Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülinapi buli, de hol? fórum

Szülinapi buli, de hol? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 25. 12:38
Nálunk valszeg kertibuli lesz, ha nem mos el az eső. Nincs senki olyan barát, vagy rokon akinek van egy zsebkendőnyi kertecskéje? Ha nincs akkor egy erdei szalonnasütögetés az ilyen idős gyerekeknek hatalmas élmény az tuti. Ki viszi oda a kaját? Hát ők maguk, helyettünk se cipelte senki a hátitatyót. Jó lesz az, vidd csak őket, úgyis olyan üvegbúra világot élünk, szegény gyerekek csoda, hogy olyan tutyimutyi tehetetlenek lesznek?
17. violamama (válaszként erre: 4. - Fdóri)
2011. aug. 25. 10:20
Mi Tőlünk nem messze találtunk egyet de már az nem Bp, 15-e volt 3 órára, úgy hogy volt aki programokat csinált nekik arcot festettek. van egy oldal szulinapibohoc az is egész jó majdnem erre esett a választásunk de a másik nekünk közelebb volt.
2011. aug. 24. 14:36

Gondolom, hogy ha gyereked barátairól van szó, legalább 1-2 szülőt ismersz, és megkéred, hogy menjenek veletek. 10 gyerekre 4-5 felnőtt már tud vigyázni. Múltkor nálunk 6 db 3-6 év közötti gyrekre ketten vigyáztunk kint a társasház előtti téren, és meg tuduk oldani, és már ők is szótfogadtak, nemhogy a nagyobbak.

Én is ilyen helyre vinném a gyerkőcöket, főleg mert városiak vagytok, kell a friss levegő:)

15. fdóri
2011. aug. 24. 14:27
Fürödni nem vinném őket, 10 gyerekre fürdés közben nem olyan egyszerű vigyázni, viszont a tömegközlekedéssel nem hiszem hogy bármi gond lehetne... Persze hogy nem egyedül mennék velük... Van egy apja is a gyerekemnek!!! És van egy segítőkész bátyám, aki szeret gyerekekkel folalkozni... Szóval azt hiszem kiötlöm hová megyünk kirándulni, sütögetni. Aki meg nem akarja elengedni, az nem jön, vagy elkísérik!!!
14. reload
2011. aug. 24. 12:28

Sziasztok!


Az én lányom is volt ilyen kirándulós szülinapon (9 éves ő is), igaz mi nem a városban lakunk...

A vízpart ilyesmi a felügyelet miatt szerintem is necces, de ha vannak szülők, akik vállalják, hogy mennek veletek, akkor miért ne?

Ez a kirándulós nálunk is úgy volt, hogy aki tudott menni szülő, az ment. Én sajna nem tudtam velük menni, de voltak ott elegen. Senkinek nem lett semmi baja.

13. 00a194caf9 (válaszként erre: 12. - Lytta)
2011. aug. 24. 12:28

Gondolom nem egyedül lesz velük, mint felnőtt.

Emlékeim szerint oviba több mint 10-en jártunk, ott ovó néni és dadus vitt minket, tömegközlekedésen, és osztálykirándulásra pedig az osztály főnök vitt elsőtől kezdve. Voltunk vagy 20-an, és soha nem volt semmi gond. És természetesen ott is megesett, többször is, hogy tömegközlekedéssel mentünk.


A sütögetést is meg lehet oldani több felnőtt esetében. Egy esetében már nem annyira, mivel eleve, hogy viszi oda a kajákat, stb...

12. Lytta
2011. aug. 24. 12:22

Először is köszi a feltételezést, de nem a mekire gondoltam. Utálom én is a műkaját és nem is etetek a gyerekemmel ilyesmit.


És nem, nem engedném el.

Először is tudod milyen 10 gyerekkel bárhova is elmenni? Hogy tudsz rájuk vigyázni? Hogy tudsz mind a 10-ért felelősséget vállalni, főleg ilyen játékoknál, hogy számháború? Ha 1-2 évvel nagyobbak lennének az megint más, de 9-10 éves gyerekekről beszélünk.

Már maga az út Erzsébetről odáig. Tömegközlekedéssel gondoltad? Vagy valami kisbusszal?

És a sütögetés? A János hegyen?? Hol?? Na nemááááá....

Na meg itt valaki írta a tópartot.

Ez most komoly? 10 gyerekkel víz közelébe?

Az megint más, ha egy telekre vagy valami ilyesmi helyen terveznéd, akkor benne lennék, de azt is csak úgy, ha én viszem el odáig, meg vissza.


Azért majd írd meg mire jutottál és hogy sült el a dolog, kíváncsi vagyok rá. Komolyan.

11. 00a194caf9 (válaszként erre: 9. - Fdóri)
2011. aug. 24. 12:07

A felügyelet az természetesen fontos, de szerintem nincsen jobb, mint a gyerekeket természetes közegbe vinni, a friss levegőre! Ez az élet, és nem a 4 fal közötti visítozás, meg a mű kaja. :)

Vidd nyugodtan, ez a normális.

10. 00a194caf9 (válaszként erre: 8. - Lytta)
2011. aug. 24. 12:06
Mi a rossz ötlet? Gyerekeket kirándulni, fürdeni, sütögetni vinni? És hová engednéd el? Mekis partiba, ahol műkajával tömik a légkondis helyiségben??? Jézus. :)
9. fdóri (válaszként erre: 8. - Lytta)
2011. aug. 24. 11:56
Miért nem engednéd el?
2011. aug. 24. 10:29

ne haragudj, nem bántásból mondom,de szerintem ez nagyon rossz ötlet.

az milyen szülinapi buli???


arról nem is szólva, hogy én nem engedném el a gyerekemet ilyenre.

2011. aug. 24. 09:33
Azt hittem hogy ez ciki lenne. Az osztály 90% gazdagabb gyerekekből áll. De akkor lehet hogy ez lesz. Már csak a hol a kérdés. XX. kerületben lakunk. Itt aztán nincs ilyen hely... Vigyem fel őket a hármashatár hegyre? János hegy? ???
2011. aug. 24. 09:24
szerintem a kirándulás az nagyon jó ötlet.Közben activity számháború....stb.Vagy ebben a melegben valami tópart hol tudsz főzni bográcsban és lehet fürdeni a gyerekeknek.
2011. aug. 24. 09:22
Én elvinném őket szalonnát sütni. Közben lehetne számháborúzni, vagy bármi mást játszani.
2011. aug. 24. 09:19
A családi napközit megnézem, jó ötletnek tűnik... Mennyiért adták ki, ha szabad ilyet kérdezni?
2011. aug. 24. 09:18
Nem tudom mennyibe kerül a játszóház, de az tuti hogy annyit nem tudok erre költeni... Az gáz ha elviszem őket kirándulni valahová?
2011. aug. 24. 09:10
Esetleg a közeletekben lévő családi napköziket kellene megkérdezni, mi így tettünk és találtunk olyat amit kiadnak hétvégén pár órára. V vannak játszóházak, de azok kicsit húzósak.
2011. aug. 24. 09:04
9 éves lesz a fiam pár nap múlva. Vasárnap (jövőhét) délutánra szeretném megszervezni az első olyan születésnapi buliját, ahová az osztálytársai közül 10 kis barátját hívhatná el. Viszont mi társasházban lakunk, ahová nem szívesen hívnám őket. Ötleteket várok milyen programot szervezhetnék nekik. McDonald's kizárva, mert feláll a szőr a hátamon. Nem szeretnék több 10ezer forintot elkjölteni rá!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook