Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemők ortopédiai szűrése ultrahangvizsgálatokkal fórum

Csecsemők ortopédiai szűrése ultrahangvizsgálatokkal (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csecsemők ortopédiai szűrése ultrahangvizsgálatokkal

2008. júl. 8. 12:31
Az én kisfiamnál a kórházban végzett csípőszűrés negatív lett, a csípőultrahang is, de a doktornő és a védőnő szerint laza a csípőizülete és asszimetrikus ráncai vannak. Most nem tudom, hogy kinek higyjek. Valószínű elviszem még egy maszek ultrahangra is, csak, hogy megnyugodjak.
2008. jan. 3. 12:00
Az én kislányom fél éves elmúlt,amikor megszületett,a doktornő azt mondta,kötött a csípője!Hazahoztuk a kórházból,kijött a házi gyerekorvosunk,ő is azt mondta,kötött egy kicsit!Rá egy hétre beteg lett a baba,kivittük,akkor mar nem volt kötött!Ortopéd látta,tornát és terpeszbetétes rugit javasolt,de azt mondja,nincs baj?!Ilyenkor mi van?Most van baj,vagy nincs?
2007. nov. 10. 17:03

Megyugtató nekem ez a cikk!


Amikor alányom két éve érkezett,a védőnő és rokonok is a terpeszpelenka használatát javasoltákminden ok nélkül!Egy alkalommal fel is tettük,a férjem mikor meglátta ilyen kiszolgáltatottan levetette ,nekem akkor volt egy kis lelkiismeretfurdalásom,amíg nem voltak meg a vizsgálatok félsz is,de szerencsére semmi elváltozás nam volt!

A cikk se ír semmi megelőző teendőt a korai vizsgálaton kívűl,ha pedig elváltozás van akkor gondlom az orvos majd eldönti a továbbiakat és ha az a terpeszpelenka,hát bármennyire is kellemetlen,akkor használni kell!

1. Hoxa
2007. nov. 6. 12:46
Kedves Kismama! Dr. Hibbey Csaba ortopédsebész főorvos vagyok. Jó tizenöt évvel ezelőtt, hazánkban az elsők között kezdtem el foglalkozni a csecsemők ortopédiai szűrését kiegészítő ultrahangvizsgálatokkal is. Az elmúlt években több ezer csecsemőt és – más ortopédiai jellegű panaszok miatt – gyermeket és felnőttet vizsgáltam és gyógyítottam.

Ugrás a teljes írásra: Csecsemők ortopédiai szűrése ultrahangvizsgálatokkal

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook