Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A lefejt anyatejet a fagyasztóban miben tárolod? Mi a legmegfelelőbb és a leggazdaságosabb? fórum

A lefejt anyatejet a fagyasztóban miben tárolod? Mi a legmegfelelőbb és a leggazdaságosabb? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 29. 16:02
Nekem úgy rémlik, hogy ott van, ahol a babatányérok, kanalak, előkék. Azt hiszem dobozban volt.
20. bneandi (válaszként erre: 14. - Szerénke83)
2011. aug. 29. 11:56
Ezt hol keressem a Tes...-ban?Mert néztem már,de nem találtam.
19. Szerénke83 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. aug. 25. 07:31
Azért az anyaej elég kényes dolog, én inkább a steril zacskót választottam.
18. Ezti
2011. aug. 25. 07:25
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!
17. martin3 (válaszként erre: 16. - Martin3)
2011. aug. 24. 20:36
na bocsi, nem alufólia, hanem az átlátszó, folpack?
16. martin3 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. aug. 24. 20:35
ja még annyi, hogy azon ugyebár nincs kupak, vagy tető, sima alufólia rá és köré befőttes gumi...
2011. aug. 24. 20:34
na nekem a védőnő mondta anno, és úgyis tettem, sima műanyag pici pohár, amit kb 50 vagy 100-val csomagolnak!! (a kávéspohár 1dl-es kiszerelést vettem)és tökéletesen megfelelt, kiöblítettem vízzel, vagy elmosogattam párat és mehet bele a tejcsi. Ráadásul nem is az én gyerekem itta meg, hanem a barátnőmé, mert nekem nagyon sok volt, neki meg semmi és totál nagyra nőtt tőle a barátnőm kislánya, és semmi baja nem lett...szóval nem kell semmi steril agyonreklámozott dolognak bedőlni...kíváncsi lennék, mi mennyi "steril" dolgot kaptunk, aztán mégis itt vagyunk...
2011. aug. 24. 14:09

A tesc*s tejtároló zacskó(steril) a 40db-os volt 2e Ft körül.

Igaz ez tavalyi ár, de még így is olcsóbb. Igaz, nem újrafelhasználható.

13. nagyem
2011. aug. 24. 12:25
En a gyogyszertarban vettem kis, barna orvossagos uvegeket, darabja 70 ft volt, csavaros kupakja van es 1 dl megy bele, en ennyit tudok naponta lefagyasztani. Igazabol nekem ez a vesztartalek, ha el kell mennem valahova akkor mas is meg tudja etetni a gyereket ha kell. Ha sok tejed van, akkor ez a megoldas nem az igazi, mert tobb helyet foglal, mint a zacskok. Viszont pont egy evesnyi van benne.
2011. aug. 24. 11:57

hali. Én mondjuk az avent dobozokból vettem egy tízes csomagot, de elmondom őszintén, hogy mivel fél éviig jó csak a fagyasztóban én egy az egyben ki is dobtam, ugyanis fél év elteltével sem kellett elővenni, azaz akkorra már pont annyi tejem volt, amit a kiscsaj igényelt.

viszont most teljesen jók főzelék lefagyasztására:))

11. 4561
2011. aug. 24. 11:10

Nem tudom, hogyan nevezik, de zacskó és a tetején kis műanyag összepattintó, igazából így néz ki a tejtároló zacskó is, csak sokkal drágább 20-30 db több ezer forint.

Én az egyik műanyag zacskóval foglalkozó szomszédomat kértem meg, hogy csináljon, de szerintem papírboltban is lehet kapni több méretben, 100 db volt 500,-Ft, most a bébiételt is abba teszem. Erre csak forró vizet öntök és 1 perc alatt felolvad, nekünk a többi megoldás azért nem jött be, mert amikor kellett akkor nagyon gyorsan és a gyerek csak üvöltött.

2011. aug. 24. 10:38
ásványvizes üveg, fél literes! Mind a 4 gyereknél bevált, napi kb. 1 liter ment a fagyasztóba
2011. aug. 24. 10:32
Én a gyógyszertárban vettem kis fehér dobozokat, olyanokat, mint amilyenekben a gyógyszertári krémeket is rakják! Nekem tökéletesen bevált!
2011. aug. 24. 09:38
Én műanyag pohárba tettem, lefóliáztam, és ráírtam a dátumot, hogy mikor tettem el! Bár egy idő után nem kellett eltennem, mert annyi tejem volt, hogy tejtesót kellett szereznem! A fagyasztott tejcsit meg beletettem a főzelékbe!
2011. aug. 24. 09:04
Én tsz-félét nyitottam otthon....
2011. aug. 24. 09:03

Mielőtt nagyipari mennyiséget fagyasztanál le (mint mondjuk én) próbáld ki, hogy elfogadja-e a visszaolvasztott tejet a babád.

Mert az én fiam nem itta meg!40 zacskónyi ment a kukába...

5. Évi anyuka (válaszként erre: 1. - Ezti)
2011. aug. 24. 09:02

Nekem is ennyi volt kb. Sima műanyag poharat vettem 100asával, és abban tettem el.

De egy darabot fel nem használtam. Már egy bazi nagy fagyasztóláda az én anyatejemmel volt tele, és elég sok áramot fogyasztott a semmiért.


Leadni nálunk nem lehet, bárkinek felajánlottam nem kell, azt mondták jó a tápszer. hát ez van.

4. gne2
2011. aug. 24. 08:48

Vagy ha egyáltalán nem akarsz rá költeni, akkor a bébiételes üvegek is nagyon jók erre a célra! em fagy szét, csak óvatosabban kell vele bánni.

Előtte mindenképpen sterilizálni kell az üveget, ez persze plusz munka, idő, ráfordítás. De környezetkímélő, az üveg újra fel is használható. :)

2011. aug. 24. 08:42
Így van, steril tejtároló zacskók, én pld. Tesc*-sat vettem!
2. gne2
2011. aug. 24. 08:40
Lehet kapni tejtároló zacskókat. Ezek sterilek, olcsóbbak is. (De nem újrafelhasználhatók persze.) Én ilyenekben fagyasztottam le annak idején.
1. Ezti
2011. aug. 24. 08:38
Drágának találom az aventes tároló dobozokat, mivel napi kb. 3 dl lefejt tejem marad, de szeretném fagyasztva tárolni. Gazdaságos megoldást keresek:) Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook