Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végleges szőrtelenítés fórum

Végleges szőrtelenítés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
184. 715f494934 (válaszként erre: 182. - Azsutus)
2007. máj. 31. 21:25

Kedves Azsutus!


Ha egy pékségben ki van írva, hogy „friss kenyér kapható” és a vétel után otthon derül ki, hogy a kenyér múlt heti volt, akkor mit tehetünk? Nem teszünk semmit, vagy vissza megyünk és kérjük a pénzt, vagy friss kenyeret kérünk. De ez van egy ruha vagy egy autóvásárlásnál is. Miért lenne ez a szőrtelenítésnél másképpen? Ön kötött egy szerződést (mindegy hogy írásban vagy szóban), és az nem teljesült, ezt bizonyítani is tudja (mert szőrös). Ön vett egy árut, szolgáltatást, ami nem azt nyújtotta, aminek hirdették! Ez a fogyasztó tudatos megtévesztése. Mi a kérdés? Menjen, és kérje vissza pénzt vagy kezeljék addig, amíg el nem tűnik a szőr.

A fogyasztót védi egy csomó fórum, akik vadásznak a kontárokra, ezt tudja a kezelő személy is. Ha valaki tisztességes, és nem „lángos sütésre” rendezkedett be (elnézést a lángos sütőktől), akkor nem engedi el az elégedetlen vendéget, mert az hosszútávon bukta. Keressen olyan szakembert, aki nem hagyja cserben, aki garanciát ad, mint azt a cipőboltban teszik.



Kádárdr

183. szika
2007. máj. 29. 22:40

Tisztelt Doktor Úr!


Az én kérdésem is a többiekéhez hasonló.

Kb 10 éve gyantával szőrtelenítem a lábam és a hónaljam. A lábamról szinte el is tűnt a szőr, de a hónalj tájék változatlanul bozontos. A gond az, hogy míg a lábszárgyantát már nem is érzem, a hónaljgyanta egyre elviselhetetlenebb fájdalommal jár. Így mindenképp szeretnék végleges megoldást találni.

A szőr színe majdnem fekete, viszont a bőrőm vélhetően az állandósult véraláfutásoktól megszineződött, és picit barnás árnyalatú a hónaljnál (egyéb testtájakon pedig nagyon fehér).

Nem szeretnék kísérletezgetni, hanem egy tényleg hatásos, korrekt megoldást szeretnék szakemberekkel. Valahogy nincs bizalmam abban, hogy bemegyek egy kozmetikushoz, akinek vagy sikerül, vagy nem, vagy megégek, vagy nem...


Tud nekem valamit tanácsolni a helyzet megoldására?

Továbbá szükségem lenne tájékozató jelleggel némi infromációra, hogy összegét tekintve körülbelül mire számíthatok.


Köszönettel: Szika

182. azsutus
2007. máj. 29. 22:18

Tisztelt Kádár dr.

Én 7 alkalommal Bp-re jártam IPL-es kezelésre, (áll, szakál) mely eredménytelen volt. Reklamáltam a kozmetikusnál, hisz az Internetes web-lapján 3-5 alkalmat ígér az eredményes kezeléshez. Mit tanácsol, már félek, hogy ha másnál próbálkozok lesz-e eredménye, vagy csak a kozmetikus hozzá nem értése miatt eredménytelen a kezelés.

181. katakata39 (válaszként erre: 180. - 715f494934)
2007. máj. 26. 15:41

Tisztelt Kádár dr

Köszönöm válaszát és megfogadom tanácsait

üdvözlettel:kata

180. 715f494934 (válaszként erre: 178. - Katakata39)
2007. máj. 25. 14:12

Kedves Katakata39!


Nem szerencsés 18 éven aluliakat nagyenergiájú fénnyel kezelni. Az ellenjavallatok között ez is szerepel. Valamire adó lézerklinika, orvos ilyet nem tesz. Persze én is kezeltem már 14 éves gyermeknek a lábszárát, de ő egy orvos barátom lánya volt, akivel szépen meg tudtuk beszélni, hogy a szőrnövekedés (szőrösödés) folyamata csak most indul el igazán, és úgy járhatunk, mint az egyszeri tanulatlan leány, aki az első kinövő szőrt leborotválta, aztán az amúgy is beinduló szőrösödést a borotva kártékony hatásának tudta be. Lehet, hogy a villanófény használt, de Önök ebből semmit sem vettek észre, csak a pénztárca laposodását.

Arcot meg pláne nem kezelünk előzetes hormonvizsgálat, petefészek nagyság meghatározás nélkül. Ha komoly a kezelőszemélyzet, akkor annak tudnia kell, hogy a hormonális ill. az öröklött szőrösödés epilálásának a kimenetele egészen más.

Önnek egy tanácsom van: nőgyógyász, esetleg endokrinológus vizsgálata, vérvétel. Csak ezután menjen tovább. Körültekintően, mert egy 16 éves leánynál most indulnak el a komolyabb változások. Egyszer már megígérték, hogy 2-3 kezelésre lényegi javulás következik be, másodszor ne higgyen a könnyű és gyors ígéreteknek.


Kádárdr

179. agi1
2007. máj. 21. 12:56
köszönöm a válaszát! Megfogadom a tanácsot! Üdv
2007. máj. 20. 17:40

Tisztelt Doktor Úr,

egy 16 éves kislány anyukája vagyok,

lányom fehér bőrű és a serdülőkor kezdete óta arcán sötét szőrszálak, pihék növekszenek.a drasztikus kezeléseket /borotva gyanta/ nem engedtem kipróbálni neki,de 2-3 hetente szőkíti kozmetikus az orcáit és állát.tavaly elkezdtünk villanófényes kezelésre járni, ahol 2-3 kezelés után igértek látható eredményt. már a hetedik kezelésen is túl vagyunk, eredményt nem nagyon tapasztaltunk.a kezelésekre 4 6 hetente került sor, de most már a lányom nem hisz ezek hatásosságában. lánykám fekete hajú fekete pihés kisbabaként született, mindig is látható volt rajta nyaktájékon csípő tájékon a kis fekete pihe. kérem adjon tanácsot, hogy mit tehetnénk, kit keressünk fel, mert ez a probléma egyre gátlásosabbá teszi őt.köszönöm segíségét: kkata

177. 715f494934 (válaszként erre: 176. - Agi1)
2007. máj. 18. 10:06

Kedves Ági 1!


Amíg van szőr (és ezt eltávolítjuk), addig gyulladás is lesz a túlérzékeny bőrön. Minél kíméletesebb egy eljárás, sajnos annál drágább.


Keressen egy jó szakembert, először kozmetikust, és KIS TERÜLETEKEN haladva próbálják végig a szőrtelenítő eljárásokat (gyanta, borotva, mézemulzió, cukorpaszta, UHA, elektrolízis, epilátor, villanófény, lézer,stb.), és egyénre szabottan (bőr- és pénztárca-érzékenység) válasszák ki, melyik az Önnek megfelelő eljárás.


Kádárdr

176. agi1
2007. máj. 16. 13:18

Kedves Doktor Úr! Megoldást szeretnék találni egy problémámra.Mint ahogy sokan mások írták, nekem is fehérebb árnyalatú bőröm van és sötét szőrszálaim..ami a testem egész felületén látszik.(karon,combon,fenéktájt,deréknál is..) A problémám az, hogy a bőröm nagyon érzékeny, borotválás után sokszor pöttyös lesz, pedig használok borotvahabot és utána testápolót is. Nagyon sokszor vérzik is..főleg intim területen a legnehezebb, mert ha ott szedem a szőrt, akkor szinte mindig vérezni kezd. Mit tegyek? Lehet valami speciális női borotvát venni? Én eldobhatósat használok. Epilátorom van, de attól is mindig kiszárad a bőröm. Vagy jobban járnék, ha kozmetikusnál szedetem le? Nem tudom mennyibe kerülne...

Előre is köszönöm a választ.

175. 715f494934 (válaszként erre: 173. - Maccs)
2007. máj. 5. 14:33

Kedves Maccs!


Az egynapos villanófényes betanítás alatt a kozmetikusoknak azt tanítják, hogy a szőke szőrszálakat nem lehet epilálni. Ez nem igaz.


A lézeres és villanófényes kezelések alapja, úgy megfőzni a hajhagymát a bőrben, hogy maga a bőr ne károsodjon. Tehát valaminek magához kell vonzani a fényt. A szőrtelenítést úgy képzelje el, mint egy vadászatot havas tájon. Vadászunk hóemberre és kéményseprőre. Persze, hogy a kéményseprőt könnyebb eltalálni.

Ha a célpont világosabb, mint a környezet, tehát barna arcon szőkék a szőrszálak, akkor mi nyeli el a fényt? Leginkább a bőr és a kedves páciens, akinek azt mondta a tanult kezelőszemélyzet, hogy kreol (162. Erdekes hozzászólás), és napbarnított bőrön nyugodtan lehet villanófénnyel szőrteleníteni, az jól megég. Bizony hólyagosra. Rosszabb esetben maradandóan. Külföldön ezért keményen fizetnek. Itt is fognak majd.

Akkor a négereket, mexikóiakat az USA-ban nem szőrtelenítik, meg a világos (szőke) szőrűeket? Túl nagy üzleti veszteség lenne őket kihagyni.

Erre találták ki az ELOS-t. A bőrt előmelegítik rádiófrekvenciával- ami nem nyelődik a bőrfestékben, tehát a barnult bőrben sem-, és erre villantanak illetve lézereznek rá. A fehér, érzékeny bőr a fentiekből következően "nem érzékeny" a nagyenergiájú fényre.


Várja meg az őszt, addig is jöjjön el egy vizitre, mutatok képeket szőke szőrrel fedett arcú gyógyult páciensekről.


Kádárdr

174. 715f494934 (válaszként erre: 172. - 69bc1ffdaa)
2007. máj. 5. 14:21

Kedves Énszilvi!


A POS-nál teljesen mindegy, hogy lézer vagy villanófény a kezelés. A bőrtől függ a választás, nem a betegségtől.

Lézer, nem lézer, villanófény, nem villanófény-nem ilyen egyszerű. Mindkettővel lehet véglegesen szőrteleníteni, mindkettőnek azonos elven alapszik a hatása, mindkettő veszélyes, erről rengeteget lehetne írni. Ha jó szakembert talál, az elmagyarázza, melyikkel kell Önnél végezni a kezelést.


Az OEP csak azokat a „szőrös eseteket” finanszírozza, melyek az élettel nehezen összeegyeztethetőek. Például, ha olyan szőrös a nyaka, mint egy majom karja. És ezt bizonyítani is tudja. Tehát kell egy endokrinológus, egy bőrgyógyász, egy belgyógyász ilyen irányú javaslata, régi papírok, esetleg kórházi bennfekvés, zárójelentés. Ezekkel majd az OEP szakértője esetleg szóba áll Önnel. Esetleg. De nem hiszem, mert a mai világban még a keceli életveszélyben lévő gyermekeknél is felmerült a fizetés-nem fizetés veszélye. Úgy hogy, ha elég állhatatos (és szőrős) kezdje az illetékes OEP-nél. Simán be az ajtón és kezdje: életbevágó, súlyos, kozmetológiai beavatkozást akar az OEP-pel finanszíroztatni.


Kádárdr

173. Maccs
2007. máj. 5. 02:47

Tisztelt Kádár doktor úr!

A véleményét szeretném kérni, mivel jócskán rendelkezhet tapasztalattal a témában.

Az arcomon cirka 3éve igencsak hosszú, szőke szőrszálak jelentek meg... nem is kevés és nyilván borzasztó érzés nő létemre. Tulajdonképpen milyen géppel/kezeléssel lehet ezt eltüntetni és hogyan? Egyáltalán "lehet"?Hozzáteszem, hogy nagyon érzékeny, fehér bőröm van (tudom, sok a "jóból" :)).


köszönettel, Maccs

2007. máj. 4. 10:46

Tisztelt Doktor Úr!

Én azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy policystás ovarium sy. esetén mennyire lehet eredményes a lézeres és mennyire a villanófényes szőrtelenítés?

A nyakamon indult meg erős szőrösödés. Azt hallottam, hogy a villanófényes megoldás ebben a betegségben nem végleges, mások szerint "csak" tovább tart a kezelés a szokásosnál.

A lézeres szőrtelenítéstől tartok egy kicsit: egyrészt a bőröm nem tudom, hogyan reagálna rá, mert nagyon érzékeny (ez a villanófényre is igaz); másrészt sokba kerül és csak az éppen aktív szőrtüszőkre hatásos (ha jól tudom), nekem pedig még egyenlőre folyamatosan több bőrfelületen kezdődik el szőrnövekedés.

Voltam endokrinológián, és a közeljövőben kezdődnek konkrétabb vizsgálatok, valamint diétát és intenzív testmozgást írtak elő. Azonban ezt a kozmetikai kezelést is el kellene kezdenem. (Nem szeretnék sokáig így maradni, esztétikailag nagyon zavaró.) Az is problémát jelent, hogy még diák vagyok a felsőoktatásban, így anyagi helyzetem nem teszi lehetővé az elhúzódó és a költséges kezeléseket. Az OEP-nél hogyan lehet utánajárni az ezzel kapcsolatos pénzügyeknek?

Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

Tisztelettel: énszilvi

171. 715f494934 (válaszként erre: 170. - Vikk)
2007. máj. 4. 10:21

Kedves Vikk!


A szőrösödés két fő okra vezethető vissza: örökletes és hormonális (és ezek számtalan keveredő variációja). Ezek mellett van még egy csomó más ok, de azok hosszútávon nem játszanak.

A hormonális eredetűnél a vérben kimutathatóan megnő a ffi nemi hormon szint, mert ezt egy daganat azt termeli. A beteg főleg az arcon, hasnál, mellen szőrös, de test szerte is megerősödik a szőr. Ezt „ki lehet vizsgálni” és meg lehet gyógyítani. Ez után a laborértékek rendeződnek és a szőr szépen fokozatosan kihull.

Az örökletesnél a családban fellelhető az erősebb szőrzet több egyednél, vagy csak valamelyik ágon. Általában mindenütt kifejezettebb a szőrzet (mediterrán típus).

Az örökletes másik formájánál (erre is azt szokták a laikusok mondani, hogy hormonális) sincsen magasabb hormonszint a vérben, csak a faggyúmirigy szőrtüsző egység (PSU) jobban hasznosítja a normális szinten a vérben meglévő ffi nemi hormont. Ilyenkor csak az arcon, mellbimbó körül, hason csíkban erősebb a szőrzet, a fejtetőn meg ritkul a hajzat. De ez az állapot időben és egyéntől függően nem állandó, hanem folyamatosan átalakul. Például egy fiatalember, aki 20 éves korában erős hajzattal és alig látható törzsi szőrzettel rendelkezik, annál előfordul, hogy felnőtt korában a haja fejtetőn megritkul, a mellén, hátán pedig kiszőrösödik. Ezek a férfiak gyakran azzal hőzöngenek, hogy több a nemi hormonjuk, potensebbek az ágyban, pedig ez nem igaz. A hormonszintjük ugyanolyan, mint más férfinek, csak a PSU jobban hasznosít. Én 50 éves vagyok és most 10 éve nő a mellemen szőr, a hasamon meg 5 éve erősödött meg. Biztosan látott már idősebb hölgyet, akinek a haja annyira megritkult, hogy jól lehet látni a fejbőrt, ugyanakkor az állon nagy, vastag szőrszálak nőnek. És ő sem volt szőrös leány korában, meg nem a borotválás erősítette meg.


És a kettő ok keveredhet is, időben átalakulhat, változhat, és az van Önnél is (erős örökletes dominanciával) nagy valószínűséggel.


Mit lehet tenni?

A hormonálisnál a hormontermelő tumor eltávolítása. Meg volt.

Az örökletesnél (ahol a hason, az arcon és a mellbimbónál van szőr) nőknél a ffi nemi hormon gátlása. Ez lehet ösztrogén, klormadion, ciproteronacetát, drospiren, stb. És a „hormon receptor gátlás” sem mindenkinek jó. Akinek nem jó, az beír a fórumra (csak hormont ne), akinek jó, az meg szedi a szert és hódít.

Az örökletesnél, ahol a végtagokon is van szőr, ott maradnak a „végleges” szőrmentességet ígérő eljárások. A gyanta, a borotva, a különböző csodaszerek, amire megesküsznek, hogy fél éve múlva szőrtelenséget adnak. Aztán ott marad a szőr, a pénz meg elillan. A vége úgy is a lézer lesz. Addig még sok kutatás, labor, kivizsgálás, „csak kell, hogy legyen egy kézzel fogható ok”, „addig nem nyugszom, míg nem találok egy olyan orvost, aki megmondja az igazi okot”, sok megválaszolatlan kérdés, sok fórumra való beírás, sok „csak még egy kérdésem lenne” lesz, meg sok átverés.


Kádárdr

170. vikk
2007. máj. 3. 22:13

Kedves Kádár doktor!


Előre is köszönöm a segítséget, tanácsot. Sajnos ezekről a termékekről már hallottam és a használatukat követően még inkább intenzívebb lett a szőr növekedése.

Igazából ami kérdésem lenne: miután hormonális eredetü a probléma (véleményem szerint) milyen irányba lehet ezzel el indulni és van-e esetleg annak lehetősége, hogy helyre lehessen állítani a "férfi hormonok" túltengését? Sajnos még nem kaptam orvostól olyan kielégítő választ vagy lehetőséget amivel élni tudtam volna.


Üdv.:

Vikk

169. girl111
2007. máj. 2. 19:09

Sziasztok!

Nekem hatalmas gondom van a hónomaljával és a köldök alatti hasi részemmel. Nagyon fehér bőrü vagyok, és sötét a hajam, igy a szörszálaim is. Már mindent próbáltam szinte, de ezeken a helyeken mindig begyulladnak a szörök, és hihetetlen hamar is kinőlnek még gyanta után is. Egyszerüen utálom és nem tudok velük mit kezdeni. Végleges szörtelenítés jó lenne, de sajnos még suliba járok, és a szüleim nem örülnének neki ha előállnék az ötlettel, hogy na akkor most erre költsünk egy 50est.. :( Tudtok valamit tanácsolni hogy mit tegyek ? epilátort használok ezeken a helyeken, de igy sem az igazi. Főleg a honomalján ilyen pici hólyagok lesznek utána. Segétsegek kérlek!!!

168. 715f494934 (válaszként erre: 163. - Vikk)
2007. máj. 2. 11:58

Kedves Vikk!


A mindennapokban a WEET és UHA segíthet. Ezek időszakosan szőrtelenséget adnak, és egy kicsit a szőrzet sűrűségét is csökkentik. Végleges szőrmentességet adó krém, oldat nincsen.


Kádárdr

167. 715f494934 (válaszként erre: 162. - Diána87)
2007. máj. 2. 11:56

Kedves Diána87!


Hozzávetőlegesen 3-6 kezelés kell.


Kádárdr

166. 715f494934 (válaszként erre: 161. - Erdekes)
2007. máj. 2. 11:55

Kedves Erdekes!


Régebben több klinika honlapján is rajta volt, hogy menszesz alatt nem vállalnak kezelést. Most ezek a kemény konkurencia harc miatt lekerültek. Menszesz alatt a bőr nem lesz érzékenyebb, hanem a kedves páciens fájdalomtűrő képessége csökken. Ezért nem szeretik a klinikák a „fájdalommentes szőrtelenítés” alatt sziszegő pácienseket. Az Ön bőre a rosszul megválasztott gép és kezelőszemélyzet miatt égett meg. Valószínűleg sima villanófénnyel kezelték a kreol bőrét. Ez menszesz ide, vagy oda nagyon hajlamos a megégésre. Drukkoljon, hogy ne legyen nyoma. A kreol bőrnél ez is hajlam.


Kádárdr

165. 715f494934 (válaszként erre: 158. - Szusztuzs)
2007. máj. 2. 11:46

Kedves Szusztuzs!


Általában nem kell elölről kezdeni a kezeléseket, de igazából a kérdésének akkor van értelme, ha valamilyen GARANCIÁT kapott a kezelések végeredményére. Ez ilyenkor csökkenhet, vagy elveszhet. Nálam sem mindegy milyen időközönként jönnek a páciensek, mert ez nagyban befolyásolja a végeredményt.


Kádárdr

164. 715f494934 (válaszként erre: 156. - Alina)
2007. máj. 2. 11:34

Kedves Alina!


Az OEP nem finanszírozza a szőrtelenítést.

Egyszer megpróbáltam az egyik páciensemmel, akinek POS dg.-vel az egész testén kifejezett szőrösödése volt, az arcán pedig olyan erős volt a szőr, hogy nő létére ez az élettel nagyon nehezen volt összeegyeztethető. Neki volt mindenféle endokrinológiai kivizsgálása, rengeteg papírja, fotója, úgyhogy láttunk esélyt, hogy az OEP segítsen. És csoda történt, hosszas utánjárással egy kezelést (csak az arcra) visszafizettek, de annyira bonyolult volt az eljárás, hogy inkább leállt vele.


Kádárdr

163. vikk
2007. ápr. 29. 19:37

Tisztelt Kádár doktor!


Gyermekkoromban "erős" hormon felborulásom volt mert a mellékvesémből jó indulatú daganat lett.

Ebből kifolyólag a testem 60% erős és intenzív szőrösödésnek indult mely a mai napig nagyon kellemetlen és zavaró a mellékvese eltávolítása után sem változott.

Sok információt olvastam a lézeres kezelésekről, de nem szeretném ezzel kezdeni.


Ön szerint létezik esetleg olyan krém vagy spray mely megkönnyítheti a minden napi küzdelmemet?


Előre is köszönöm a segítséget.

2007. ápr. 25. 20:22

sziasztok!

megtudnátok mondani, hogy kb mennyi kezelésre van szükség a bikinivonal szőrtelenítéséhez? tudom, hogy egyénenként változik, de csak egy hozzávetőleges számra lenne szükségem.

megköszönném!

161. erdekes
2007. ápr. 25. 16:49
Az ellenjavallatoknál sehol nem szerepel, hogy hölgyeknél a menstruáció alatt nem alkalmas. Én két napja voltam ilyen villanófényes kezelésen és a hölgy ezt nem említette (menstruációnál a nők bőre érzékenyebbé válik). Másodfokú, hólyagos égési sebekkel van tele a lábszáram. 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ez volt a hiba, mivel én kreol bőrű, barna hajú, barna szemű, 25 éves nő vagyok, és a többi előírást (amit mondott: ne menjek elötte napra, fényérzékenység stb.) betartottam. Soha semmilyen problémám nem volt a bőrömmel (leégés, pigmentfoltok stb.), most várhatom, hogy meggyógyuljon a lábam, remélhetőleg hegek nélkül. Javaslom: Mindenki legyen óvatos, mert nem kicsit szívhatja meg!
2007. ápr. 25. 11:37
Jó napot! Eladó egy tubus hairlessperfect szőrtelenítő krém kedvező áron! A tubus 200ml-es, teljesen érintetlen, átlagos esetben fél-egy év használat után véglegesen eltűnteti a nemkívánt szőrszálakat!
159. tarkabarka (válaszként erre: 158. - Szusztuzs)
2007. ápr. 25. 09:14
Szia, Ismerősöm is felfüggesztette a kezeléseket, de ezidő alatt nem is nőtt neki vissza az összes addig kiirtott szőrszál, így nem előlröl kezdte, hanem folytatta. A kérdés, hogy Nálad mennyi nőtt vissza. Keress fel egy ilyen szalont, ahol erről ingyen felvilágosítanak, tanácsot adnak. Csak ajánlani tudom ahová én járok, a Marriott Hotel Fitneszébe :-)
2007. ápr. 22. 13:45

Sziasztok!


Én is voltam már ilyen kezelésen, a lábamat szerettem volna megszabadítani.

3 alkalommal voltam, aztán anyagi okok miatt nem tudtam folytatni, azóta eltelt kb 1 év.

Nem tudja véletlenül valaki, ha folytatni szeretném, akkor "előlről" kell majd kezdeni a kezeléseket vagy számítanak az előzmények?

2007. ápr. 6. 10:58
Én már kb.6x voltam bikinivonal szőrtelenítésen,és még biztosan kellene vagy 5 kezelés, de már nem tudom, hogy el menjek-e. Nagyon drága, és nagyon fáj is.
156. alina (válaszként erre: 155. - 6)
2007. márc. 27. 12:49

Kedves 6!

A szőrtelenítés térítéses a klinikán vagy TB-re végzik? Azt hittem, csak magánorvosok foglalkoznak a témával.Alina

155. 6 (válaszként erre: 154. - 715f494934)
2007. márc. 27. 00:20
Köszönöm szépen! Igyekszem kitartani...
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook