nem lesz probléma, és ott minden alkalommal (3 hetente kell menni) van súly-vérnyomásmérés, és havonta egyszer nagylabort is néznek.

2011. aug. 25. 15:04
4x
2011. aug. 25. 15:02
minimum 3x+ezen kivűl meg annyiszor mikor a doki berendel.
14. t_marcsi (válaszként erre: 5. - Kevian)
2011. aug. 25. 15:00
Sajnos rossz tapasztalatom van ezzel kapcsolatban, mert az első gyerekkel is akárhányszor kérdésem volt, sose kaptam rendes választ, csak mindig a sablonszövegeket, és 1 éves kora óta nem is jött, pedig milliószor kértem, hogy jöjjön el, mert elég sok problémám van a gyerekneveléssel kapcsolatban. Azelőtt is kb 3-4szer volt, de mindig akkor jött, mikor aludt a kisfiam, és beírta hogy minden oké, és normális, pedig meg se nézte, és már akkor se tudtam egy csomó mindent... úgyhogy kb. 7 hónapos kora óta már a gyerekorvosunkat hívom, ha bármi kérdésem van hozzátáplálással, fejlődéssel kapcsolatban. Most a második terhességnél is elkezdett felvilágosítani, hogy mi vár rám... pedig tudja hogy nem első gyerek, és tudja hogy rohanok haza a fiamhoz, mégis minden látogatás nála legalább 3-4 óra, mert az időpont mutatóban van, és mindenki félórákat tölt bent nála...
2011. aug. 25. 15:00
gyeshez 2009-ben 4kellett...de a dokit állít ki papírt hogy megkapd.
2011. aug. 25. 14:59
pláne, ha ilyen dolgok vannak, h fehérje a vizeletben, meg ilyesmi...
2011. aug. 25. 14:59
plusz két védőnőit még azért szerezz majd be. de úgyis a te és a babád érdeke, h megjelenj a vizsgálatokon! mi az, h nem tudsz sazbit kivenni? nehogymár szabit vetessenek ki veled arra, ha a köteleő vizsgálatokra el tudjál menni!!!
10. birgi74 (válaszként erre: 7. - Kevian)
2011. aug. 25. 14:58
hello! :)
2011. aug. 25. 14:58
A védőnőhöz eleinte havonta, majd kb. a 30. hét után két hetente, a 36. héttől pedig hetente.
2011. aug. 25. 14:57
TGYÁS-GYED-anyasági miatt érdekel a dolog, de a kiskönyvemben így a 14. héten már 5 pecsét van, mert 3 nőgyógyászati vizsgálaton (3 laboron is) és két védőnői látogatáson vagyok túl.
7. kevian (válaszként erre: 4. - Birgi74)
2011. aug. 25. 14:56
Szia! :D
2011. aug. 25. 14:55
Az a problémám ezzel kapcsolatban, hogy mivel visszamegyek dolgozni GYES-ről nem fogok tudni minden hónapban szabadságot kivenni, hogy elmenjek a védőnőhöz, aki megméri a súlyomat, vérnyomásomat, és néz egy tesztcsíkot (ugyanezt mind a nőgyógyász is megteszi csak nem tesztcsíkot néz, hanem rendel labort kér)... ráadásul a frászt hozta rám, mert a héten kedden közölte hogy tele van vérrel és fehérjével a vizeletem, és ez nagyon nem jó, tegnap voltam laborban, és teljesen negatív a vérképem (pedig mindent néztek rajta, és egy csillag volt, de a háziorvos szerint azzal pont nem kell foglalkozni)...
5. kevian (válaszként erre: 2. - T_marcsi)
2011. aug. 25. 14:55
Havonta, ha normális és foglalkozik az emberrel nem árt meg.
2011. aug. 25. 14:55

4szer kell menni. koraszülés esetén kettőször ahhoz, h utána kapjál tgyást. de az igazolást úgyis az orvosod fogja kiadni, és h anála megjelentél minimum négyszer, tehát a kiskönyvedbe van 4 pecsét tőle, akkor az elég. vagy miért kérdezed?


h anem a tgyás miatt kérdezed, akko rmeg úgyis mindig mondja a doki, h mit kell tenni, hova kell menni, ilyesmi.

2011. aug. 25. 14:53
4-szer, hogy megkapd az anyasági segélyt
2011. aug. 25. 14:53

Sziasztok!


Aki érintett a témában, elárulná Nekem, hogy hányszor kell megjelenni kötelezően terhesgondozáson? Havonta járok nőgyógyászhoz, háromszor fogok menni nagy genetikai UH-ra, ill. havonta-kéthavonta vesznek vért is. A védőnő érdekelne igazából, hogy hozzá hányszor kell elmenni?

2011. aug. 25. 14:52
Hányszor kell megjelenni terhesgondozáson?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook