Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Végleges szőrtelenítés fórum

Végleges szőrtelenítés (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
484. bszsz (válaszként erre: 479. - M.a.n.d.y)
2008. júl. 22. 21:39
Szia Mandy. Mely hozzászólásokra és rémtörténetekre gondolsz, akik nem érintettek itt ebben a témában?
483. bszsz (válaszként erre: 478. - Inken)
2008. júl. 22. 21:36
Szia Inken. Nem voltál indiszkrét. :) Köszi az együttérzésed. Remélem sikerült kiolvasnod a fórumból, h ki az akihez nem ajánlatos elmenned. Sok szerencsét és sikert! :)
482. pti
2008. júl. 21. 17:24
mien kezelésen volt a barátnőd? Egyébként van vkinek tapasztalata hair free gelről(esetleg uha-ról)?
2008. júl. 19. 22:03

Tényleg végleg el lehet tüntetni a szőrt?

Nekem van egy ismerősöm kihullott neki ahogy járt ilyen véglegesre gyöngyösre de utána pár hónap múlva visszanőtt neki. Valamelyikkötöknek van már hogy évek óta nem nől vissza?

480. pti (válaszként erre: 479. - M.a.n.d.y)
2008. júl. 19. 22:00
mire gondolsz? avass be, ha azt akarod, h tudjuk, h mi nem való...
2008. júl. 12. 21:31

Azzal van a bajom hogy sokan bejönnek ide és segités cimén vagy tanácsadás cimén valotlan adatokat irnak . És az aki tényleg informálodni jön ide és elolvassa azokat azt hiszi hogy az a tuti.

Csak szeretném ha mindenki alaposan utánajárna a dolgoknak és nem hinne el mindenféle rémtörténetet azoknak akik nem is érintettek a témában..

Akinek nem inge ne vegye magára...

478. Inken (válaszként erre: 477. - Bszsz)
2008. júl. 11. 17:21

A szólás-mondást értettem, csak arra voltam kíváncsi, hogy a te esetedben mit takart. Persze csak ha nem voltam túl indiszkrét!

Egyébként remélem tényleg nem lesz semmi bajod!

477. bszsz (válaszként erre: 476. - Inken)
2008. júl. 10. 12:28

"A műtét sikerült":

egyenlőre elégedett vagyok az eredménnyel, igaz a kezelés felénél tartottam és még nem telt el sok idő, hogy végleges konklúziót vonjak le, mennyi szőr nő vissza, de nekem sokat gyengültek és ritkultak a szőrszálak a kezelt felületeken.

"a páciens meghalt": a legutóbbi kezelésen az orvos 5-15 százalék eséllyel (független orvosi szakvélemények, források szerint írtam a százalék mértékét) rosszindulatú elváltozást okozott az anyajegyemnek. Persze mindent megteszek azért, h ne alakuljon ki a rosszindulatú elváltozás. Ez egy szólás-mondás volt.

476. Inken (válaszként erre: 474. - Bszsz)
2008. júl. 9. 11:32

Te megcsináltattad már, és sikerült?

Ezt itt viszont nem értem:

Az esetemről a következő mondás jut eszembe: "A műtét sikerült, a páciens meghalt".

475. pti
2008. júl. 8. 21:24
naa mondjátok már el, hogy meik az a másik fóórum:)
474. bszsz
2008. júl. 8. 21:08

Kedves zzozo!

Nagyon egyet értek. Csak az a baj a kezelt páciensekkel, hogy ha negatív véleményt tesznek közre, akkor jönnek a fenyegető telefonok/fórum üzenetek az őt kezelő orvostól, ami megnehezíti az őszinte vélemény kimondást. Pedig én is azért vagyok még itt, hogy segítsek másokon (Pl. Inken), hogy ne essenek abba a hibába, amibe én. Igaz, nekem egyenlőre nem a szőrtelenítés eredményével, hanem a kivitelezés módjával van gondom. Az esetemről a következő mondás jut eszembe: "A műtét sikerült, a páciens meghalt".

Talán közbe kéne lépnie ezen a fórumon a moderátornak, ki kéne tiltani az önmagukat reklámozókat, fenyegetőzőket stb., hogy végre őszintén tudjunk beszélgetni indulatok nélkül. Igaz, a szakemberek is jól jönnek néha egy fórumban, de annak ténylegesen függetlenek és elfogulatnak kellene lennie.

473. zzozo
2008. júl. 8. 19:41

Kefves M.a.n.d.y,

nem látom, hol itt az áskálódás? nem akar itt bántani senki senkit.

Nyilvánvaló, hogy aki valóban szeretné a megoldást, az utánaolvas, de nem lesz tőle okosabb, meg kell, hogy mondjam. Egymásnak ellentmondó vélemények vannak, viták, kioktatások, a segítőkészség álarca mögötti pácienstoborzás. Mindenki a saját módszerét dicséri, és ennek sokan be is dőlnek. Gondolom, aki evvel a problémával küszködik, mindenbe belekapaszkodik, és reméli a megoldást, tehát nem felelőtlenségről van szó. Legfeljebb hiszékenységről és a reményről, hogy hátha most mégis sikerül megszabadulni a gyűlölt szőröktől. Aztán nagyot koppan, mert nincs megnyugtató megoldás, csak sok pénzkidobás. A kezelések során vannak látványos eredmények, de ezek időlegesek. Nehéz ezt tudomásul venni, ezek sajnos tények. Senkit nem akartam elkeseríteni, örülnék, ha ellenpéldát is olvashatnék. De nem a szőrtelenítést végző személyek véleményére lennék kíváncsi, hanem a kezelt páciensekére. Erre szokták azt válaszolni, hogy akit már nem érint a téma, nem látogat ezekre a fórumokra. Ezt sem hiszem, akinek ilyen problémái voltak, az soha nem válik közömbössé – véleményem szerint.

472. 9df60c3431 (válaszként erre: 468. - M.a.n.d.y)
2008. júl. 8. 18:45

Kedves Mandy!


Először is szerintem itt senki nem áskálódik senki ellen, de ha így is lenne az a mi dolgunk nem a tied.

MIlyen hülyeségeket olvastál te itt?

A tájékozatlan ember írhat hülyeségeket, de ezt felróni nem kéne neki, mert tanácsért jött ide, normális ha tudatlan.

Ha tudná nyilván nem kérdezné. És mindenki szívesen segít ha tud. Legalábbis én biztosan.


Afelől pedig, hogy mindenki tájékozódik mielőtt bármit is kipróbál, és nem dől be másik hülyeségeinek nincs kétségem. Többek közt ez a topic is azért jött létre, hogy tájékozódjunk.

Én is ellenzem a szőrtelenítő klinikákat ahol látványos sikereket ígérnek igen rövid idő alatt.

De mindenkinek joga van kipróbálni.

Szerintem minden embernek van annyi esze hogy nem dől be ezeknek. Ha meg mégis, hát saját kárán tanul az ember..

Ha valaki valamit nagyon akar arról úgysem tudja itt senki lebeszélni és ez fordítva is igaz.


Nem ismeretlen észosztókra van itt szükség, hanem tanácsokra!

471. Inken
2008. júl. 8. 16:42

Én is kérdezni szeretnék, akár a Doktor Úrtól!


Én tervezem jövőre ezt a végleges (vagy lehet, hogy mégse végleges) szőrtelenítést. És próbálok mindenféle információt begyűjteni, mielőtt belevágnék. Első kérdés, akkor még nem töltöm be a 18-at, akkor is megcsinálják ezt nekem?

Utánna olvastam, azt írták tavasszal, vagy valahogy így érdemes elkezdeni.

Azt tudom magamról, hogy érzékeny a bőröm, ekcéma bőrszárazság is állandóan fent áll nálam. Viszont azon a területen ahol a kezelést szeretném ott nincs jelen. Nem tudom, hogy akkor ez mégis változtat e bármin is?

A bőröm nagyon fehér, a szőr erős, vastag és elég fekete. Ezzel az a probléma, hogy erős szőrök mellett nőnek kicsit arrébb halványabbak és elég furcsa lenne ha ezek megmaradnának a többi nem! Ezeket talán erősítenem kéne a kezelés előtt?

A másik az, hogy már telefonáltam ez ügyben. És azt mondták, hogy a villanófényes az 8-10 évig tart és az amivel viszont ők dolgoznak teljesen végleges. Ez nekem kicsit furcsán, becsapósan hangzott. Ennek ellenére mégis szimpatikusnak tűnik a hely megérzéses alapon. Másrészt a Doktor úr honlapja is meggyőző volt, főleg a garancia :) De mióta olvastam egy hozzászólást, miszerint a Doktor úr goromba volt és kiabált az egyik itt fórumozó hölggyel. :) Háát... kicsit elbizonytalanodtam. De azért objektív maradtam, mivel az itteni készségességét látva, úgy gondolom az ügyet nem ismerem teljes részletében, így nem ítélhetek.


Tudna valaki nekem némi felvilágosítást adni a kérdéseimmel kapcsolatba? Nagyon örülnék neki.

470. Inken
2008. júl. 8. 16:06
De hülye vagyok, azt hittem a végére értem már... :D Aztán közbe még jó pár oldal volt :D
469. Inken
2008. júl. 8. 16:04
Ez a topic de kihalt!
2008. júl. 8. 11:35

komolyan nemértem miért áskálodtok egymás ellen és miért nem segitetek egymásnak!Aki szörteleniteni akar az járjon utána.Másik forumon már elég nagy tapasztalatanyag gyült össze. Akit érdekel olvassa el és ne irkáljon hülyeségeket!

A fénnyel történő kezelések ipl, lézer nem véglegesek csak tartosak. És nem is engedélyezett hogy igy reklámozzák magukat.

És az epilálo készülék sem végleges csak abban aze setben ha ugy sikerül kitépnie a szőrszálat hogy a hagyma megsérül, mert ebben az esetben nem fog visszanőni a szőr

komolyan akit tényleg érdekel a dolog az alaposan olvasson utána és ne más hülyeségeinek döljön be!

a saját testi épségeteket kockáztatjűtok ha bedöltök különbözö klinikáknak ahol csak a pénzt gombolják le az emberekről és 10ből 10 embernél visszanő a szőr és örülhet ha ennyivel megussza...

nem értem hogy lehetnek emberek ilyen felelőtlenek hogy nem járnak alaposan utána a dolgoknak...

467. Újév
2008. júl. 8. 10:13
Korábban már írtam ide, és a véleményem azóta sem változott. Én kipróbáltam, rengeteg pénzt otthagytam, és a szőrszálak erősebbek, mint valaha... Én ezt egy nagy átverésnek tartom, de ha sok pénzt szeretnétek kidobni az ablakon, hajrá;)!
466. zzozo
2008. júl. 7. 23:10
márpedig majdnem biztos, a hangneméről ráismerni.Hasonló kirohanásai voltak a másik, általa látogatott fórumon, ahol egy időben annyira elfajult a vita, hogy moderátornak kellett rendet teremteni, és egy pár hozzászólás emiatt törölve is lett. Agresszív, támadó stílusa van, aki tévedhetetlennek képzeli magát. A továbbiakban no comment hozzá és a témához.
2008. júl. 7. 18:17
Én nem hiszem hogy ő lenne az orvos, de mindenben igazat adok Neked!
464. zzozo
2008. júl. 7. 14:00
Kincaid hozzászólása és stílusa annyira egyértelműen egy bizonyos dokié, függetlenül attól, milyen név alatt írta a hozzászólását. Addig, minden rendben, míg nincs kérdés, vagy bizonytalanság, de ha ilyesmi felmerül, az személye elleni sértésnek számít.Sajnos nagyon heves a vérmérséklete, aki nem tűri a kritikát, és szokása a páciensre való telefonálás, esetleg fenyegetés, ha neki nem tetsző beírást olvas. Pedig tudomásul kellene venni, aki fórumozik, az annak is ki van téve, hogy esetleg a negatív kritikát is el kell tudnia viselni.
463. 9df60c3431 (válaszként erre: 459. - Kincaid)
2008. júl. 5. 11:22

Kedves Kincaid!


Nem vádoltam az orvost. Nem ítélkezem látatlanban, mindössze annyit jelentettem ki, hogy az eset egy kicsit komolyabb odafigyelést és vizsgálatokat igényelt volna. Szerintem.


Ehhez az is hozzátartozik, hogy sajnos az egészségügy, orvostudomány kevés területén látok megfelelő igyekezetet akár a kivizsgálásban akár a gyógyításban. :( Vagy éppen mindig rossz helyre kerültem? :( És ez bizony sajnos saját tapasztalat. Félrekezelve sem egyszer lettem. Azon kívül, hogy hónapokat töltöttem kórházban megismertem az orvosok, nővérek mindennapjainak egy részét. Mégis tisztelem e szakmák követőit, és ápolónőnek tanulok :)


A pánikkeltés sem célom, de nem egy bőrgyógyásznál jártam és mindegyik azt mondta hogy veszélyes lehet ha irritációnak van kitéve az anyajegy. A belevágásról meg ne is beszéljünk.. A rákos elfajulás az arra fogékonyaknál nem zárható ki. Ezt nem én találtam ki, ha nem hiszel a bőrgyógyászaimnak keress rá az interneten. Google: anyajegy rákos.

Nekem a nyakamon van egy anyajegy, amely rendszeres irritációnak van kitéve. (pulóver, nyaklánc) nekem azt javasolták minél előbb vetessem le. Sajnos nem ez az egyetlen, a hátamon nekem is van egy "szőrös" anyajegyem de ugye ahhoz én nem férek hozzá tehát azon kívül, hogy néha megmutatom a bőrgyógyászomnak, nem csinálok vele semmit.


Itt egy idézet egy cikkből:

"A festékes anyajegyek tartós irritáció (pl. a ruhapánt dörzsölése) vagy a külső környezetkárosító tényezőinek hatására (leginkább a napfény miatt) daganatosan átalakulhatnak, és rosszindulatú daganat (melanóma) fejlődhet ki belőlük."


Sajnálom, hogy az írásom irritáló volt számodra, elnézést kérek érte!

462. bszsz
2008. júl. 5. 10:57
Kincaid! Tényeket kértél, hát leírom: "Kissé lazán kezelte e dolgokat":1. a kezelés során (júni 24.) nem említette az orvos, h belelőtt az anyajegyembe, tehát nem tudtam felkészülni arra, h vmi elváltozás fog történni. 2. Amikor az elváltozás megtörtént felhívtam (júni 25.), amikor szinte folyton a szavamba vágott, alig tudtam elmondani, h mi történt, a saját szavait akarta a számba adni, és anélkül mondta azt, h "semmi gond, elmúlik", h részletesen el tudtam volna mondani a tüneteket, illetve látott volna. Pontos tünet leírás: kezelés napján estére 0,5-1 napra 2-3 mn magasra bedagat az addig teljesen lapos anyajegy, majd néhány nap után nagy véres seb lett rajta, ami a következő hét (kb. júni 30.) elején esett le, és egy mély krátert hagyott maga után. Júli 1.-én írtam néhány sort ide a fórumba. Még aznap felhívott azzal a kérdéssel, hogy "hogy vagyok", de már végig se tudtam mondani, mert feldúlt hangon elkezdte kikérni magának, h miért írok rosszat a fórumba. "Menj mutasd meg másik bőrgyógyásznak - Kincaid": Akikhez elmentem bőrgyógyászokhoz, szintén igen jártasak ebben a témában, hasonló évnyi tapasztalattal rendelkeznek. Ők igen hasonlóan reagáltak a kezelő orvos néhány hiányosságára, amit kezelés alatt nem tett meg: 1. le kellett volna takarni az anyajegyet. 2. lassan kell haladni olyan bőrfelületek mentén, amire vigyázni kell. Mindezen lépések amiatt fontosak, mert a szőrtelenítő kezelés annyira fájdalmas, h akaratlanul is a páciens részéről elmozdulások, rángások következhetnek be. Az én fájdalomküszöböm alacsony (ezt a kezelés alatt tudtam meg magamról), de az orvos felelőssége, h megállapítsa vállalja-e a kezelést, illetve ha igen, milyen védekező eszközöket kell "bevetnie" annak érdekében, h ne forduljon elő ilyen esett. "Talán volt hasonló esete is és jártasabb a témában - Kincaid": Többen is hasonló évnyi tapasztalattal jártasak ebben a témában. Lehet, h az adott orvos nem tudja meg a panaszos pácienseinek utótörténetét, vagy nem akarja tudomásul venni.
461. bszsz
2008. júl. 5. 10:42
Szia pti és beatiful! Köszönöm az aggódó soraitokat. Ne haragudjatok, h csak most írok. Elég sok minden történt. Például az az orvos, akihez eddig jártam, olvasta a fórumot, a hozzászólásomat és felhívott kedden elég feldúlt állapotban, hogy én miért írok ilyeneket be róla a fórumba, hiszen ő teljesen korrektül (ezt még kifejtem hamarosan) járt el a kezelés során, valamint én vagyok a rossz páciens, és ezt meg is fogja írni nyilvánosan stb. Emiatt érdekes Kincaid hozzászólása, aki aznap regisztrált, ez az 1 hozzászólása van és egyoldalról közelíti a dolgokat (vajon ki állhat Kincaid név mögött?). Az orvos nevét nyilvánosan egyenlőre nem írom le, mert még jogilag teljesen utána akarok járni néhány dolognak. Tudom, ezt a hozzászólásomat is olvassa az orvos, de ezúton üzenem neki, h engem nem lehet egy feldúlt telefonnal megilyeszteni, nehogy az üzleti stratégiája sérüljön azáltal, h negatív vélemény jelenik meg róla.(Piacgazdaságban élünk, ezt neki is el kell fogadni, nem zörög a haraszt, ha nem fújják.) Végezetül pedig olyan hangnemmel köszönt el tőlem a telefonban, h egyértelműen a tudtomra adta, h nem tekint már a páciensének (kidobott). A lényeg: elmenetem másik orvoshoz. Egy bőrgyógyász és egy sebész is látott azóta. Mind a kettőjük véleménye megegyezik: "A" tipusos anyajegy mélyen és kráteres formában sérült (jelenleg egy 2 mn-es átmérőjű lyuk tátong az anyajegyem közepén) , ami nagy százalékban begyógyul, DE néhány százalék (5-15%) esély megvan arra, h rossz indulatú elváltozás induljon meg néhány hónap/év után. Pontos statisztikák nincsennek, emiatt nem is lehet pontos számokat mondani, csak a 20-30 éves tapasztalatuk alapján tudnak nyilatkozni ilyen nagyságrendű sérülések esetén. Rám bízzák, h kivetettném-e. Kincaid leíirása, miszerint többször megvágta már az anyajegyét és semmi baja, ez elég felületes leírás (eddig). Tudni kell, h 1. a lézer 2 mn mélyen behatol a bő alá, tehát mély sebet tud okozni. 2. nem mindegy, h milyen tipusú anyajegyről van szó, az "A" tipus a legrosszabb ilyen szempontból. Tehát nem lehet az almát a körtével összehasonlítani. A küldött reklámanyaga pedig felületes ismertetőt tartalmaz. Egyébként nem létezik olyan orvosi kategória, h "szőrdoki", ez egy fantázianév. Általában bőrgyógyászok foglalkoznak lézeres szőrtelenítéssel. Most ide ennyit írok, másik ablakban válaszolok a többi kérdésre is.
460. pti
2008. júl. 2. 23:45

Bszsz! 1 hét múlva visszatérünk rá!;)

a tappancsosrol meg annyit,h gondolhatjátok,h én is kipróbáltam. és gondolhatjátok mennyit ér.. NEKEM semennyit sajnos.. (viszont ha másnak sikerülne annak örülnék, de túl sok reményt nem fűzök hozzá:(

459. Kincaid
2008. júl. 2. 22:05

Pár dolgot nem értek. Miért írtok csajok ilyeneket?

Beautiful!

Miért vádolod az orvost, ha nem ismered a tényeket? Miért állítod azt, hogy hibázott? Ott voltál, ismered az esetet? Miért keltesz pánikot ezzel a mondatoddal …nem akarlak, megijeszteni, de komoly következményei lehetnek…? Te bőrdoki vagy, és tudod, hogy mi az a komoly következmény? Akkor avass be minket a titokba!


Az arcomon születésem óta van egy fél centis barna, szőrös anyajegy, és borotválkozáskor már sokszor belevágtam. Többször kivérzett és volt, amikor besebesedett pár napra. Egy szintén pánikoló ismerősöm tanácsára elmentem itt Nyíregyen bőrdokihoz. Azt mondta, sebész kiveheti, de egész életemben lesz egy nagy vágás az arcom közepén. Meg azt is, hogy nem attól rákosodik el egy anyajegy, mert párszor megsérül, beszakad, meg kivérzik.


Bszsz!

Mi az, hogy „kissé lazán kezelte” a doki a dolgot? Írjál tényeket! Menj, és mutasd meg magad másik bőrgyógyásznak, aztán a harmadiknak is. Nem azért választottál bőrgyógyászt, aki szőrtelenít is, mert ért hozzá? Talán volt hasonló esete is és jártasabb a témában?


Ne az érzelmeitekről írjatok, hanem a tényekről. Olvassátok el a Szabó dr. által írt tanácsokat a növedékekről.

[link]

Üdv: Kincaid

458. bszsz
2008. júl. 1. 14:26
Akihez járok szőrtelenítésre, ő is bőrgyógyász... :( Asszem el kellenem mennem egy másikhoz.
2008. júl. 1. 11:11
Na már csak ezért sem mennék véglegesre. tele vagyok anyajegyekkel,szeplőkkel és egyéb szépségekkel.
456. 9df60c3431 (válaszként erre: 455. - Bszsz)
2008. júl. 1. 11:10

Nincs, de hibát követett el amikor nem vette komolyan.

Nem akarlak megijeszteni, de nagyon komoly következményei is lehetnek.

Mindenképp nézesd meg egy bőrgyógyásszal.

455. bszsz (válaszként erre: 447. - Pti)
2008. júl. 1. 10:10
Szia. 1 hét múlva szívesen megmondom a nevét következők miatt. Most éppen félek, nem-e belelőtt egy anyajegyembe, mert bedagadt és besebesedett... Már gyógyul, de emiatt aggódok, nehogy baj legyen. Ráadásul - miután felhívtam, h mi történt a a kezelés után néhány órával az anyajeggyel, kissé lazán kezelte a dolgot... Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook