Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végleges szőrtelenítés fórum

Végleges szőrtelenítés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
2007. okt. 11. 12:04

Kedves Mindenki! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy kedden túlestem az első villanófényes szőrtelenítésen (teljes intim területen), és nem történt semmi. Minden egyes villantásnál úgy éreztem, mintha megsütnének egy picit vasalóval, viszont nem tudom, hogy utána mi történik - úgy értem, ki kellene a pici szőröknek hullaniuk, vagy teljesen normális az, hogy olyan, mintha mi sem történt volna?

Nem volt utána égő érzésem, sem semmilyen látszólagos mellékhatása.

Tud esetleg nekem valaki tanácsot adni?

Vagy nem elég erősre volt állítva a gép (25-ös volt, viszonylag világos a bőröm, és picit szeplős az arcom, amúgy barna hajú, szőrzetű vagyok)? 40ezret fizettem, és most egy kissé szkeptikus vagyok a kozmetikussal szemben....

Köszönöm!

213. roni1515 (válaszként erre: 212. - 715f494934)
2007. okt. 9. 19:37
oké!köszönöm szépen hát nem ígérem hoy elmegyek arra a ezelsre mert...nem is tudom félek tőle incs rá pénzem stb...de köszönöm!
212. 715f494934 (válaszként erre: 211. - Roni1515)
2007. okt. 5. 11:24

Kedves Roni1515!


Az ok az öröklődés.

A legtöbb faggyúmirigy szörtüsző egység (pilosebaceus unit) egy mirigyből és egy hajhagymából áll. Ha mikrószkop alatt nézzük meg a bőrmetszetet, akkor ez a kép nem ilyen egységes. A mirigy mindenfelé burjánzik, néhol más miriggyel összeolvad, és egy-kettő, vagy akár három hajhagymát is tartalmazhat. Úgy ahogy az egyik ember haja sűrűbb, vagy a szakálla erősebb vagy gyengébb vagy a lába 40-es vagy 44-es. Egyik sem kóros, ez egy élettani állapot. Ezt befolyásolni ma még nem tudjuk.


A megoldás ezekre a szőrszálakra ugyanaz: a nagyenergiájú fénykezelés.


Kádárdr

2007. okt. 3. 21:32

Kedves Dr. Úr!


ezt már irtam de lehet nem tudta hogy Önnek!Kérem válaszoljon előre is köszönöm!


én azt szeretném megkérdezni hogy miért van az hogy pl a hónapljamban vagy a lábamon(bár ott ritkébban)mután leborotválom,és kezd ujra nőni egy helyről két vagy három szőrszál,de inkább kettő nől ki...ez miért van?és mit lehetne ellene tenni?

2007. okt. 2. 13:08
Ja, ok.., elnézést! csak azért kérdeztem, mert azt hittem, ezért van ez a fórum... és nem igazán akartam honlapokon böngészni...
2007. szept. 30. 20:24
A Diane35 szedése gond esetleg a kezelés során?
208. 715f494934 (válaszként erre: 207. - Acszsuzsa)
2007. szept. 27. 13:38

Kedves Aczsuzsa!


Nyugodtan végeztethet nagyenergiájú fénykezelést a lezajlott betegsége után.

Az arcomon 2001 óta végeznek fiatalító kezeléseket bizonyos időközönként, ha bármilyen káros hatása lenne a fénynek, nem tenném.


Kádárdr

2007. szept. 27. 12:38

Kedves Dr. Úr!


Ipl villanófényes szőrtelenítést szeretnék csináltatni.Az a kérdésem, hogy problémát jelenthet-e az, hogy nyirokredszer rákom volt és egy éve vagyok gyógyult.Lehet bármilyen negatív hatása a kezelésnek rámnézve?


köszönöm a segítségét!

2007. szept. 26. 11:01

látom, nem kapok választ senkitől...


még az is érdekelne, hogy teljesen ki kell növeszteni a szőrt, és csak úgy lehet kezelni, vagy a gép érzékeli, hogy hol nő ki a szőrszál?

Pl. mihelyst nő ki egy szál az államon, rögtön csipeszelek, nem növesztem, de ciki is lenne az!

205. kjoci
2007. szept. 24. 19:33

Hol lehet Vas megyében orvosilag szörzetet eltávolitani?

Ha tud valaki segíteni írjon!!!

2007. szept. 20. 09:03

Én is gondolkozok a témában. Az arcom és a fenekem szeretném, azonban gátlásos vagyok, még nő előtt is kellemetlen, nemhogy ffi előtt! Bár az nem kérdéses, orvoshoz mennék, nem kozmetikushoz. Még rákérdezni se merek szinte, de nekem az a problémám, hogy nemcsak a farpofa szőrös, hanem a kettő találkozásánál is. Ott már biztos nem csinálják a kezelés során.Vagy a fanszőrzet is szinte már befelé is nő. :(

Tud valaki nő bőrgyógyászt, aki alkalmazza az IPL technológiát?

203. 715f494934 (válaszként erre: 202. - Bernuska)
2007. szept. 18. 22:15

Nem fáj jobban, csak "másként fáj".

Ahhoz, hogy a hajhagyma károsodjon, sokszor a 60-70 Celsius fokot is el kell érnie, hogy néhány tizedmásodpercig "roncsoló hőt kapjon" a szőrtüsző. Ezt a pillanatot ki lehet bírni. Például a bikinivonalnál kb. 200 "pillanatból" áll össze a teljes kép. 200 apró, kicsi szúró-csípő ütés. A pácienseim szerint a gyanta jobban fáj. Még senki sem hagyta abba a fájdalom miatt a kezelést.

A "fájdalommentes szőrtelenítés" az a fénygyanta, amikor csak az aktuálisan kinövő szőrszálat (és nem hajhagymát)roncsolják, ami majd szépen visszanő. Sok elégedetlen hozzászólás olvasható a fórumokon errről.

Egyszerűen: ha végleges, akkor nem lehet fájdalommentes és ha fájdalommentes, akkor nem lehet végleges, de tartós sem. Lehet választani.


Kádárdr

2007. szept. 18. 19:40

Azt hiszem egyre bizonytalanabb vagyok... tudtam, hogy nem fájdalommentes, de hogy ilyen mértékben fáj... én a gyantázást is nagyon nehezen bírom, intim területen pedig abszolút nem bírom, itt borotválok... ezt akartam főként kikerülni :(

A hozzászólásokból azt a következtetést vontam le, hogy a megfelelő szőrtelenítés nagyon fáj (sőt jobban, mint a gyanta)

2007. szept. 18. 17:20
Elnézést kérek, privát üzit szerettem volna küldeni Vikinek, még csak a 40. hozzászólásig jutottam... de nagyon tanulságos... de azért köszönöm szépen
200. Bernuska (válaszként erre: 40. - 189e7a0266)
2007. szept. 18. 14:38

Szia! Csak most bukkantam erre a Végleges szőrtelenítés c. fórumra, és a hozzászólásodra, légyszi nekem is küldd el a honlap címét :). Én miskolci vagyok, itt szeretnék szőrteleníteni.. már ha lesz rá pénzem :(, de az biztos, hogy orvossal és nem kozmetikussal, főleg a hozzászólások után...

Köszi a segítséged! Betti

199. 715f494934 (válaszként erre: 198. - Rriittaa)
2007. szept. 16. 18:55

Kedves Rritaa!


Az általában 550-1 200 nm-ig terjedő "normál" villanófény is rendelkezik minimális faggyútermelés ellenes hatással. Aki villanófénnyel dolgozik, sokszor tapasztalhatja, hogy a kezelések után a bőr kissé szárazabb. Az aknés panasszal jelentkező páciensnek ma még igazából nem tudnak Magyarországon a gyógyszeres kezelés mellett alternatívát biztosítani.

Néhány készülékekhez speciális „kék fényt” kibocsátó akne ellenes kezelő fejet árusítanak. Ennek a spektruma 400-980 nm-ig terjed.


Kádárdr

2007. szept. 12. 10:20

Kedves Dr. Úr!

Az volna a kérdésem, hogy a villanófényes szőrtelenítés van-e hatással a faggyú termelésre. A mellkasomon erősebb a szőrzet, mint szeretném (bár lehet, hogy nem eléggé ahhoz, hogy hatékony legyen a kezelés), és emelett gyakran pattanásos, sajnos egy kis hegesedés is van emiatt. Szóval ennek a fajta szőrtelenítésnek vannak esetleg ilyen típusú pozitív "mellékhatásai"?

köszönöm.

2007. aug. 29. 14:46

eltelet egy hét az első lézeres kezelés után.a látvány magáért beszél.

nekem az államon volt két 50 forintos nagyságú rész,ahol elég erős volt a szőr.a kezelés előtt ugye borotválni kellett és kb.4naposnak lenni.hát borzalmas volt .:(

maga a kezelés fájdalmas egy picit,de nem jobban mint egy gyantázás.A szag az megdöbbentő,mintha cocát perzseltek volna :DDDDD

két napig volt pici sebekkel bevont a rész,mostanra teljesen letisztult.és szerintem olyan 70 százaléka a szőrnek eltünt.

következő kezelés 6 hét múlva :)

2007. aug. 22. 13:41

Most du.megyek lézeres szörtelenítésre.

a tapasztalatokat majd megosztom :)

2007. aug. 13. 18:31

Helo!


énb azt szeretném megkérdezni hogy miért van az hogy pl a hónapljamban vagy a lábamon(bár ott ritkébban)mután leborotválom,és kezd ujra nőni egy helyről két vagy három szőrszál,de inkább kettő nől ki...ez miért van?és mit lehetne ellene tenni?ha lehetséges emailban válaszolni?

email címem:

krkata@freemail.hu


előre is köszönöm!

194. reni@89
2007. júl. 3. 19:33
Kedves Dr. Úr! köszönöm szépen válaszát. Sokat segített.
193. 715f494934 (válaszként erre: 188. - Lilli20)
2007. júl. 2. 17:52

Kedves Lilli20!


Megpróbálok a kérdésére tételesen, vázlatpontokban válaszolni.

- A piheszőrt semmilyen módszer sem tünteti el tartósan.

- A mellbimbónál lévő szőrszálakra elektrolízist (egyenként elektromos tű) epilálást ajánlom.

- A testét epiláltathatja tartósan villanófénnyel ill. lézerrel is. Sok munka, sok pénz.

- A szőrzet sajnos egész életében erősödhet.

- Az első lépés mindenképpen a hormonháztartás tisztázása legyen (nőgyógyász, labor, ultrahang vizsg.,) majd bőrgyógyász, trichológus.


Nagyon általánosan kérdezett, és sajnos nekem is így kellett válaszolnom.



Kádárdr

192. azsutus
2007. jún. 28. 16:29

davidovits!

Vedd tudomásul Kádár dr. csak a kérdezőknek próbál felvilágosítást adni, teljesen korrekten és ezzel nincs semmi gond. Én kozmetikushoz jártam kezelésekre és fabatkát sem ér! - ennyit a kozmetikusokról, ha már úgy védelmedben vetted őket.

Az észt csak az oszthatja, akinek van is!!! - veled ellentétben.

191. 715f494934 (válaszként erre: 189. - Davidovits)
2007. jún. 26. 22:17

Egy ilyen névtelen, jellemtelen levélre nem kellene válaszolnom, de leírom a célomat.


Azt szeretném elérni, hogy felkészült kezelőszemélyzet, jó gépekkel, garantált kezelést adjon a szőrtelenítésre.


Magyarul ne legyen szőrös a páciens a kezelések után, ha már kifizetett egy csomó pénzt. Ezek a Fórumok már rég nem lennének, ha az egész szőrtelenítés működne.

De nem működik, tele van panaszossal, meg átverttel az egész levelezés. Ez a felvilágosító munka, amikor a feltett kérdésekre válaszolok, nagyon sok embert bánt, aki megpróbál a zavarosban halászni, elhitetni, hogy mindegy hogy ki kezel és milyen géppel. Ha jól megnézi, mindig egy NEKEM (én nem önnek) feltett kérdésre válaszolok és nem ez a válasz, hogy jöjjön el hozzám, és majd én fogom kezelni, nehogy máshoz menjen. Menjen máshoz és fizessen kevesebbet.

Egy komoly dolog van, amit nem lehet megkerülni. Nyugaton és az USA-ban orvosok, bőrgyógyászok, plasztikai sebészek szőrtelenítenek, orvosi gépekkel. Általában 4-12 kezelésre vállalnak el egy testrészt. A kozmetikai gépeknek (és ide tartozik a Nannolight is) ehhez az eredményhez 20-25 kezelés szükséges. És itt a nagy átverés: ők is úgy hirdetik 2/3-os áron (olcsón, vagy méregdrágán ki-ki döntse el), hogy 4-6 kezelésből végleges, tartós lesz az eredmény. Nem lesz, mert nem lehet. Ezért jöttek létre a Fórumok.


Én kiírom a nevem:

Kádár László bőrgyógyász szakorvos


(az ön becsmérlő levele után tegnap a szokásosnál jó 70-vel többen nézték meg a honlapomat)

190. reni@89
2007. jún. 26. 21:08

Tisztelt Doktor ÚR!


Én a sok rosszindulatú ember hozzászólása ellenére is bízom magában. Megnéztem a honlapját is, és szomorúen vettem észre, hogy még csak nem is a közelben praktizál:S sőt.. ma utánajártam jobban a témának, és eddig itt (Zala megyében) nem is találtam oylan szépségszalont, amely a villanófényes technikát alkalmazná.

Szeretném kipróbálni, azonban ehhez tényleg sokat kellene utaznom, így arra gondoltam megkérdezem Öntöl is, nem-e tud ill. ismer itt a mi környékünkön olyan szakembert aki mégis használja ezt a módszert (persze nem a reklám kedvéért stb...de ez valóban fontos lenne).

Segítségét előre is köszönöm és további eredményes munkát.

189. davidovits (válaszként erre: 149. - 715f494934)
2007. jún. 25. 19:37

Tisztelt Doktor Úr!


Szánalmas amit Ön művel. Már 28 fórumban regisztrált és osztja az észt.


1. Az ilyen kezelésekhez nem kell orvosnak lenni. Ugyanolyan jól el tudja végezni egy jól képzett kozmetikus. A fazonszőrzet igazításához sem kell urológus.


2. Úgy tűnik sóher ahhoz, hogy megfizessen egy hirdetést, vagy egy internetes kampányt, így inkább fórumokon spammel és 24 órában nyomja a gerillamarketinget.


3. Garanciát ma már mindenre vállalnak. TV Shopos előszobadíszekre (műanyag beszélő pisztráng)is. Amit Maga nyújt azt minden jóérzésű fodrász és kozmetikus is nyújtja. Ennek a neve KOMPENZÁCIÓ. Tehát nem a vételárat és a felmerülő költségeket fizeti vissza, hanem ingyenkezeléssel kompenzál, mint a piac 90%-a. (Ez természetes, hiszen az első félévben kitermelte a gépek árát, így a további bevétel zsebpénz, amibe bőven beleférnek a kompenzációs kezelések)


4. Csinálja gépek minőségéről a flaminget. Ma már egy ilyen gép összerakása egy ügyesebb elektrotechnikusnak sem okoz gondot. Jó xenon lámpák és megfelelő pufferkondenzátorok a sarokpontok. A többi a kényelem fokozása és design. Ezt kell megfizetni! Ha bárki a gépe mellet kardoskodik, menjen el a KFKI-ba és méresse be. Így egy pontos KJ értékkel a kezében oszthatja az észt, vagy maradhat csöndben.

188. lilli20
2007. jún. 24. 22:34

Tisztelt Doktor úr,


Hasonló problémám van, mint itt jó pár korábbi hozzászólónak. Alapvetően a testem kb. minden felületén szőrös vagyok, persze jó pár helyen ez piheszőrzetet jelent,dehát az is nagyon zavaró tud lenni, ha az ember nőből van, így pl. az arcomon, a hátam alsó felén, a hasamon, illetve a melleim között. A mellbimbóim körül pedig erős a szőrzet. És mintha a szőrnövekedés csak fokozódna. Ön szerint ez mennyiben lehet hormonális(örökletes olyan szinten nem lehet, hogy a szüleimtől örököltem, ők nem erős szőrzetűek),illetve valamilyen módon eredményesen kezelhető? Azt nyilván nem kell ecsetelnem, hogy mennyire gátlásossá teszi az ilyen az embert, szóval mindenképpen örülnék a válasznak. Előre is köszönöm!

187. 715f494934 (válaszként erre: 183. - Szika)
2007. jún. 4. 18:30

Kedves Szika!


Garanciát vállalok a kezelésekre. Eredménygaranciát, ami azt jelenti, hogyha bizonyos számú kezelésre nem teljesül az általam ígért eredmény, akkor ezután ingyen kezelem a pácienst.


Az Ön kérdésére a konkrét válasz: egy hónaljat (mindkét hónalj) általában 6 kezelésre vállalok és erre 75-90%-os eredményt garantálok évekig. Fotó a kezelés előtt, a fotót elviheti a páciens. Minden kezelés után egyenként kell fizetni. Ez itt 20 000 Ft/alkalom. Sok helyen előre kérik el, egy csomagban (8-10 kezelés) a pénzt. A pácienseim ¾ része nem jön vissza felvenni mind a 6 kezelést, 3-5 kezelés után (hónalj) elmaradnak (elégedettek az eredménnyel), vagy jönnek más testrészt epiláltatni. Ez így mindenkinek jó.


Kádárdr

186. 715f494934 (válaszként erre: 185. - Azsutus)
2007. jún. 4. 15:25

Volt pár éve Debrecenben egy Kozmetológiai Nagygyülés, amelyre jelentkezett egy pécsi kozmetikus hölgy. Ő számolt be az eredményeiről. Bajuszt kezelt ipl-lel, kezelésenként 3 000 Ft-ért. 20-25 kezelésre tűnt el a kozmetikai (20-30 Joule/cm2) villanófényes gépével. Mindezt 300 bőrgyógyász előtt adta elő. Le a kalappal előtte. Kiállt elénk és alternatívát adott. 3 000 Ft szorozva 25-tel az csaknem ugyanannyi, mint az orvosi lézerrel 6 kezelés (aa 15 000 Ft/bajusz).


De mostanra a verseny eldurvult, az árral nem nagyon lehet már lejjebb menni, a kezelési számot meg átvették a vezető lézerklinikáktól. Nem lehet bajuszt epilálni sikeresen 5 kezelésből. De meg lehet a honlapon ígérni. Aztán meg jön, hormonzavar, szolárium, gyantázás, meg minden kifogás, hogy miért nem sikerült, de a pénz marad a zsebben. És a piacot lejáratják, mert ezután senki sem fog hinni senkinek sem.

A hormonzavar a kezelésben semmit sem zavar. A hormonzavar a lefolyást befolyásolja. Az ígéretet, amikor felállítjuk a kezelési tervet. Önnek nem lehet gyermeke, mert „hormonzavaros”? Igaz? Valószínű nem igaz, lehet! 25 éve vagyok bőrgyógyász, és minden évben jó, ha egy pácienssel találkozom, akinek ténylegesen kimutatható hormon zavar miatt van szőrösödése.


Kádárdr

185. azsutus (válaszként erre: 184. - 715f494934)
2007. jún. 1. 21:59

Tisztelt Doktor Úr!

Köszönöm válaszát. Reklamálni fogok a kozmetikusnál. Persze ezt tettem mikor hetedik alkalommal voltam, mondtam, hogy 5 kezelést igért az eredményhez, de elhárított azzal, hogy másoknak eredményes a kezelése, nekem biztos hormon túltengésem van. Ezt visszautasítottam, hisz semmivel sem erősebb a szőrzetem, mint bárki másnak, csak zavaró ezért is próbálkoztam.

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook