Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A ti iskolátokban is használt kiradirozott könyvet kapnak azok a gyerekek akiknek jár az ingyenes tankönyv? fórum

A ti iskolátokban is használt kiradirozott könyvet kapnak azok a gyerekek akiknek jár az ingyenes tankönyv? (tudásbázis kérdés)


19. 77x7 (válaszként erre: 14. - Marti8080)
2012. szept. 6. 09:54

Nem így van. Az iskola nem kapott egy fillért sem nálunk. Idén kezdtem el tanítani és az én feladatom lett a begyűjtött tankönyvek kiosztása a rászoruló diákok számára.


Jóval több könyvet hoznak vissza szerencsére, mint amennyire szükség van (a nem "ingyen" tankönyves gyerekek is behozzák a régi könyveiket ajándékként). Így tudok válogatni és többnyire olyat kiadni, ami olyan, mintha új lenne.

Bár van, akinek már csak fél-saláta jut sajnos.


Ebben is szemfülesnek kell lenni. Azok, akik még augusztusban jöttek a könyvekért a szebbeket kaphatták, akik pedig még az előző szünetben ugrottak be, hogy kellene x tankönyv, már csak kevésbé jó állapotúval kell, hogy boldoguljanak.


Nem a legjobb így, ezt maximálisan megértem. De ebben a történetben szerintem minden érintett igyekszik a lehető legjobb megoldást megtalálni.


Mindenesetre ezt a pénzt ne az iskolán keressétek...

2012. szept. 6. 09:30
upssssz ezt én kérdeztem még anno
2012. szept. 6. 09:28
igen
16. eandi78 (válaszként erre: 14. - Marti8080)
2012. szept. 5. 07:09

Pár évig valóban úgy volt, hogy visszavették ugyan a könyvtárba az ingyen könyveket, de végül mégis újat adtak. Aztán 2 éve beintett az önkormányzat és a könyvtárból kell kiadni. Egy fillért nem adnak, legfeljebb a munkafüzetek árát, de arra is azt mondják, hogy minél kevesebb legyen. Könyvet se nagyon lehet rendelni, tanuljanak könyv nélkül címszóval. Ha esetleg valamilyen tantárgyból a másik kiadó könyve esetleg idővel jobb\modernebb lesz nem lehet azt választani, mert a könyvtárban nem az van, így nincs mit kiadni az ingyenkönyveseknek. 0 költségvetés van, ha kell valami vegye meg a szülő vagy ha nincs már nincs pofája kérni a tanárnak, megveszi ő maga a hatalmas fizetéséből.

Ez városfüggő is persze, de itt biztos nem nyúlja le az iskola a pénzt és máshol sem tudom elképzelni.

15. Krilion (válaszként erre: 13. - Pan Dóra)
2012. szept. 4. 22:08
Az a baj, hogy akkor sem érdemes megvenni, mert szinte minden évben és minden tankönyvben módosítanak valamit, csakhogy megvedd a könyveket, miből élne akkor a tankönyv kiadó? Nekem 2 és 3 év van a gyerekeim között, ugyanabba az iskolába járnak és alig van könyv, ami pont ugyanaz, mint a másiké. Azonkívül még a tanárok sem kérik ugyanazokat a könyveket, ki van ez találva jól.
2012. szept. 4. 22:03
Szasztok! Én megérdeklődtem, hogy hogy is van ez. 3 gyerekes anyuka vagyok, a nagyobbik fiam most ment másodikba. Ingyen tankönyv jár. Az állam/önkormányzat megkapta a könyv árának 100%-át, amit az iskolának továbbítanak. Az iskolának kellene új könyvet adnia. De ehelyett egy használt, koszos "salátát" kapott a fiam, amiben minden feladat meg van oldva, és lyukasra van radírozva. A fiam a kezébe sem hajlandó venni. Igaza is van. Ha ezt előre tudom, akkor össze kaparom az árát, és megveszem neki. Előtte szégyelltem magam. Csak azt tudnám, hogy mi másra költötték el a pénzt. Egy másik anyuka felháborodva mesélte, hogy az ő lánya egy olyan könyvet kapott, aminek már 2 előző gazdája volt, már 2 másik névcímke volt rajta! Eszerint ezt a könyvet már harmadszor fizették ki a sulinak. Pofátlanság.
13. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - Amacska)
2011. aug. 24. 14:12
Akkor érdemes megvenni, ha van 1-2 évvel fiatalabb testvér. Az általános iskolai könyvek a későbbiekben soha nem kerülnek elő, mert a középiskolákban nulláról kezdenek mindent, meg hát itt az internet is. Persze, a döntés a Te kezedben van :D
2011. aug. 24. 08:45
igen.
11. amacska (válaszként erre: 10. - Pan Dóra)
2011. aug. 24. 07:30
köszönöm...mindenesetre a fontosabb könyveket meg fogom venni,mert azokból később is tanulhatunk
10. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - Amacska)
2011. aug. 23. 19:43
Erre nem tudok mit mondani :( Az önkormányzatok megkapják a gyerekek számára ingyenes tankönyvek fedezetének jó részét, de pont az előbb láttam a híradóban, hogy el is költik - másra :((( Úgyhogy ebben a játszmában nem az iskola a hunyó, hanem a fenntartó...
2011. aug. 23. 16:03
Az iskola maga döntheti el, hogy odaadja a gyereknek az új tankönyvet örökre vagy könyvtárit ad neki, amit vissza kell adni júniusban.
8. amacska (válaszként erre: 4. - Pan Dóra)
2011. aug. 23. 15:19
itt a munka füzetekből adnak radirozottat!
2011. aug. 23. 15:18
köszi,mert 3 éve teljesen új könyveket adtak és vissza sem kellett adni ez egy másik iskola volt,de akkor ez már biztos ott is igy van
6. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Amacska)
2011. aug. 23. 14:22
hát persze. az ingyen tankönyv nem azt jelenti, hogy valaki más (iskola) kifizeti a szülő helyett. esetleg a munkafüzetet.
2011. aug. 23. 13:28
Nem baj az, ha használt. Jó állapotban vannak, bekötjük, és kész. Teljesen felesleges 30 ezerért újakat venni. Több év alatt észrevettem, hogy vannak könyvek, amelyeket előírnak (megvetetnek), de egyszer sem használják.
4. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Amacska)
2011. aug. 23. 13:25
Az iskolák csak könyvtári állományból tudják biztosítani az ingyenes tankönyvet, mert a teljes keretet nem finanszírozza az állam. Munkafüzetből viszont mindenkinek új jár.
2011. aug. 23. 11:52
értem
2011. aug. 23. 11:43
Azt is, meg újat is.
2011. aug. 23. 11:40
A ti iskolátokban is használt kiradirozott könyvet kapnak azok a gyerekek akiknek jár az ingyenes tankönyv?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook