Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelent az ha valaki erős vagy gyenge jellem? fórum

Mit jelent az ha valaki erős vagy gyenge jellem? (tudásbázis kérdés)


2022. júl. 11. 15:19

Gyenge jellem az, aki befolyásolható, aszerint változtatja véleményét, elveit, ahogy az érdeke kívánja. Érzései vezérlik, képtelen rajtuk uralkodni. Ösztönlény, nem az esze irányítja.

Amit tesz, többnyire nem mérlegeli, sokszor nincs tudatában, nem vállalja a következményeket, nem vállal felelősséget. Mindig másokat hibáztat, sokszor kiismerhetetlen, tettei nincsenek összhangban szavaival.

Nem hiteles. Megbízhatatlan. Instabil lelki világ. Nincs akaratereje, se lelki ereje.

Nincs benne alázat, ezért nem képes fejlődni, -úgy vagyok jó, ahogy vagyok, -hangoztatja: Mindenki fogadjon el ilyennek.


Nem képes áldozatot hozni, inkább elmenekül, ha valakiért tenni kell. Önmaga van élete központjában, másokat nem fogad el, mindenkit utál, kritizál.

2022. júl. 11. 15:13

Erős jellem az, akinek van önuralma, nem befolyásolható, stabil lelkivilággal rendelkezik. Megbízható, vannak elvei, összhangban vannak a tettei a szavaival, tehát hiteles.

Van felelősségtudata. Képes fejlődni, képes áldozatot hozni.

2013. máj. 3. 12:16
pl eldonti egy dohanyos,hogy leszokik a cigirol-erre mondjak,hogy eros jellem,mert ami celt kituzott maganak elerte.
2009. aug. 29. 17:47

az erős aki nem sírja el magát dolgokon vagy nem olyan érzékeny mint mondjuk akárki és nem lehet befolyásolni


a gyengék könnyű befolyásolni nehezen dönt naiv

2008. nov. 1. 04:45
A Szancsesz verziója szerintem az, ami legjobban fedi a valóságot.
2008. máj. 19. 16:23

ha valaki erős jellem, akkor határozott,magabiztos, nem befolyásolható.

aki gyenge jellem az pedig mások által befolyásolható, sok helyzetben pedig döntésképtelen, nem magabiztos ember

2008. máj. 19. 15:55
Erős jellem, szerintem, aki őszinte, határozott, igazságos, belátja, ha téved, tud bocsánatot kérni, de nem hódol be senkinek, nem jó pofizik, csak hogy ne bántson meg valakit. Kiegyensúlyozott, bátor, de van aki emelett picit erőszakos is. És az is lehet, hogy nagyot tévedek, hogy ezt gondolom. Mindenki döntse el maga.
2008. márc. 19. 12:37
Mennyire befolyásolható mások által. Az erős jellem határozott, célratörő, akaratos és általában másokat irányítani akar. A gyenge jellem ennek az ellentéte. Szerintem.
2008. márc. 16. 15:52
Hogy tud viselkedni..
2008. márc. 16. 01:03
Nagyon érdekes kérdés...olyannyira, hogy meg sem tudom határozni!:)De még nyomokban sem.
2007. nov. 6. 13:02

Határozott vagy nem.? Kedves-e vagy sem?Tiszteli-e-

az embertársait vagy sem?Egyszóval a viselkedése mutatja meg.

2007. nov. 6. 12:07
A jellem a lélekből fakad. Nem egyszerű kérdés, és mégis magától értetődik. Életünk során sokmindennel szembesülünk. Reakcióink többfélék lehetnek, lelki fejlettségünktől és szellemi tudásunktól függően. Továbbá nagyon fontos tényező az EGO is. A leglényegesebb, a dolgok mögé látni, és az illúzió levetésével az igazságra összpontosítani. Ha az igazsággal kerülünk szembe, akkor nincs semmi más, és csak a tiszta, erős jellem marad szemben a kérdéssel. Ez a csupasz valóság. Ehhez nagyon sok tanulásra, önelemzésre, és alázatra van szükségünk, így megváltoznak majd életünk történései is!
2007. nov. 6. 11:35

Ez az ok mindent takar.Jellemtelen az aki iskolázott de mégis buta, nem kér segítséget, kirúgatja az iskolázatlanabb kollégáját,aki ezerszer többet tud, de ők járnak 1 baráti társaságba.( Erre mondom én 1 aki nyel, 1 aki nyal.Munkanélküli is lettem 21 év után, mert nyeltem).A fiamat jellemtelnnek titulálta a napközis tanítónő, mert az aulában bújócskázott, és 3. felszólításra hagyta abba ( jelzem 10 éves.)

Én is jellemtelen vagyok mert nem mertem felszólalni, csak simán aláírtam a beírást, gondolván többet nem bántják a gyerekemet.

2007. nov. 6. 10:51
Hatarozott vagy nem, szavanak allo vagy nem, hideg , meleg vagy langyos, az utobbi a legvesszelyesebb, szoktak mondani "jellemtelen" mar ez is sokmindenre valaszt ad, csak az nem eros nem gyenge, ma ilyenekkel tele van a vilag, es egyre tobb van beloluk
2007. nov. 6. 09:11
Mit jelent az ha valaki erős vagy gyenge jellem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook