Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ilyen esetben nem kell azonnali kivizsgálás? fórum

Ilyen esetben nem kell azonnali kivizsgálás? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. Serry (válaszként erre: 35. - Mkriszti81)
2011. aug. 25. 15:42
Nem tudom miért kell ilyen idegesnek lenni attól,hogy a köszönésed után is születtek válaszok. bízok benne,hogy csak a hőségtől vagy ilyen ingerült.
2011. aug. 25. 11:53

Emberek!

Tegnap már megkaptam a kérdésemre a választ, meg is köszöntem!


Ez egy tudásbázis kérdés volt, de ha így tetszik, hát pörögjetek rajta nyugodtan... én már nem nézek rá többet :)


Sziasztok!

34. bnedora (válaszként erre: 3. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 22:13

Nos, ismét elolvastam kérdésedet. Szerintem helyesen jártak el a mentősök. Én reggel, jeleztem volna (személyesen) a házi orvosomnak, hogy éjjel mi történt. Neki beutalókat kellett volna adnia a teljes kivizsgálásra. Ez az én véleményem.

Voltam hasonló helyzetben, nem hittem el, amit az orvos mondott, és a végén (több orvost megjárva) mégis kénytelen voltam elhinni, hogy pánikbeteg vagyok. Igaz, azóta kiderült, hogy szívritmus zavarom van, folyadék halmozódik a szívem körül, stb.-stb. A lényeg, ha ilyen panaszai vannak anyósodnak, akkor azt ki kell vizsgáltatni.

Mint ahogyan mások is írták, lehet, hogy ez a rosszullét a mostani hőségtől van. Jobbulást kívánok anyósodnak, és teljes kivizsgálást.

Ja, még azt szeretném mondani, hogy csak nagyon biztos esetben fogadnak a kardiológián azonnal betegeket. Csak sokára tudnak időpontot adni.

2011. aug. 24. 22:01
Húúú, ha tudnátok, én hányszor voltam kórházban, azért mert erőszakoskodtam? Jól ki is csesztek velem.
32. Sort
2011. aug. 24. 21:56
Sajnos a szive barmikor barkivel vegezhet, ezt meg egeszseges, fiatal sportolok sem tudjak kivedeni, de hat nem allhatnak mindenki mellett egy defibrilatorral. Persze a kivizsgalas indokolt, de felesleges porogni rajta. A haziorvos termesztese hogy csak ugy kuld szakrendelesre, hogy latta a beteget. Ennek is ez a modja, mindenhol igy mukodik. Nekem Angliaban bo 2 honap alatt meg orvosom sem lett, szoval a burokracia az mindenhol burokracia. Anno en is kivartam a soromat, amikor elkuldtek kardiologiara, pedig elso hallasra ijeszto volt az allapotom (fr; 35-40 BPM).
31. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 21:55

A beutalóra nem csak annyit szoktak írni, hogy Kérem a beteg vizsgálatát!

illik ráírni a háziorvosnak egy saját véleményt, pl. milyen a beteg vérnyomása, anamnézise, mit érdemes róla tudni, szedett gyógyszerek, megemlítendő műtétek.

30. Sort (válaszként erre: 26. - Arrival)
2011. aug. 24. 21:48
Egyetertek, jol neznenk ki, ha a mentosok leallnanak beutalokat gyartani. Nekik a surgossegi ellatas a feladatuk.
29. Serry (válaszként erre: 28. - Serry)
2011. aug. 24. 17:21
Még annyit,hogy józan paraszti ésszel illik tudni,hogy a mentő nem azonos a sürgősségi betegosztállyal ahol orvosok kérhetnek vizsgálatokra azért,hogy diagnosztizáljanak és eldönthessék adott esetben mi a legmegfelelőbb terápia.
28. Serry (válaszként erre: 25. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 17:20

A mentős nem adhat beutalót. honnan tudod milyen kocsi ment ki? Roham mentő, vagy esetkocsi? Ugyanis nem mindegyiken van orvos. S nem kompetenciája a mentősnek. Igen el lehet mondani mit szed a mama... de ott és akkor csak a sürgősségi ellátás szempontjából fontos.. fontos eldöntenie a kezelő személynek, hogy gyógyszer mellékhatás, túladagolás vagy a gyógyszer bevételének hiánya kiválthatta-e a rosszul létet. Azért még is csak jobb ha olyan küldi el kivizsgálásra aki nem csak ott abban a sürgősségi helyzetben látja hanem ismeri milyen egyéb betegségei vannak. Illetve miért kell még esetleg tudnia a mentősnek a mama mit szed? Nehogy olyan gyógyszert adjon a rosszullétre amivel csak árthat meg kumulálódik a szedett gyógyszerrel.

De minek is beszélek itt ???? Csak segíteni akarok,hogy megérts ezt nem valami felsőbb hatalom, vagy kamara dönti el.. ez az élet....de hát magyarázom itt pa..nak?


Egyébként voltak már az orvosnál? elküldte laborba? EKG? UH és a többi? Intézitek?

2011. aug. 24. 17:02
ok, köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
2011. aug. 24. 16:55

A szivrohamot az ekg kesobb is kimutatja.

A mentosnek nem az a dolga ejjel, hogy kivizsgalast intezzen, hanem , h SURGOS esetben ellassa, es korhazba vigye a beteget. Ha az ekg jo, akkor nem tud mit csinalni, ok is szabalyhoz vannak kotve.

Masnap lehet nyugodtan menni a haziorvoshoz, es kivizsgalast kerni.

(Eu. s vagyok)

25. mkriszti81 (válaszként erre: 22. - Serry)
2011. aug. 24. 16:42

igen, ez a dolgok rendje, mert az orvosi kamara egyszer így találta ki...

hát szerintem egyáltalán nem lenne a háziorvosra szükség, minden adatot (pl szedett gyógyszerek) el lehet mondani a mentős orvosnak is, és ilyen esetben (ha már nem viszik be mentővel) neki kellene/lehetne adnia beutalót, amivel az ember másnap mehetne kivizsgálásra.


de ez csak az én józan paraszti logikám...

24. mkriszti81 (válaszként erre: 21. - Mandarin_x)
2011. aug. 24. 16:37

épp ez az, hogy tőle semmit sem vártunk, csak egy ... beutalót

a mentős orvos egyszer már megvizsgálta, megállapította, hogy további kivizsgálás szükséges

csak sajnos ennek az a menete, hogy a háziorvost is be kell vonni, mert csak ő adhat beutalót


azt meg ő mondta apósomnak, hogy így sem biztos, hogy fog adni beutalót...



egyébként meg az egész rendszer macerásságán vagyok csak kiakadva, hogy napokba/hónapokba telik, míg az ember eljut egy vizsgálatra, és olyan esetben, ahol még az okot sem tudni, elég hazárdírozás ennyire húzni az időt (azonnal beutaló, másnap vizsgálják is a beteget és mihamarabb derüljön ki, ha valami baja van, nehogy ma éjjel pl. újra rosszul legyen, és ne adj'Isten nagyobb baj legyen...)

23. Zizisicc (válaszként erre: 22. - Serry)
2011. aug. 24. 16:15

Éjjel is?

Azért megnézném a háziorvosom fejét, mit szólna, ha éjjel, infarktus gyanús tünetekkel őt ébreszteném fel és nem a mentőt hívnám .....

22. Serry (válaszként erre: 16. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 16:08

Csak ezért kell odacibálni ahogy fogalmazol,mert nem a férjed volt rosszul, és nem ő produkálta a tüneteket. S ha pl igazolható,hogy angina volt akkor a férjed nem tudja EKG-val igazolni csak a kedves mama.

Ez nem szőrözés ez a rendje a dolgoknak. S abban is van igazsága, hogy őt is hívhattok volna. Igaz nektek a mentő jutott esztekbe.. igazából nem bja.. de ilyen esetben mnidg a legközelbbit kell haívni az pedig valószínűleg az orvos volt aki ráadásul jól is ismeri. Zudja pl milyen gyógyszerket szed és milyen alapbetegsége van.

21. mandarin_x (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 16:06

Nem ertem min vagy kiakadva. Miert varod el az orvostol hogy hallott dolgok alapjan diagnosztizaljon? Teljesen normalis ha meg akarja vizsgalni a beteget. Ez nem jelenti azt, hogy nem ad tovabbi kivizsgalasra beutalot, de ne legyel mar te a doki es ne te dontsd el hogy szakmailag mi megalapozott es mi nem.

Tulreagalod a dolgot szerintem.

20. Zizisicc (válaszként erre: 19. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 16:02
Én is mentőt hívtam volna .....
19. mkriszti81 (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2011. aug. 24. 15:37

ezek szerint igen... de ha megállapítja, hogy baj van, és csak utána hívja a mentőt, már "cseszhettük" volna...


de megmondom őszintén, eszünkbe se jutott őt hívni, egyértelmű volt, hogy szívroham-gyanús tünetekre mentőt hívunk

18. Zizisicc (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 15:20
És a háziorvos kiment volna éjjel? És tudott volna EKG-t nézni?
17. ef2f473e6d (válaszként erre: 16. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 13:45
Látatlanban nem utalhatja tovább-de ezt csak az én véleményem.Menjen le megvizsgálja,és tovább küldi.
16. mkriszti81 (válaszként erre: 15. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 24. 13:37

hát ez az, nagyon is ismeri, hisz egy faluról van szó - épp ezért nem értem, miért kell szőrözni, hogy a férjének nem akar odaadni egy fél perc alatt megírható beutalót, miért kell őt is odacibálni, külön megvizsgálni, és még akkor sem biztos, hogy adni fog beutalót


nem gyógyszert kért, hogy felelősség lenne, ha csak úgy kiadna egy receptet pl.

15. ef2f473e6d (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2011. aug. 24. 13:32

Örülök,hogy jobban van,hidd el ez most a melegnek lehet betudni,sokan szenvednek,de azért el kell menni tovább.

Azért a házi orvos csak ismeri valamennyire:)

2011. aug. 24. 13:25

Köszönöm a tanácsokat!


Anyósom azóta jól van, bár utána még egy ideig szúrt a mellkasa, de elaludt. (férjem vele maradt reggelig)


Ma reggel apósom elment a háziorvoshoz beutalót kérni, de nem adott (!), mondván, hogy előbb ő is szeretné megvizsgálni, csak azután ad beutalót, de sürgősségit semmiképp, maximum simát.


De könyörgöm, azt se tudjuk, mi váltotta ki, hát ilyenkor nem még fontosabb a mielőbbi kivizsgálás?


És a házidoki még azt is mondta, minek hívtunk mentőt, neki kellett volna szólni...


????

13. Serry (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2011. aug. 24. 12:05

A házi orvos nem vizsgál ki mag elküldi tovább.

Egyébként vagy tényleg pszichésen stressz váltotta ki vagy anginás rohama volt. De ha utóbbi akkor az EKG- azt is kimutatja. Mivel nem tisztázott mi okozta a rosszul létet ezért javasolták a mentősök a további kivizsgálást. Egy általános állapotú, vagyis jól levő embert nem indokolt kórházba vinni

2011. aug. 24. 11:57
nyilvan nem vagyok orvos, diagnosztizalni meg eloben sem nemhogy latatlanban, de nekem is volt ilyen. ugyanezzel a forgatokonyvvel. fel evre ra kijott a panikbetegseg.
11. ef2f473e6d (válaszként erre: 10. - Bnedora)
2011. aug. 24. 11:52
Egyetértünk:)
10. bnedora (válaszként erre: 9. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 24. 11:50
Nem akartam általánosítani, de előfordulhat. Ezért javaslom én is a házi orvosi kivizsgálást.
9. ef2f473e6d (válaszként erre: 7. - Bnedora)
2011. aug. 24. 11:48

okés igazad van,de azért ne általánosítsunk:)

Valószínű,hogy az éjszaka óta jobban van mert ugye nincs most baja?

Természetesen ilyenkor mindig be kell tartani azt a kivizsgálást amit javasoltak is.

Azért mint tudjuk itt most ez a nagy meleg megvisel minden szivet:(

2011. aug. 24. 11:44
Az EKG napok múlva is kimutatja ha a szívet baleset éri.De a kivizsgálás, esetleges széklet. vér vagy vizeletvétel tényleg többet mutatna, hogy mi váltotta ki a panaszait. De sajnos a magyar egészségügy rossz anyagi helyzete miatt sajnos csak nagyon indokolt esetben végeznek vizsgálatot. Így marad a magánrendelés, persze jó tarifákért.
7. bnedora (válaszként erre: 4. - Ef2f473e6d)
2011. aug. 24. 11:43
Azért ez sem fedi mindig a valóságot. Ismerek valakit, akit hazaküldtek, és ha nem megy orvoshoz, akkor már nem élne. Jobb félni, mint megijedni. Sajnos az utóbbi időben elég sokszor előfordul, hogy a mentősök hibáznak.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook