Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Japán kristálygomba cukor helyett működik fruktózzal is? fórum

Japán kristálygomba cukor helyett működik fruktózzal is? (tudásbázis kérdés)


10. piltzne (válaszként erre: 9. - Szisziági)
2011. aug. 27. 21:11
Köszönöm a beszámolót. Stevia kilőve...
2011. aug. 26. 21:25

Sajnos reggel a sima cukros adagot ugyanúgy lehetett szűrni-de a steviás bedöglött:(

A gombák megvoltak,de rossz szagot árasztott az egész... nem erjedt,hanem inkább romlott hal szagra hasonlított..pedig volt benne bőven aszalt körte.

A fruktóz valószínű természetesebb cukorforrás a gombáknak,ezért élnek vele-míg a műtől megdöglenek..

Sok szerencsét a gombáidhoz!

8. piltzne (válaszként erre: 7. - Szisziági)
2011. aug. 25. 20:14
Én a nagy meleg miatt egy nap után leszűrtem, így már másodszor kaptak fruktózt. Aszalt fekete cseresznyét tettem még bele. Szép a színe, finom, és még élnek a gombák is. Remélem bírni fogják.
7. szisziági (válaszként erre: 6. - Piltzne)
2011. aug. 25. 19:26

Szia!

Reggel elindítottam a kísérletet:) A gombák még élnek ha jól láttam:) Összehasonlítva a másikkal ,színre átlátszóbb a lötyi és az illata kevésbé gombás... Holnap reggel leszűröm,majd meglátjuk:)

2011. aug. 25. 11:26

Köszönöm a válaszokat. Megpróbáltam a fruktózzal, már három napja élnek a gombák, még nem nyírtam ki őket :). Majd ha szaporodik, akkor elosztom és próbálkozom a többivel is. Természetesen nem édesítőszerre gondoltam, hanem a "majdnem cukrokra", amiknek még köze van a természeteshez.


Várom a stevia kísérlet eredményét, mindenképpen írd meg, mert az nekem is van.

2011. aug. 24. 23:05
Én egy kanál cukorral szoktam készíteni, és boldogan elvannak vele a gombák. A cukrot megeszik a gombák, szóval ha nem teszel bele többet, mint amit megesznek, akkor lényegében neked már nem sok minden jut a cukorból. A cukor üres kalória, ezért kell a mazsola, vagy más aszalt gyümi.
2011. aug. 24. 22:45
szia! a gombának a táplálkozáshoz van szüksége a cukorra, és az édesítőben nincsen szerintem számára hasznosítható tápanyag. (mi, lányok is pont azért használjuk ezeket cukor helyett, mert alig van benne szénhidrát :) ). De a xilit még elképzelhető alternatíva lenne, hiszen az cukor végülis, csak az emberek csak 25%-át hasznosítják (ha jól tudom). és szerintem az aszalt gyümölcs is tök jó ötlet.
2011. aug. 24. 22:11

Szia!

Nekem most sok gombám szaporodott,a holnapi cukros adag mellett kipróbálok egyet stevia pöttyökkel..

Majd beszámolok az eredményről...

Én amúgy is csak két kanál cukrot tettem,állítólag ennyi a minimum -és működött.

Mi lenne ha addig csak aszalt gyümit tennél bele,csak kicsit többet,abban is van cukor ami kell a gombáknak..

2011. aug. 24. 21:59

Vagy egyéb cukorhelyettesítővel? Pl xilit, stevia...

Írjon, aki már próbálta.

2011. aug. 24. 21:58
Japán kristálygomba cukor helyett működik fruktózzal is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook