Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bipoláris zavar affektív (kevert fázis) mániás depresszió fórum

Bipoláris zavar affektív (kevert fázis) mániás depresszió (beszélgetős fórum)


2014. okt. 4. 08:35

Szendi Gábor hülye. :(


[link]


Én az elmúlt hat-hét évből 3.5+ évet az Egyesül Királyságban éltem, na pont az ottani írek, azok is akik átelepültek. a válság alatt. Magyar szemmel 10-ból ~4, és szakamai szemmel, is komoly eredmények alapján is min. három-négyszeres gyakoriságban értettek még a komoly bipoláriszavarban is, enyhében meg sokal nagyobb arányban. Ez olyan náluk "népbetegség" mint nálunk a sima depreszió, csak erősebben, de elfogadtoan létező személyiség forma.

2012. jún. 12. 12:44
Szerintem nekem is ez lehet a gondom. Többször voltam már pszichiáternél, ahol diagnosztizáltak szorongásos zavart kényszeres tünetekkel, de bipoláris zavart nem. Valószínűleg azért nem, mert csak depresziós-szorongós fázisban láttak. Pedig vagy nagyon vidám vagyok vagy nagyon levert. Túlreagálok helyzeteket . Van, hogy naponta többször változik a véleményem vagy álláspontom valamiről. Mások ezt nem veszik észre ,mert rendkívüli önuralmam van, de annak ellenére nagyon szenvedek az állapotomtól, szinte minden energiám az egyensúlylátszat fenntartására megy magam és mások fellé is.
2011. aug. 28. 18:53

Szed gyógyszert igen, többet is. Ha szedi, akkor nincs baj, csak esetleg olyasmi, hogy nem koncentrál maximálisan. Viszont ha valami miatt rosszabb a hangulata, akkor eszébe juthat, hogy inkább nem veszi be a gyógyszert, ezáltal borul minden. Kórház, gyógyszerbeállítás és szenvedés. :( Volt olyan év, hogy 4 szer is volt kórházban, de már hála az égnek 2 éve nincs baj.

Tényleg a legeslegfontosabb az, hogy a gyógyszereket szedje az illető. Még akkor is, ha esetleg azok hatására felszalad jó pár kiló.

9. Macskanita (válaszként erre: 7. - Álomvirág1)
2011. aug. 25. 20:47

Álomvirág

családtagod szed rendszeresen gyógyszert? ha igen, amellett is előjönnek a fázisok gyakran nála?

8. Macskanita (válaszként erre: 7. - Álomvirág1)
2011. aug. 25. 20:46

köszönöm válaszodat, azért érdekelne, mert sajnos nálunk is a családban ez van...és kíváncsi lennék, mit lehet tenni, hogy egy kisgyerek ne szenvedje el a betegség okozta dolgokat, hát rólam van szó konkrétan, azt hiszem kordában van tartva a dolog, gyógyszerekkel ugyan, de tapasztalatokat várok, akinek acsakádjában ilyen előfordul...

nem szeretném ha akisgyerekem szenvedné el az én dilimet:-)((((((((((((

2011. aug. 25. 16:50

Még annyit, hogy ha épp mély depibe van sem, valamint túlpörgés esetén sem lehet győzködni. Nem mer kimenni az utcára, nem kel ki az ágyból, mindenkiről azt gondolja ellene van, fél, és.. sokszor meg akar halni. Vagy pörög, fel ébred hajnal 2 kor főzni, kutyát sétáltatni, takarítani, ha valaki valamit nem úgy gondol, ahogy ő, azaz nem felel meg az ő akkori abnormális elvárásának, azzal veszekszik, elég komolyan.. stb, sokáig lehetne sorolni. Egyetlen módja, hogy ne történjen komoly baj, az az, hogy amint feltűnik valamelyik tünet, azonnal!!! orvoshoz kell vinni, ha akarja, ha nem! Tényleg ez a legfontosabb! A családnak tisztában kell lennie azzal, hogy ez betegség.

Emiatt nagyon nehéz gyerekkorom volt, de hála édesapámnak, aki mai napig kitart anyukám mellett, rengeteg szép emlékem van. Tény, hogy nagyon nehéz mindenkinek, és kevesen vannak szerintem, akik kitartanak.

2011. aug. 25. 16:43
Nekem egy közvetlen családtagom szenved benne.. vele együtt mi is. :( Gyógyszerrel kezelhető, de amint abbamarad a gyógyszerek bevétele (ami a depresszió miatt is lehet), komoly problémák lehetnek.
5. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2011. aug. 25. 08:47
Eurorikus és levert hangulat váltakozik szélsőségesen. Enyhe formában nagyon sok embernél jelen van.
4. lonix (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2011. aug. 25. 00:10
Remelem nem neked van?Beirod a google keresobe ezt a szot,mindent kiad rola.
2011. aug. 24. 23:42
rengeteg fórum foglalkozik ezzel. próbáltál már ott érdeklődni?
2011. aug. 24. 23:35
Tünetek, család hozzáállása, alkalmazott gyógyszerek,terápiák, azok hatásossága, és mik a kilátások...
2011. aug. 24. 23:34
szeretném ha valaki tud erről a betegségről, saját, illetve látott tapasztalatait megosztaná velem. Köszönöm szépen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook