Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos a kislányom és retteg a porszívótól és a turmixtól! Mit csináljak? fórum

11 hónapos a kislányom és retteg a porszívótól és a turmixtól! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 1. 10:15
vegyél neki játék porszívót meg turmixot és együtt dolgozzatok. Igy tetszeni fog neki is a dolog
2010. jan. 1. 09:48

Nekem is sír a gyerek a porszívó, és a turmix hangjától, de a tapsolástól is ordít.

Úgyhogy tapsolnunk nem lehet. A másik kettőt pedig akkor csinálom, mikor a férjem itthon van, s vigyáz a kicsire :)

2009. dec. 31. 21:38
Érzékeny a hallása, fájdalmat, rossz érzést vált ki belőle. Akkor csinálják inkább, amikor a kicsi elmegy sétálni...
2009. szept. 10. 21:53

Nálunk ugyanígy volt.

DE mivel nagyon elegem lett belőle, hogy az egész lakást napi 2x kellett söprögetni, meg a szőnyegekből körömkefével szedni ki a koszt, elővettem. Az első két alkalmat végigordította. Aztán csak akkor sírt, mikor elővettem a porszívót, kb az 5. alkalommal már jött melettem, mutatta, hol porszívózzak. Imádom, de nem lehet rá mindig tekintettel lenni.

A fűnyírót nem erőltettük. Ő bent, és nézte az ablakból, mi kint. Vasárnap pedig magától kijött. Gondolom látta, hogy int vagyunk, nem bánt, akkor biztos őt se.

2009. szept. 10. 13:30

Szia!

Sztem semmit ne csinállj.Az én középső gyerekem is így kezdte és szép lassan hozzászokott a dolgokhoz!

Nem kell erőltetni semmit de ha látod hogy közeledik ahhoz amitől fél csak nézzed és ne szólj semmit-csak később

46. kszisz
2009. szept. 10. 13:25

Az én kislányom 20 hónapos és a mai napig retteg ő is a porszívótól, turmixtól, fűnyírótól és hasonló hangos dolgoktól. Hiába tároljuk az ő szobájában a porszívót, mégcsak ránézni sem hajlandó és ha előveszem már menekül :(( Bár szerencsére nem vagyunk betegesek, eddig kétszer ha előkerült az orrszívó, azt viszont hagyja...ki érti ezt?? De így vagyunk a motorral is, korábban imádta őket, egyszer a játszón megijedt tőle és azóta menekül azoktól is...

Szerintem vannak gyerekek, akik egyszerűen érzékenyebbek bizonyos zajokra, gondolom idővel kinövik...Csak győzzük kivárni :))))

2009. szept. 9. 21:33
Az én ksfiam lassan 11 hónapos.Minden zörgő elektromos cucctól sírva fakad/botmixer,elektromos,fúró,csavarbehajtó.../pedig már zümmögtem is mellé,de továbbra is görbíti a száját és neki áll sírni,a benzines fűnyíró mellett viszont alszik mint a tej.
2009. júl. 18. 13:54

:)


Nekem még csak a pocakomban levő Muki nem szereti a turmixgép hangot....de az jutott eszembe, h ki fogok vágni két szép nagy barátságos szemet papírból, és ráragasztom a porzsívóra, ha esetleg félne tőle később:)


Ha barátságos arcot vág a porzsívó, hátha megkedvelik.Majd adunk neki nevet is:)

2009. jan. 3. 20:41
Az én kisfiam is sírva menekült a porszívótól, és azt csináltam hogy úgy porszívóztam hogy az ölembe ültettem és együtt kezdtünk porszívózni, aztán szépen fokozatopsan a kezébe adtam a csövet, és egyszercsak azt vettem észre hogy egyre közelebb merészkedik. Mostmár együtt porszívózunk, nagyon hamar megszerette így, nekem bevállt ez a módszer.
2009. jan. 3. 20:26
Próbáld emg neki bemesélni, azt hogy ez a szegény turmix nagyon bánatos és, hogy egy rossz és csúnya bácsi iylenné változtatta a hangját, d eő attól még nagyon kedves és barátságos és segít nekünk...de akár a turmixra és a porszívóra lehet olyanokat tenni, amit szeret a kislány..virágok.vagy állatok..üvegfestőből vagy amtricákat,..vagy odacelluxozni.hátha..mindent me gkell próbálni..és, amúgy meg ha semmis em siekrül egyszer biztosan kinövi majd..ez ezer százalék..cska kérdés hogy mikor :S de fel a fejjel=)
41. rasza
2008. szept. 10. 23:34
Az én lányom most 1 éves és ő is fél a porszívótól és hasonló elektromos gépek hangjától.Én próbálom mondani neki hogy semmi baj.Ha turmixolok felveszem hogy lássa a gépet és magyarázom neki hogy mi történik.Porszívózni nem tudok napközben de ha a férjem esetleg porszívózik akkor fogom a lányomat hogy érezze van menedéke/persze ha nagyon nem bírja elviszem őt másik szobába/és közben magyarázom neki hogy most apa szívja a port és hasonlókat hogy szokja a hangját és lássa hogy semmi baja nem lesz a porszívótól.
2008. jún. 10. 11:28

Talán az is jó ötlet,hogy játétporszívót adni neki ,s azzal porszívózzon.Elsönek csak azzal..aztán ö azzal amíg anya a nagyporszívót használja(nem bekapcsolva),majd a nagyporszívót alacsony fokozaton,majd erösebben..közben ö is segíthet a sajátjával,vagy a rendes porszívót is megfoghatja,ha kedve van.


Bár nagy a valószínüsége,hogy várni kell vele,apával elküldeni boltba vagy sétálni,gyorsan kiporszívózni addig,majd 1 hónap múlva újra visszatérni a dologra.

39. lufi
2008. jún. 9. 23:05
Ezek a félelmek hamar elmúlnak. Nálunk is volt, én rávettem a fiam, hogy kapcsolja be a porszívót. Na utánna meg nem győztem rászólni, hogy most már ne kapcsolgassa.
38. cilus
2008. jún. 9. 21:22
Az én kisfiam is félt tőle.Úgy oldottam meg hogy mondtam neki hogy simogasa meg/ezt mindennél bevezettem amitől fél/ és úgy megnyugodott és nem félt tőle.
37. 175c71a378 (válaszként erre: 32. - PALNER)
2007. dec. 13. 13:14
:DDD hihihi
2007. dec. 13. 12:54
Majd elmúlik. Az én lányom a porszívótól félt nagyon, vagy elkezdett üvölteni, vagy elmenekült. Akkor porszívóztam, amíg valakire rá tudtam hagyni, addig vigye ki az udvarra, vagy játszon vele a másik szobában, Aztán elnőtte ezt a félelemet.
35. 984ff08d0b (válaszként erre: 26. - Benita anyuka)
2007. dec. 13. 12:51
hát ez sem igaz, mert Ben fiam nem riad meg a szokatlan hangoktól (prüszkölés, orrfújás, erős motorhang, porszívó, botmixer-turmixgép), csak odanéz kérdőn, hogy mi az? Utána meg rám, hogy kell-e félni tőle? De ha alszik és éles hangot ad ki valami: koppanás az ajtón, telefon halkra és más csörgésre állítva, leejtek valamit a másik szobában-fürdőben, felkelek a bőrkanapéról -tőle 1 méterre áll- és az megnyisszan-reccsen, azonnal felébred. Ha megy a tv, porszívózom, pakolok (nem edényt) akkor viszont alszik békésen...mire ezeket "felmértem" azt hittem megbolondulok, néha megmoccanni alig mertem, mikor aludt, utána kísérleteztem ki óvatosan, mire hogyan reagál...
34. win (válaszként erre: 32. - PALNER)
2007. nov. 30. 07:55
Nagyon helyes! ;))))
33. PALNER
2007. nov. 29. 16:04
Bocsika!!nem b. hanem p.meg rövid óóó. Hát mindent meglát ez a csodés asszonykám....
32. PALNER
2007. nov. 29. 15:46
Kár volt hozzászolnom ehez a bórszívos fórumhoz, a kedvesem elolvasta a hozzászólásomat és azóta ,,megszerettette" a pórszívozást velem :( Alkalmazott egy pár jól bevált női trükköt és én pórszívózok ...porszívozok és p....szívózok:)
31. win (válaszként erre: 27. - Benita anyuka)
2007. nov. 17. 14:22
Igazad van, egy homlok- és arcüreg-gyulladás sokkal jobb...
2007. nov. 17. 13:34
Most az jutott eszembe hogy,az én porszívómon lehet állítani a fordulatot ha kissebre állítim sokkal csendesebb.Kipróbáltam ma .Semmi gond nem volt.Igaz hogy nem szív annyira de jobb mint a semmi.Ha tud segíteni a párom akkor majd porszívózok rendesen.Bízok benne hogy ez máskor is bejön.
2007. nov. 11. 15:31
Nállunk sem volt csend.Most sincs .Semmi más nemzavarja csak a porszívó.Orrszívót is 2-szer használtunk.
28. 175c71a378 (válaszként erre: 26. - Benita anyuka)
2007. nov. 10. 16:42

nálunk soha nem v olt csönd amikor aludt...

De a mai napig összerezzen ha valaki fújja az orrát. :S Születése után meg 3 hétig kórházban volt hasonló picikkel ott sem lehetett nagy a csönd. Úgyhogy ezt sztem ki lehet lőni..

2007. nov. 10. 16:41
na meg ez a porszívós orrtisztításos módszer...ez elég gáz!!
2007. nov. 10. 16:39
ez mind azért van (szerintem)mert a picike nem lett szoktatva a zajhoz!!!születése óta biztos csitt volt a szobába mikor a pici aludt,és ezért csodálkozik minden anyuka hogy miért fél a picúr minden zajtól.
2007. nov. 9. 09:15

Két napja bent van a szobába a porszívó,de rá sem néz!Messziről elkerüli :-S

Nem baj,bizakodom!!:-)

24. bobcsi2 (válaszként erre: 23. - Win)
2007. nov. 8. 22:05
Nem egyszerű helyzet!
23. win (válaszként erre: 22. - Bobcsi2)
2007. nov. 8. 08:20
Igen, ez ismerős. Nem a legegyszerűbb feladat mindig akkorra időzíteni a takarítást, mikor apuka is otthon van. Meg ugye, ahogy a gyerkőc egyre több dolgot csinál, balesetek is sűrűbben fordulnak elő, és olyankor nem lehet órákat várni, hogy felporszívózzunk egy kis piszkot.
22. bobcsi2 (válaszként erre: 16. - Win)
2007. nov. 7. 20:20
Nállunk sincs baj ha apa itthon van,csak az a gáz hogy ő nagyon ritkán ér rá,poszívózni meg sűrűbben kell/ene/.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook