Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végleges szőrtelenítés fórum

Végleges szőrtelenítés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
874. picur1979 (válaszként erre: 867. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 17. 09:42
Kolbi,te biztosan ehhez is jobban értesz, de ugyanúgy mint az ipl-nél itt is sokat számít, milyen gépet használnak. És elektrolízisnél ma már nem a 150 évvel ezelőtti technika a menő, hanem rádiófrekvenciás masina.
873. picur1979 (válaszként erre: 871. - Amacska)
2012. ápr. 17. 09:36
Amacska, és végleges lett az eredmény? Vagy legalább tartós??
872. 8f8f3a827e (válaszként erre: 869. - Fenevad)
2012. ápr. 16. 19:09

Most már csak annak drukkolj, hogy rossz idő maradjon. Tényleg nekiment ilyen időben?


Kolbi, a meteorológus

871. amacska (válaszként erre: 869. - Fenevad)
2012. ápr. 16. 17:37
nekem lidokain nélkül csinálták úgy 15 éve
870. Fenevad
2012. ápr. 16. 17:14
Amúgy volt olyan ember Katinál aki teljes testet csináltatott vele,és nincs rajta egy szál szőr sem! jó pár évet járhatott mire elektrolízissel megcsináltál akár a kezét vagy lábát
869. Fenevad
2012. ápr. 16. 17:10

Nem tudom amúgy hogy aki volt arccal elektrolízisen az hogy bírta ki mikor a bajuszt csinálták??? mert abban szó szerint bele lehet dögleni :(:( hiába a Lidocain semmit nem ér a világon! Jó lenne valami innyekcióval érzésteleníteni!


Picur! mindenképpen leírom mi a helyzet velem a kezelések után! Hisz eddig is kódexeket írtam már ide :D De ti is írjatok,mert engem is érdekel minden új helyzet,hogy kivel mi történik,mert mindeből lehet tapasztalotot szerezni,meg tanulni is!

868. Fenevad
2012. ápr. 16. 16:58
sziasztok szőrrel harcolók! :D Nos ma fel kellett hívnom a Katalint mert szó szerint pocsék az arcom! :S:S Borzasztóan fájt a kezelés szombaton és nagyon kényes a bőrőm amúgy is :( azt mondta a kezelés után 3 órával már mehetek emberek közé! Erre azóta eltelt 2 nap és rettenet az bőrőm! azt mondta vastagon kenegessem stb.. mostmár azért valamivel jobb,de sosem lehet 2 embert összehasónlítani ezt jó lenne ha orvok és kozmetikusok és mindenki egyaránt tudná!!! Pici okos a felvetésed! Mert valóban én is utánanéztem a lézer kontra elektrolízisnek de nem baj a kettő együtt! lézer után 2 héttel lehet menni nyugodtan az elektrolízisre! nekem a lézer semmit nem fog érni teljesen látom,és Katalin is megmondta. De hozzá is járhatok 1 évet ezzel kezdte...de ezt sejtettem,mindenki álandóan a türelemmel jön,hogy csak az kell hozzá,a lézerhez hiába van türelmem,ha semmit nem ér,és amúgy is VÉGES a türelem már nagyon...Nekem most fehér és piros az arcom az első elektrolízis után olyan a kezelés helye mint egy benyulladt gennyes pattanás :( remélem ez tényleg végeleges lesz akkor tényleg azt mondom hogy bármilyen fájdalmat megér!! ha marad is utána heg remélem van rá lehetőség hogy valami kezeléssel a mai kor tachnikai vívmányaival el lehet tüntetni!
867. 8f8f3a827e (válaszként erre: 866. - Picur1979)
2012. ápr. 16. 16:26

Mi változott az elektrolízissel 150 év alatt? Ügyesebbek lettek a kozmetikusok?


Kolbi, a kozmetológus

2012. ápr. 16. 13:53

Sziasztok!


Kolbi, kozmetológusnak készülsz? Egyébként a manapság végzett elektrolízisre szerintem nem igaz amit írtál: 'Pár hétre besebesedik, majd a seb leválik, fehér folt marad hátra és eltűnik kis nyommal vagy bebarnul.' - főleg ha megfelelő tapasztalattal rendelkező kozmetikus végzi. Mindenesetre tényleg csak kisebb területen használható.


Fenevad, és az nem gond, hogy párhuzamosan folyik a lézer és a tűs epilálás? Remélem pozitív tapasztalataid lesznek. Majd számolj be, hogy elégedett vagy-e az eredménnyel? A 40 forint/szál szerintem elég kedvező ár!

865. arrival (válaszként erre: 864. - 2d4552fca0)
2012. ápr. 16. 12:15
A 2 hetet ki kellett volna varni, nekem tobb mint 2 het utan kezdett hullani.
2012. ápr. 16. 10:44

Sziasztok!


Az ipl-es, első alkalommal kezelt hónaljam szombaton volt másfél hetes. A másfél hét alatt meg se mozdult! Gyanítom, hogy elszúrták nekem is. Annyira felhúztam magam, hogy legyantáztam a fenébe, többet nem megyek. Majd max ősszel lézert próbálom ki, amikor ugyebár a ruha eltakar.

Lehet, h elhamarkodott volt a másfél hét, de kétlem, hogy pontosan a 14. napon kezdene el hullani. Elég gyorsan nő a szőröm. Ha a szőrtüszőt tönkretette a kezelés, és elkezdi kitolni magából a szőrt növekedés közben, akkor csak a bőr tartja bent úgyis a szőrszálat egy idő után, akkor meg mindegy h kihúzom-e. Szerintem.

863. Fenevad
2012. ápr. 14. 16:26

Kolbi!


Köszi az infót! Ki fogok tálalni a lézeren mindenképpen! kiváncsi vagyok mit reagálnak majd a nagy végleges dumáikkal! Külön Lcd tévéről megy a végleges duma hogy mindenki bedőljön aki ott vár a kezelésre. azért vettem 4 alkalmas bérletet,mert 1 alkalomra nem lehetett menni! Alkalmanként csak akkor lehet menni ha már egyszer vettél bérletet náluk! A nagyobb helyeken ezt csinálják,lásd: Bársony és Aestétika.Direkt megkérdeztem! Ma megvolt amúgy az elektrolízisem,nagyon fájt,iszonyatosan könnyeztem közben! Nagyon rendes volt Korsós Katalin,csak azt nem értem hogy nem vagyok a Kákán is csomót kereső,de ki az aki itt számolja a szőrt?????????? honnan tudom én és miért higgyem el hogy ő 100 szálat kiepilál??? 1 órát voltam ott amúgy mindenzt úgy hogy már a lézeres kezelésem után csomó szőrőm kihullott de szerintem még mindig elég sok maradt annak ellenére is,hogy ki lett ma epilálva... egyébként nála 40 forint 1 szál az arcon.

862. zsuzso100 (válaszként erre: 861. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 13. 19:44
Igen, nyilván ez csak kis területen működik, ahol kósza szálak vannak.
2012. ápr. 13. 17:53

Zsuzso100.

Így van, az egyetlen végleges szőrtelenítési mód a szőrszálak egyenkénti kiégetése vékony tű bevezetésével. A lézer és az ipl csak tartós eredményt ad.

A tűs kezelés ugyanakkor drága, egy szál kiégetése 40-100 Ft, a lábszárra ez kb. fél millióra jön ki, lassú, mert egy alkalommal pár százat lehet kiégetni (nem bír a kozmi tovább koncentrálni), fáj, nem bír a beteg egy óránál tovább nyugodtan ülni, és minden héten kell menni. De ezektől el lehet tekinteni, a legfájóbb pont, gyakran előfordul hegesedés, amit lehet nézni örökre.

Fenevad!

Nyáron semmi esetre se kezd bele olyan tűs szőrtelenítésbe, ahol napfény érheti a bőrt. Kérj egy próbakezelést egy 20 Ft-osnyi területen, ahol nem érheti napfény és kövesd végig a gyógyulást. Pár hétre besebesedik, majd a seb leválik, fehér folt marad hátra és eltűnik kis nyommal vagy bebarnul. Teszteld magadon, és ősszel vágj bele.


A lézeres és ipl kezelésnél az első kezelésnek erősnek kell lennie, mert például az arcon, ha gyenge a kezelés, csak a pigmentet lövi ki a gép, de a hajhagyma ősz szőrszálat növesztve visszanő. Ezért örök szabály, ha az első nem hat, le kell lépni még időben.

Az elektrolízis nem az utolsó remény, vannak olyan helyek, ahol több géppel kezelnek olyan szakemberek, akik egész nap ezt csinálják és van tapasztalatuk. Nem mindegy, hogy milyen vastag a zselé, nem mindegy, hogy mennyire nyomják a bőrhöz a kezelőfejet, vagy csak lebegtetik a zselén. Nem mindegy, hogy milyen szögben tartják a fejet. Van olyan módszer, hogy először ipl-lel, majd lézerrel mennek át a területen, és minden alkalommal más gépbeállítással dolgoznak. Más idővisszahívás van, és sorolhatnám még. Ez egy külön szakma, amiről most is azt gondolják, hogy van egy gomb, amit csak meg kell nyomni és a szőr örökre eltűnik. Nézzetek utána, hogy hány kozmetikus bukott bele a hozzájuk kivitt gépekkel.


Kolbi

2012. ápr. 12. 18:31
Nekem azt mondta egy kozmetikus, hogy igazán végleges a tűs epilálás, a lézerrel vannak problémák, igaz ezt kis területen célszerű, meg ugye ez azért valamennyire fáj is.
859. Fenevad
2012. ápr. 12. 18:15

Kolbi!


Ha nem sokerül a lézeres kezelésem hivatkozhatok a kozmetikában a te véleményedre???? Kiváncs vagyok ha előadom nekeik azt amit te most írtál nekem mit szólnak majd... mert hajlamosak nagyon hülyének nézni az átlag embert,még akkor is ha 100 ezret kivág a csíkzsebből!

Apropó!! Kicsit irronikusnak tűnik a leveled végén lávő gratulációd! Őszintén gratulálsz az elektrolízishez vagy azért mert hülyeség? Nyáron nem hiszem,hogy megyek,csak addig járok míg nem lesz 40 fok! Várom válaszod! Nekem mindegy a nemed :D puszillak! :P

858. Fenevad (válaszként erre: 857. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 12. 18:05
Helló Kolbi! Köszi a választ! Az a helyzet,hogy mikor először voltam lézeren 2011 decemberben,akkor semmit nem éreztem az egészből,furcsáltam is,hogy ez nem fáj???? hisz az Ipl nekem nagyon fájt!! Nagy szám ellenére semmit nem szóltam a kozmetikus nőnek (kb. 38-40 éves lehetett) De magamban sejtettem és nagyon gyanakvó is voltam hogy ez nem igaz,hogy normális dolog,hogy nem fáj a lézer... az első kezelésen többször is megkérdezte a kozmetikus hogy fáj e amit csinál örömmel mondtam,hogy nem,de szerintem ha nem fáj ma már arra gondolok,hogy akkor az nem is ér semmit :( tehát magyarul nekem az első és sorsdöntő kezelésemet elbaszták???????????????! Utána mikor mentem második és harmadik alkalommal lézerre más kozemtikus kezelt és nála eléggé fájt a kezelés de számomra kibirható volt! de akkor is ugyanannyi szőr nőt vissza kiváncsi vagyok most hogy megvan a 3 ik kezelés mi lesz az eredmény,most vagyok 2 hetes és ki is hullott a szőr! de ha a 4 ik sem fog érni semmit,nagyon durva dolgot fogok művelni! Az utolsó,tényleg az utolsó REMÉNYEM maradt az elektrolízis,merthát ugye a remény hal meg utoljára... Sajnos egyre inkább azt érzem,hogy pénzcsalás miatt elbaszták az első lézeres kezelésem had járkáljak oda még 35 ször! Csakhogy én sem vagyok hülye és azt is utálom aki hülye és mást néz hülyének!!
857. 8f8f3a827e (válaszként erre: 851. - Fenevad)
2012. ápr. 12. 12:46

Hello Fenevad!


Mintha egy kis kételkedést éreznék a leveledben.


Az első kezelés a legfontosabb, ha ezt elrontják, akkor a kezelő csak futhat az eredmény után. Leggyakrabban a megégéstől félve aluldozírozzák az értéket, ha meg nyárra a bőr megbarnul, akkor ez az érték egyből magas lesz. Szép nagy égések lesznek. Na most mit csináljon az egy napot betanult kis asszisztens?


Tehát vegyük át még egyszer a leckét, feloldva a szíved mélyén lévő kételkedést. Az első kezelésre 30-50% szőrnek ki kell hullnia, ugyanakkor 6-8 kezelésre el kell érni a 90%-os eredményt. De nem minden kezelés adja ezt az értéket! Miért? Azért fontos az első kezelés, mert ilyenkor soha vissza nem térő alkalomként ilyenkor van a legtöbb hajhagyma anagén, növekvő fázisban, magyarán ilyenkor legerősebb a célpont. A jó kezelő ezt ki is használja és merészen, de jól beállított magas értékkel kezel. A sok célpont és a nagy tűzerő látványos eredményt kell, hogy hozzon. Még egyszer, ha az első kezelés nem hoz látványos szőrvesztést, akkor egyből ott kell hagyni a céget. A következő kezelésnél is sok a buktató. Ha túl korán hívják vissza a pácienst, nincs mit lőni, ha túl későn, akkor meg jól kiszőrösödik a delikvens. Itt is az idő az egyik lényeges momentum, a másik egy új gépbeállítás, de ezzel nem akarlak terhelni most. Tehát az elkövetkező kezelések során egyrészt kevesebb a célpont, másrészt a fennmaradó 70-50%-nak az ismételt 30-50%-a 21 és 15 illetve 35 és 25 százalék. És így tovább, minél kisebb mennyiség marad, annál kisebb a változás is. Így könnyen érthető, hogy az utolsó kezeléseknél már csak 5-10 százalékos változás lesz.

Gratulálok az elektrolízis döntésedhez. Arcon, pláne nyáron, sok sikert és kevés maradandó heget kívánok.


Kolbi, az okos (már azt sem tudom ebben a nagy okoskodásban, hogy fiú vagyok vagy lány?)

856. Zuzóka
2012. ápr. 12. 11:21
Igen azt nekem is magyarázta az orvos, hogy újra kinő, de gyengébben és aztán egyre gyengébb lesz míg pihe lesz belőle. Én is kíváncsi vagyok mikor és mennyi kezd el visszanőni. Ha ezzel a két kezeléssel kihúzom a nyarat, akkor megérte. Bár nekem a bikini vonalról van szó, nyílván az arc az sokkal kényesebb dolog, ott én sem elégednék meg akármilyen eredménnyel.
855. Fenevad
2012. ápr. 12. 10:30
Én lézer után 3 hétig vagyok szőrtelen! (arcon) utána szinte 2 nap alatt majdnem az összes visszanő! nekem is kihullott eddig mindig 2 hét alatt! nagyon sok türelem kell hozzá! ezért is beleutáltam már! Még szerencse,hogy csak 4 alkalmas bérletet vettem!
854. Zuzóka (válaszként erre: 853. - 2d4552fca0)
2012. ápr. 11. 16:50
Megmondom őszintén arra már nem emlékszem, hogy konkrétan arról volt-e szó, hogy mennyivel utána nem lehet borotválni. De arra igen, hogy majd csak a kezelést követő második héten kezd el kihullni és így is volt. Addig nem nyúltam hozzá, majd amikor már jól kihullt, akkor leborotváltam a maradékot…A fájdalomról nem nagyon merek mit írni, mert mindenki másképpen bírja. Nemrégen volt szemöldök tetoválásom és az első alkalmat meg sem éreztem, aztán a másodikat meg alig bírtam ki. Azt tudom javasolni, hogy piros napok környékén ne menj, mert valószínűleg jobban fog fájni.
853. 2d4552fca0 (válaszként erre: 852. - Zuzóka)
2012. ápr. 11. 16:30

Na én pont ettől félek, alacsony a fájdalomküszöböm.

Az viszont tök jó, hogy sikeres volt már az első alkalommal! :)

Mennyi ideig nem szabad a lézeres kezelés után leborotválni?

852. Zuzóka
2012. ápr. 11. 15:02

Nekem volt lézeres kezelésem kb. 1 hónapja. Ez volt az első alkalom, de nagyon meg vagyok elégedve. A kezelt területen szinte az összes szőr kihullott. Nem tudom meddig fog tartani a hatása, de nekem már így is megérte. Ha minden nyár elején elmegyek egyszer és cserébe néhány hónap szőrtelenséget kapok az már maga a tökély. A ’végleges’ verziót 6 kezelésre vállalta az orvos.

Fájni fájt, nem is kicsit főleg ahol sűrűbb volt, de ki lehet bírni. Olyan érzés mint amikor a gyantát rosszul tépik le…

851. Fenevad (válaszként erre: 847. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 11. 13:57
Kolbi!! Képzeld el!!! van olyan fórum ahol orvos ír véleményt! kutakodj csak jobban!!! ha lejár a 4 ik lézeres kezelésem én sem megyek többé! Hétvégén megyek az első elektrolízisre! Szórítsatok! :) :P ÉN amúgy biztos nem dőlnék be ilyen dumának hogy vegyek még kezeléseket nekem eddig a lézer szart sem ért sajnos és már 3 kezelésen voltam az arcommal! :S:S ha vége az utlsó kezelésnek biztos megmondom nekik hogy teljesen negatív a véleményem! De amúgy kolbi annó pont te írtad nekem itt ezen a fórumon,hogy az arc lézer kezeléséhez 8-10 alkalom kell,hogy végleges legyen! szóval akkor mi is van most? Ha nem vagy hozzáértő ember ezekhez a dolgokhoz,ne okoskodj itt senkinek! Én azt mondom aki ebbe belekezd érdeklődjön inkább telefonon,vagy kérjen személyesen információt olyan helyeken ahol lézerrel meg ipl-el foglalkoznak! Más szavára én nem adok 100% osan hitet!
850. 2d4552fca0 (válaszként erre: 847. - 8f8f3a827e)
2012. ápr. 11. 12:05
Kolbi, vigyázz hogy írod alá, a mosónők korán halnak :D :D
849. 2d4552fca0 (válaszként erre: 844. - Eb08459106)
2012. ápr. 11. 12:04

Florcyta, nem biztos, hogy minden butaság. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy tényleg kihullik, vagy vissza sem nő. Sajnos :( (ne vedd támadásnak ezt a hozzászólást)

Neked fájt egyébként a lézeres? Ha nekem lejár a 2 hét az ipl után, és továbbra sem hullik egy sem, el fogok gondolkodni a lézeresen. Csak félek tőle :(

848. 8f8f3a827e (válaszként erre: 844. - Eb08459106)
2012. ápr. 11. 08:50

alexandrit és nem alexandrin


Kolbi, a nőfaló

847. 8f8f3a827e (válaszként erre: 844. - Eb08459106)
2012. ápr. 11. 08:34

Itt mindenki nagyon hiszékeny, és a legtöbb csaj rádumálható még 6-8 kezelés után is, hogy majd, ha felvesz még két kezelést, akkor minden eltűnik.


Ha az első kezelés (mindegy, hogy lézer vagy ipl) nem hoz jelentős (30-50%) szőrveszteséget, akkor nem szabad tovább folytatni a kezelést.


Kolbi, a mosónő

846. eb08459106 (válaszként erre: 845. - Arrival)
2012. ápr. 10. 21:51
nem neked címeztem :-) hanem beleolvasgattam, mi minden hangzott már itt el.
845. arrival (válaszként erre: 844. - Eb08459106)
2012. ápr. 10. 21:46
Nekem sem a lezerrel volt bajom, az IPL rol beszeltunk...
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook