Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Akik eldöntötték, hogy le kell fogyniuk, különben sosem lesznek boldogok! fórum

Akik eldöntötték, hogy le kell fogyniuk, különben sosem lesznek boldogok! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. júl. 21. 23:44

Sziasztok!


Mindenki lefogyott már!????

78. foma
2011. aug. 27. 14:15
Sziasztok! Ismeritek a Chilliburner tablettát? Hatásos a fogyókúrában? Valamilyen tapasztalat? Nagyon várom a választ és előre is köszönöm.
2011. aug. 25. 12:57

Sziasztok!


Csak átfutottam a beszélgetéseket, és sok dologgal egyetértek.

Pl. hogy mindenkinek más diéta jön be,ezt támasztja alá a vércsoport diéta is. Ismerősöm így él január óta, fogyott is 10 kilót, és szépen tartja.


És hogy különféle események miatt hízik, vagy fogy az ember. Én sajna a meló miatt felszedtem 8 kilót 3 hónap alatt:(:( Ezért is csatlakoznék, ha lehet.


Megígértem egy jó barátnak, hogy két hónap múlva nem fog megismerni, ami nálunk 10-13 kg leadást jelent.

Három egyszerűen megjegyezhető, de akarattal működő szabályt követnék, de ehhez kellene egy kis csapatszellem :) A szabály: délelőtt gyümölcs, kenyér nyista, 5 után semmi kalória. Ha betartanám, remélem működne is!

76. sz.rozika (válaszként erre: 75. - 9c5fc43f9f)
2011. aug. 25. 09:55
gyere a klubba :)
75. 9c5fc43f9f (válaszként erre: 72. - Sz.rozika)
2011. aug. 25. 09:21
Nem lesz csalódás mert határokat szabok.Az első hogy szülinapomig 85 kg alá kell mennem aztán a férjem szülinapja stb.Az össz viszont sajnos 30 kg.
2011. aug. 25. 09:18

Sziasztok!

A tegnapi napot eltoltam de ezt a havinak tudom be.Ma viszont jobban indult a nap nem kívánom annyira az édeset mint tegnap.Most pedig megyek Norbizni.

Ti hogy haladtok?

2011. aug. 24. 10:10
Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok. Nekem most - 20 kg a célkitűzésem, de fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá, persze tudom mit kellene, és azt is hogy mit nem, de valami konkrét dologra lenne szükségem. Egyszer pár éve már sikerült leadnom a 20 kg - ot, de sajnos szép lassacskán visszajött, akkor nagyon kitartó voltam, azt hiszem most is erre lenne főleg szükségem. És!!!! Segítségre, amit talán pont itt kapok meg!
2011. aug. 24. 09:35

még 30? az kemény valóban!!! nálam az vált be, hogy apróbb célokat tűztem ki, nem egyből ilyen sokat..

van ilyen periódus, hogy nem megy le, én ilyenkor legalább arra törekszem, hogy ne jöjjön vissza...

de most én is szeretnék belehúzni :)

71. 9c5fc43f9f (válaszként erre: 8. - Sz.rozika)
2011. aug. 24. 09:27
kb 30 kg mínusz lenne jó.Már fogytam 10-12 kg-t de most mintha elhagyott volna az erő.:(
70. sz.rozika (válaszként erre: 68. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 09:21
tényleg minden ezzel van tele.. :( szerencsére én már felismertem, hogy nincs értelme és olyan módszert sikerült találnom, ami hatásos nekem... de sokan belefutnak és aztán csalódnak, visszahíznak...
69. dae5feea41 (válaszként erre: 68. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 09:20

A csodákban nem szabad hinni a fogyásról van szó. Ésszerűen kell gondolkodni. :)


Azóta jól van, viszont kórházban feküdt majdnem három hetet és rengeteg gyógyszerest kezelést kapott.

68. hidewatch (válaszként erre: 66. - Dae5feea41)
2011. aug. 24. 09:17

Teljesen igazad van. A gyors fogyúkúra semmire sem jó, és a legszomorúbb, hogy a női magazinokban szinte minden számban van legalább egy ilyen csoda.


Az ismerősöd megtartotta a súlyát? Egészséges maradt? Tényleg érdekel, mert azért 42 kg az nem kevés.

67. hidewatch (válaszként erre: 65. - 1675f7fe54)
2011. aug. 24. 09:15
De én nem akarok belekötni, csak szeretnék olyan adatokat kapni, amik tényleg segítenek személy szerint rajtam. Mert sajnos míg a táblázatos adatok pl tökéletesen használhatók édesanyámnál, nálam használhatatlanok. Egyedül érzem nmagam ezzel a problémával, legalábbis a szakmabeliek nem igazán tudnak ezzel mit kezdeni.
66. dae5feea41 (válaszként erre: 62. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 09:14

A munkám során rengeteg emberrel és életmóddal találkoztam már, és kijelenthetem, hogy nincs két egyforma ember, ahogy két egyforma fogyókúra sem.


Sajnos sokan belesem gondolnak hogy a nem jól megszervezett, innen-onnan átvett fogyókúrával vagy edzéssel mennyire haza vághatják a testüket.


Csak egy példa: van olyan ismerősöm aki kalória számlálással fogyott, de drasztikusan csökkentette a bevitelt, és nem evett oly módon mint előtte, csak joghurtokon, Abonetteken élt. Két hónap alatt 32 kg-t fogyott, viszont annyira felgyorsult az anyagcseréje, hogy hiába eszik most már bármit, egyszerűen "átmegy" rajta. Fél éve leállt a kalória számolgatással, ez idő alatt ismét 10 kg-t fogyott és mindezt azért, mert úgy hallotta hogy gyors és eredményes fogyókúra és egyedül, a saját elvei szerint vágott bele.


A sport is hasonló, a tested muszáj hozzá szoktatni az edzéshez, még egy olyan embernek is, aki rendszeresen sportol. Csak neki hamarabb elfogadja a teste az új kihívásokat, mint egy olyannak aki előtte nem mozgott. Itt is sokan hibáznak, hogy elő veszik Rubint Rékát vagy bármi hasonlót és lenyomják az egy órás edzését. De ha előtte nem volt mozgásban a teste ez egy nagyon megerőltető feladatsor, izomlázzal, kimerültséggel és erőlködéssel jár, főleg ha valaki nagy súlyú.

65. 1675f7fe54 (válaszként erre: 63. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 09:11

Átlagról beszéltünk.


De végül is mindenbe bele lehet kötni-csak akarni kell.Főleg azokba, akik segiteni akartak-mert tapasztaltak/nak.És szeretnék ha az illető kivédené a dolgokat, és kudarc legyen a vége.

64. sz.rozika (válaszként erre: 62. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 09:11
Én is így vagyok a bringával, ellenben a futópadon a gyorsgyaloglás egyáltalán nem terhel le és igen hatásosnak bizonyul :) és valóban, engem rendesen leizzaszt :)
63. hidewatch (válaszként erre: 61. - 1675f7fe54)
2011. aug. 24. 09:08

Ezek átlagértékek, nem vonatkoznak mindenkire. Az én mellem tökéletes testsúly mellett sem fért bele soha egy 38-as blúzba :)


Ezek a megállapítások tök jók az ideális alkattal rendelkezőknek, a többiek meg nem fontosak, viszont szuper önértékelési zavart lehet bennük elérni :)

62. hidewatch (válaszként erre: 57. - Dae5feea41)
2011. aug. 24. 09:06

Értem. Nem vettem rossz néven :)


Csak azért kérdeztem, mert engem fénykoromban (súlyfelesleg nélküli életemben) minden táblázat túlsúlyosnak kiáltott ki, és ezen mindig mindenki megdöbbent, mert széles vállam, széles csípőm, és tömör izmos felépítésem van. Egészen addig, míg egyszer egy tanácsadó felhívta a figyelmemet arra, hogy a testalkatból fakadó eltéréseket ezek a táblázatok nem veszik figyelembe, és kb a csukló körméretéből lehet a csontozatra következtetni (gondolom mert ott viszonylag kevés bőr/zsír van, és annál több csont). Így hivatalosan is kiderült, hogy szélescsontozatú vagyok, és rám nem vonatkozik szigorúan pl a BMI táblázat sem. De akkor miért nem adnak ki egy korrigált változatot azokra, akik íly módon nem férnek bele a "normál" változatba?


Ezt azért írtam le, mert eddig ezt a problémakört felvetettem már néhány szakmabelinek, és a 80%-uk azt sem tudta, hogy miről beszélek. Bevallom, hogy régen ilyenkor néha torzszülöttnek éreztem magam, de aztán ahogy idősebb lettem, inkább nem foglalkozom a táblázattal.


És az előző hozzászólónak teljesen igazavan a térdfájással kapcsolatban, csak nem értem, hogy miért mondta ezt nekem, mert hiszem én is pont azt mondtam, hogy mikor elkezdtem a súlyommal komolyabban foglalkozni, nem tudtam futni, sem kocogni, mert a ráétdemet nem nyírhattam szét huszonévesen. Egyébként nem tudom ki hogy van vele, de én inkább egy erős szobabiciklis tekerés után érzem néha a térdem, szóval azért ott is vigyázni kell, inkább alacsonyabb fokozaton, gyorsan, hosszabb ideig. Szerintem az a lényeg, hogy minden nap legalább egyszer rendesen leizzadjon az ember :)

61. 1675f7fe54 (válaszként erre: 56. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 09:01

170-es mérethez pl. a 38-as méret az ami pont tökéletes.

160-os magassághoz 34-36-os pl.

A 40-es méret pici túlsulyt mutat egy 170 magasnak cca.5kg.

60. 1675f7fe54 (válaszként erre: 56. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 08:58
Aki ismeri ezt a méretet-az pontosan tudja, hogy kb. milyen állapotban van sulyilag.
59. 1675f7fe54 (válaszként erre: 56. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 08:57

Igen. Ha ennél alacsonyabb az illető-akkor még úgy is áll amit mondtam.

Az, hogy momentán most nincs problémád(mondjuk esetleg a korod miatt) az nem jelenti azt, hogy nem lesz-ez miatt...Többet ésszel..

58. reni79 (válaszként erre: 53. - Dae5feea41)
2011. aug. 24. 08:57
Köszi!
57. dae5feea41 (válaszként erre: 56. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 08:56

Nem, két adat nem elég. A megítéléshez természetesen több kell. :)


De ne vedd rossz néven, szerintem csak jószándékúlag tanácsot szeretett volna adni, hogy mit ne csinálj és miért.

56. hidewatch (válaszként erre: 52. - 1675f7fe54)
2011. aug. 24. 08:53
Nekem nem fáj a térdem. Amúgy ez a 2 adat elég ahhoz, hogy ezt meg lehessen ítélni? :)
55. dae5feea41 (válaszként erre: 52. - 1675f7fe54)
2011. aug. 24. 08:44

Ezt nagyon jól mondod.


Nagy kezdő súlynál érdemes biciklizni, mivel az ülés elveszi a súlyod egy részét a combodról és lábadról, de még is átmozgatod azt, és folyamatos erősség váltással megedzed a lábaid.

54. sz.rozika (válaszként erre: 51. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 08:43
igen köszi, de még hosszú az út és most különösen fontos, hogy ne adjam fel... pár hónapot ugyanis stagnáltam, illetve felugrott 2-3 kg is.. ebből a kátyúból kell most kimásznom...
53. dae5feea41 (válaszként erre: 37. - Reni79)
2011. aug. 24. 08:43

Attól függ mennyit mozogtál előtte.

Ha semmit, és most szeretnéd elkezdeni, akkor érdemes először 10-15 perccel kezdeni és két három naponta emelni a perceket, hogy ne legyen vészesen izomlázad és a tested megszokja az aktív mozgást. De véglegesen naponta 30-40 perc elég. Két-három hét alatt biztosan látható lesz az eredmény, főleg ha centivel te is nyomon követed.

52. 1675f7fe54 (válaszként erre: 46. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 08:42
42-44-es méretnél 170-es magasságnál, még nem szabad futni, és kocogni, mert galyra vágod az izületedet.-ne csodálkozz ha fáj a térded, és a lábad.
51. hidewatch (válaszként erre: 50. - Sz.rozika)
2011. aug. 24. 08:41
Akkor te is jó úton haladsz :) Sok sikert!
50. sz.rozika (válaszként erre: 46. - Hidewatch)
2011. aug. 24. 08:40

Büszke lehetsz arra, amit elértél.

Mellesleg ugyanarról a méretről indultunk és ugyanott tartunk :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook