Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hónapos fiam nem eszik főtt ételt, csak nasit. Inni iszik eleget. Mit csináljak? fórum

17 hónapos fiam nem eszik főtt ételt, csak nasit. Inni iszik eleget. Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


2014. jan. 29. 17:15

Nem tudom olvassa e vki meg ezt a forumot,de minden esetre a kerdezönek a kerdesere visza kerdeznek mi az hogy nasi?

Ilyen nincs !Minden amit egy gyermek meg kivan es izlik neki az taplalja es a szervezete azt diktalja hogy arra akor szüksege van!

Bocsi az elöttem szoloknak de En nem ertek egyet veletek...

Mert kell egy gyereknek azt enni amit Mi eszünk?-meg amit kap...:/

En nagyon sokat tanulok a 17 honapos fiamtol,Ö is rossz evö (szerintetek) azt eszik amit meg kivan,nem pedig azt amit kap, mennyisegre es a del van ebedelni kell fött kajat!!! nem tartom jo dolognak , a minöseg es az Ö izlese az ami fontos es a rendszereseg.Mert lenne jobb egy Paprikas krumpli(tele vacak permetezet mindennel(nem reszletezem),nem beszelve az örölt Paprika hatasarol,a hus ami minden csak nem hus,tapos salak anyag.....

Az en fiam nem evet meg semit amit adtam neki ,krumplit mai napig Sem eszi semilyen formaban,bolti teszta nem ,amit en csinalok teszta az igen,bolti joghurtok közül csak a görög joghurt...elkeztem figyelni es ra jöttem hogy ösztönösen erzi hogy mi az egesseges es jo neki,es mikor mire van szüksege.Sokat tanulhatnank tölük!

Nalam az van hogy mindent meg kostoltatok ha keri eszi ha nem akor kap mast.Inni csak vizet iszik(gyerek asvanyviz...nem keri a teat Sem es semi mast:)hal" Isten.Van olyan nap hogy eszik fött ettelt van olyan hogy napokig nem...olyankor is figyelek hogy szenhidrat,feherje,zsir,vitamin,meg legyen de hogy az hus-joghurt-gyümölcs vagy milyen formaban azt majd ö eldönti...

Kedves kerdezö figyeld a fiad es ra fogsz jönni hogy nem kell agodnod tudja Ö nagyon jol hogy mit csinal,mi csak arra figyeljunk hogy teret adjunk az igenyeiknek,es minnel nagyobb valasztekot hogy minnel hamarabb kialakulhason a sajat izlesük.


Ja talan meg annyi hogy a fiam Soha nem Volt beteg 12,5 kg szoval jol fejlödik es amig ez igy van nincs baj.

27. lully
2011. aug. 25. 13:47
Ekkora gyerkőc azt eszik, amit anya ad, illetve enged neki. Ilyen melegben nem gond, ha nem feltétlenül kívánja a főtt ételt, valóban nem fog éhen halni, de esetleg kicsit "hűvösebb" joghurt, gyümölcs, túróba kevert gyümölcs, biztosan megteszi hatását, persze eldugva előle a kekszikét meg egyéb nasikat.
26. c0275abe94 (válaszként erre: 25. - C0275abe94)
2011. aug. 25. 13:25

24 hónapos volt akkor.

Este próbálkozz szerintem a nagy melegben meleg étellel (a zöldséges májgombóc leves nálunk bejött, tartalmas is és van benne minden), napközben lehet, hogy nem igényli a meleg ételt.

25. c0275abe94 (válaszként erre: 1. - Tettiandrea)
2011. aug. 25. 13:24
A mi lányunk egyszer próbálkozott azzal, hogy csak nasit kért. Eltüntettem otthonról. Kezébe nyomtam egy tálat, volt benne banán, körte, alma, nektarin. Választhatott. Nem kérte egyiket sem, majd 3 óra múlva "rávetődött" a gyümölcsös tálra, mikor rájött, itt bizony nem lesz édesség, sem sós ropika. :)
24. 83ff5144bd (válaszként erre: 23. - Mejmej01)
2011. aug. 25. 13:17
jogos... :D mert amit anya+apa eszik,az mindig finomabb :D
2011. aug. 25. 13:16
Egyetek együtt.Ha látja,hogy te is a főtt ételt eszed talán ő is megkívánja.
2011. aug. 25. 12:56

az én lányom is ebben a melegben alig akar enni..de én nem nasiztatom..

ő joghurtot eszik napközben,meg gyümölcsöt... és így igenis kéri ebédre a főtt kaját.. :) meg este tápszerezünk... és persze sokat iszik... ez így jó,nem?

nekem a védőnő mondta,hogy ne lepődjek meg,ha nem akar enni ilyen melegben, csak igyon sokat...

2011. aug. 25. 12:46

Ezt szulok rontjak el, miert kell turorudival, kekszekkel, pudinggal, csokival tomni egy masfel evest? Eheti meg ezeket a szemeteket egesz eleteben.

Rendes kajat adj neki, ehenhalni nem fog.

20. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Tettiandrea)
2011. aug. 25. 09:45
Mit keres nasi a lakásban???
2011. aug. 25. 09:24
Ha nasit adsz neki, nem csoda, hogy normális kaját nem eszik.
18. Venu
2011. aug. 25. 09:24

Én is a drasztikus elvonásra szavazok!

Ha éhes lesz eszik, bármit! :)

2011. aug. 25. 08:49

nálam is volt ilyen. vond el szigorúan a nasit, 1 falatot sem. és majd úgy is éhes lessz.

Ha hisztizik érte akkor meg rá kell hagyni,. Elvégre Te vagy a felnőtt.

16. vviki2
2011. aug. 25. 08:41

Ne adj nasit. :-)

Már többen írták, de ez így is van. A háziorvosunk mondta egyszer, hogy ÖNKÉNT még egy gyermek sem halt éhen...azaz ha nem akar mást enni, akkor NE egyen. 1-2 nap koplalás után rájön, hogy ÉHES és ENNI FOG!!!

Csak mi anyukák gyakran beleesünk abba a hibába, hogy pl. egy betegség után nem akar enni a gyermek és ráhagyjuk, majd tömjük keksszel, ropival..."na egyél egy falatot, legalább lesz valami a gyomrodban..." ;-)


Próbáld ki! Légy kitartó és következetes és CSAK főétkezéskor kapjon enni, RENDES kaját. Ha nem kér, nem eszik. Hidd el, elég hamar beadja a derekát majd..;-)

Üdv. : egy háromgyerekes...

15. 0a8303ed6d (válaszként erre: 12. - Pteri)
2011. aug. 25. 08:04
Az én fiam nagyon rossz evő volt mindig, most is az, eleinte iszonyúan görcsöltem rajta, elétettem 5 féle kaját csak egyen végre, de egyrészt ettől se m lett jobb, másrészt idegileg nem bírtam, most ami van azt kell ennie, ha nem akar nem erőltetem, elmehet az asztaltól, viszont nasi csak akkor van ha eszik legalább pár falat normális kaját is! Most 2 éves és már érti a dörgést... :)
2011. aug. 25. 08:01

Nálunk kb. 2 hete eszi meg a kisfiam a főttételt (előtte csak és kizárólag bébiételt és nasit volt hajlandó enni).


Se alma, se kifli se semmit nem kellett, csak túrórudi, csoki, puding, keksz, chips, egyszer egy nap az ebéd, reggelire a tej, vacsorára a tejpép.


Ja... 2,5 éves egyébként, mostmár 2 hete (!) megeszi amit mi simán...


Az ízlése folyton változik, hol sokat iszik, hol alig, de csak és kizárólag vizet hajlandó semmi mást.


Kitartás, előbb-utóbb meg fog enni mindent, amit kínálsz neki :)

2011. aug. 25. 08:01
Amúgy ebben a melegben az én fiamnak sincs étvágya! Van hogy csak egy fél banán megy le egész nap meg egy pohár tej, de ez nem baj, viszont ha csokit, sütit egyebeket kap akkor nem fog megenni mást hiszen az a legfinomabb! Gyümölcsöt adj neki, ha éhes lesz megeszi, de mondom abból sincs baj ha egy darabig nem eszik, hidd el nem fog éhen halni, annál okosabb... :)
12. pteri (válaszként erre: 1. - Tettiandrea)
2011. aug. 25. 07:58
Igen, ne adj neki nasit. Nézd nyugodtan , ahogy az éhségtől sír és földhöz veri magát, mosolyogj, amikor a tányért a főtt étellel rád borítja és úgyse eszik. Ezt kb. 4-5 napig kell kihúzni, utána enni fog. Nekem is ezt mondta mindenki, aztán én a második-harmadik napon feladtam. mindig megkínáltam a főtt étellel, kitapasztaltam, melyiket szereti mégis, aztán azt főztem orrba-szájba. Nasit pedig csak evésidőben adtam, próbáltam abból se a legegészségtelenebbet. Ezért most a jól evő gyerekekek szülei meg fognak kövezni, de nem bánom. További sok kitartást neked, hidd el egyszer enni fog!
2011. aug. 25. 07:57
jól írja aries:) amúgy 17hósan már több eszük van mint hinnénk:DD
10. azure_
2011. aug. 25. 07:56

A nagy melegben sajnos ők sem kívánják a főtt ételt. Próbáld meg és pótold tejtermékkel, gyümölccsel esetleg valami hideg kajával. Mi is szenvedünk napok óta. Az én kisfiam most lesz 23 hónapos.

Nálunk a nasi a kinder és a ropi. Na ezt nem kap most, mert persze az menne! :)

Mégis a kutyáknál landol minden. Amit főzök, a konzerv és a szendvics, pogácsa is. :(

Igyon sokat. Az a lényeg.

2011. aug. 25. 07:56

amúgy ha tele lesz a poci, akkor tudni fogja már 17hósan hogy a főtt étel is tud finom lenni:)

lányom tegnap bevágott eg ynagy tányér rizseshusit, egy hete a krumplis tészta volt megpúpozva:P


csak nekik is kényelmesebb rágcsálnia melegben mondjuk sztem mint a meleg ételt enni:S

8. 0a8303ed6d (válaszként erre: 1. - Tettiandrea)
2011. aug. 25. 07:54
A gyerekek nagyon rafináltak tudnak lenni! Tudja, hogy ha nem eszik te úgyis adsz neki nasit mert megsajnálod, hogy nem eszik! Ne adj neki, 1-2 nap és rájön, hogy nem zsarolhat...
2011. aug. 25. 07:54

:) dettó nálunk is:) bár nasi helyett nálunk cici van:P


szvl megvontam a nasikat, meg a cicit is csak ha rendesen eszik akkor kap:P


először éhezett egy fél napig kb, de mivel alváshoz jár a cici így félig meddig evett nap közben azt, bár semmit nem ér már, mindegy...


a lényeg hogy este úgy ette a virslit mint a kis angyal:)


ne adj neki, ülj le vele szemben, nézz a szemébe és magyarázd el neki hogy addig nincs keksz stb míg nem eszel 5kanál xy-t...először jön a hiszti majd stb, én ilyenkor kivettem és elzavartam játszani...de hidd el kitartó vagy 24órán belül enni fog:)


persze vannak kivételek, fog fájás stb, de mindig egyen pár falatot szépn és utána jöhet csak a finomság:)


gondolom nasiból se vág be túl sokat inkább csak ízlelget mindent:)

6. moki-kopi (válaszként erre: 1. - Tettiandrea)
2011. aug. 25. 07:54
miért adsz nasit egy 17 hós gyereknek? és mit takar a nasi nálad? miket eszik meg így?
5. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Tettiandrea)
2011. aug. 25. 07:46
Ne adj neki nasit!
2011. aug. 25. 07:46
Ne adj neki nasit.
3. kisj (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. aug. 25. 07:46
pont ezt szerettem volna én is írni:)
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tettiandrea)
2011. aug. 25. 07:45

Ne adj neki nasit, csak főtt ételt, akkor azt fogja enni.

Végülis azt eszik, amit kap. :)

2011. aug. 25. 07:44
17 hónapos fiam nem eszik főt ételt, csak nasit.Inni iszik eleget. Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook