Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diploma - igen vagy nem? fórum

Diploma - igen vagy nem? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Diploma - igen vagy nem?

1 2 3 4 5 6 7 8
2013. febr. 28. 13:45
Most 200 és 240 pont amivel már felvesznek a KRF-re. A gazdasági szakon 400-440. De ez jövőre csak több lesz.
214. kovikike (válaszként erre: 213. - Boltiszarka)
2013. febr. 27. 21:27
A jogszabályi minimum ponthatár évenként 20 ponttal fog nőni. Ehhez jön még az, hogy sok esetben meghatározzák a központi keretet. Sőt az is elképzelhető, hogy minden szak esetében. Ez ugye azt jelenti, hogy állami ösztöndíjas képzésre sokkal-sokkal nehezebb lesz bejutni, mint most. Hát ha valaki a saját ellensége, akkor halogassa. Egyébként a Károly Róberten még az ilyen képzések díjai is messze a legalacsonyabbak.
213. boltiszarka (válaszként erre: 212. - Kovikike)
2013. febr. 26. 20:03

Mindenképp emelkedik. Sőt a lehetőségek meg szűkülnek. Már döntöttem. Megyek. KRF Gyöngyös.

Csak így távirati stílusban.

212. kovikike (válaszként erre: 211. - Boltiszarka)
2013. febr. 26. 17:36
Hallottam, olvastam már nem tudom, hogy jövőre mindenképpen meghatározzák a központi keretet minden területen. Igaz, ha most sokan jelentkeznek egy területre akkor is, de jövőre a jogszabályi minimum ponthatár önmagában is emelkedik. Talán három évre előre minden évben biztosan. Tehát, aki most nem tudja, vagy csak nehezen összeszedni a pontot, azzal mi lesz jövőre? Egyébként erre tök jó a felsőoktatási szakképzés nem? Az plusz pont és kredit beszámítás.
211. boltiszarka (válaszként erre: 210. - Kovikike)
2013. febr. 22. 15:23
igen, ezt én is hallottam. ezen a két területen alacsonyak lesznek a pontok. engem mondjuk pont agrár terület érdekel, tehát ebből a szempontból ez szerencsés egybeesés.
210. kovikike (válaszként erre: 209. - Boltiszarka)
2013. febr. 20. 15:18
Ha megfogadod, egy szintén most jelentkező tanácsát, ne habozz, mert a feltételek jobbak biztosan nem lesznek. Mondok egy konkrét példát, idén az agrár és informatika képzési területen nem határoztak meg központilag ponthatárt, így figyelembe vehető a jogszabályi minimum pont, amit a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola figyelembe vesz és ezzel ide be lehet jutni. Jövőre, ha meghatározzák központilag ezt a határt, az biztosan magasabb lesz, mint a minimum, tehát ha vársz elesel a lehetőségtől.
209. boltiszarka (válaszként erre: 205. - Fiatal nő)
2013. febr. 12. 20:08
Milyen igaz! Én is voltam már majdnem minden. És nagyon gondolkodom, hogy harmadszor is legyek még valaki. A levelező nagyon jó volt, mert aki ott volt, maradt, az komolyabban gondolta, bár ott is voltak finoman szólva nem odavalók. A kérdésre a válasz röviden igen, kell a diploma. Azonban senki ne várja, hogy attól, hogy diplomás minden az ölébe hull. Engem például most a szőlészet-borászat érdekel. Korábbi végzettségeim köszönő viszonyban sincsenek ezzel első blikkre. No és? Bár ahová én mennék, ott távoktatás is van, no olyanon még nem voltam...
2011. okt. 14. 01:05
Nem tudom hogy megengedhetö e itt segitséget szeretnék kérni röviden engedélyt szeretnék kérni hogy ez irásom közhirététetetik hátha valaki segiteni tud 1-sö léps aki komolyan is gondolja segitség nyujtását irja be a googlen.hu keresöjébe a nevemet Bronz Jánós József inkább job ha mindjárt ezt irja be ubul6789 -és kinyitsa az ott talált képalbumomat kemény dokunemtumok Segitséget pedi aba kérnék hogy a nemzetközi enberi jogok biroságának cimét megirná sehogy sem találóm -segitséget aba is szeretnék kérni hogy egy becsületes ügyvédet aki ezt a borzaszto ügyemet felkarolná sajnos ingyernes segitségre gondolok de végtére is hatalmas kártéritésel egybe kötve én határpozotan tudom egy komoly ügyvéd ertedményeket ér el és akor kártérités meg nyert öszegének 20 % léka iletné meg ami nem kevés összeg elöre is köszönöm segitséget Bronz János József- Bogádmindszent.Kossuth.35. janosbronz@citromail.hu
207. Derya (válaszként erre: 206. - Astaroth)
2011. szept. 16. 11:31

ez tévedés, mert nagyon is ágálhatsz, tökmindegy, hogy fizetős vagy vagy sem.

ugyanolyan egyetemi polgárok vagytok.

bizonyos egyetemeken a hallgatói önkormányzatok nagyon erősek. nem tudom, hogy te hova jársz, de ha nagyon tarthatatlan az állapot, akkor meg lehet próbálni beszélni erről valakivel...

2011. szept. 16. 11:26
Sok mindenben egyetértek az előttem szólókkal, mert magam is tapasztalom ezt, úgy hogy nappali tagozatos hallgató vagyok. Abból a szempontból szerencsém van, hogy nálunk mesterképzésen már csak azok maradtak, akik tényleg elhivatottak a szakma iránt (természetvédelemről beszélek - gondolom innentől kezdve mindenkinek világos, hogy ebből nem fogok meggazdagodni, örülök ha megélek majd belőle, mégis a szívügyem és annak a további 12 embernek is akivel egy szakon vagyok). Mégis hadd "panaszkodjak" egy kicsit, ugyanis nekünk is kifejezetten rosszul esik, hogy azáltal, hogy mi nappali tagozatos hallgatók vagyunk, államilag támogatott képzésen, tisztelet a kivételnek, de nem vesznek minket komolyan. Nem kapnak utánunk annyi pénzt, mint egy fizetős hallgató után, ergo mi nyeljük le a sz@rt is (már elnézést a vulgáris kifejezésért). Fölöslegesen pazarolják az időnket, amikor nem készülve jönnek be előadást tartani, vagy olyan dolgokat adnak le, amit már mondjuk alapszakon lehallgattunk. És én nem ágálhatok, hogy fizetek az oktatásért és szeretnék minőséget, mert így csak az időmet pazarolják. :( Azért szerintem ezen is kicsit el kellene gondolkodni...
2011. szept. 14. 09:18

Én most kezdem a harmadik végzettség megszerzését az egyetemen, újat nem mondott számomra a cikk.

De. Ami tény, az tény. Levelező tagozaton sokkal jobban érzi magát az ember, mint nappalin. Én voltam már mindegyiken. Ennek az az oka, hogy aki levelezőre megy, az 95%-ban azért oda, mert már dolgozik, s mert tényleg elhivatott, azért megy oda, mert érdekli is, nem csak lébecolni akar. Nappalin legalább a csoport fele magasról sz*rt bele az egészbe, lenézett és kiröhögött a hátad mögött, mert te "eminens" vagy, de ha jegyzet kellett vagy segítség a kollokviumnál, akkor hirtelen nagyon kedvesek és barátságosak lettek...


Az oktatók általában nem is nagyon szeretik a nappalis hallgatókat, tisztelet a kivételnek. Nem lehet velük szót érteni, semmiről nincs véleményük, nem érdekli őket, plusz fegyelmezni kell őket a viselkedésük miatt. Emlékszem, nálunk nem egyszer hangzott el az a kérdés az előadásokon és szemináriumokon, hogy hogyan sikerült otthagyni az óvodát, nem kéne még ott lenniük..?

Levelező tagozaton viszont már sokkal jobb volt a közösség, szerettek minket, tudtunk beszélgetni és mindenkinek volt véleménye is...

204. 0b18315731 (válaszként erre: 203. - Ubul56789)
2011. szept. 13. 09:57
Kíváncsi voltam,hogy miket írtál.Valóban a tisztelet nem a korral jár,mindenkinek ki kell érdemelni.Amiket le írtál ott és itt,helyesírástól függetlenül egyéni emberi véleményem,hogy jól látod a dolgokat,tehát az én tiszteletemre mindenképpen érdemes vagy,tiéd is így éteren keresztül.Sok fiatal vehetne rólad példát,főleg az utolsó mondatod ami valós számomra,őszinte és reális!"Fogadj el,úgy ahogy vagyok"Így igaz!Akik itt a helyesírásba tudnak belekötni azok mind mind gyenge jellemű és direkt rosszindulatú emberek,azoknak a véleménye semmit sem ér,azokon én személy szerint jókat szoktam vidulni,azok,azok akik a fórumokon élik ki magukat és forgatják mások szavait és hiszik,hogy okosok,közben pedig oly buták.A diploma ami nekem is van,nem épen jár makulátlan helyesírással.Viszont szerintem már te is rá jöttél arra,hogy mindig is lesznek olyan emberek,akiknek ha akarod sem fogod tudni megmagyarázni a megmagyarázhatatlant.Aki egyszer be véste magának a kis agyába,hogy a fű lila,jobb példa nem jutott eszembe,annak nagyon nehéz megmagyarázni,nem lila és miért nem lila?Vannak olyan emberek akiket nem lehet megmenteni,mert nem is akarják.Egy idő múlva pedig az okos emberek rá jönnek,hogy ők sem akarják őket megmenteni.Üdvözlettel és tisztelettel:szerintem korban a lányod lehetnék 28 évesen,de sebaj:-)))Puszi:Doris
2011. szept. 11. 22:33
Elolvastam egy pár irást bejegyzést és most ne a helyesirásomat nézd hanem a mondani valomat Egyetlen egy lényeges megjegyzésen akadt meg a Gondolatom mégpedig azon hogy meg érte az állam vizsga letétele utám ezt a tényt elis hizsem hogy megérte hisz egyesek azt hiszik ök az uristenek és nekik mindent szabad miröl beszékek irdbe a googlem.hu ba ubul6789 és nézed a képeimet vagy ird be a nevemet Bronz János József hát csak rosszúl ne legyél amit olvasol irtam és igazat irtam // János !! ///
202. CsillagTM (válaszként erre: 201. - Nestea32)
2011. aug. 31. 16:02
hát nemtom, már 7-8 éve (mikor én érettségiztem) is azt mondták, h egy alap közgazd diploma semmit nem ér, specifikálódni kell.
2011. aug. 31. 15:51

pl. a HR diploma sem ér semmit

az alap közgazd meg tényleg attól függ, hol végzed

200. genlips
2011. aug. 31. 15:14

nemcsak ez a két diploma, még rengeteg van, amivel nem megy sokra az ember.

ha újra kezdhetném, biztos hogy inkább egy nyelvet tanulok külföldön, ha nem kettőt... ugyanannyi pénzből és idő alatt

2011. aug. 31. 14:53
ne harapjátok le a fejem, de köztudott, h a kommédia és az alap közgazd diploma (főleg, ha csak BSc-s) nem sokat ér...tisztelet a tehetséges kivételnek!
198. b6c82a1307 (válaszként erre: 195. - Sugi23)
2011. aug. 30. 15:12

Szia

nekem kommunikáció és médiatudomány diplomám van, még szerencsésnek is mondhattam magam,mert a főiskolai évek alatt megszereztem a gyakorlatot - de ennyi. Fél év(!) fizetés nélküli ingyenmunka után közölték ne is álmodjak arról, hogy felvesznek, viszont gyakornokként maradhatok. Ekkor kellett döntenem: maradok-e anyukám "nyakán" vagy olyan munka után nézek, amiért fizetnek is, és a saját lábamra állok. Szerencsém volt viszonylag hamar el tudtam helyezkedni, igaz, nem a végzettségemnek megfelelően, és azóta is rendületlenül keresek másik állást, mert bár megfizetnek, de ennek az az ára, hogy félművelt feletteseim vannak. A végzettségemtől egyre messzebb kerülök, mert ahány hónapja nem dolgozom benne, annyival kevesebb lesz az esély, hogy - pláne kapcsolatok nélkül - felvegyenek valahova. Ettől függetlenül én is azt mondom, kell az a fránya diploma.

197. Ditta67 (válaszként erre: 195. - Sugi23)
2011. aug. 30. 13:02

Kitartást kívánok Neked!Valószínűleg ua.szakon végeztél,mint én,csak még az "őskorban",a 90-es években.A diplomámat ugyan csak arra használom,hogy el tudjak tájékozódni a jogszabályok között.Vállalkozni kezdtem,mert nem találtam munkát.Ezekkel a problémákkal én is találkoztam.Hát a gyakorlat a saját káromon lett meg.Pénzem nem volt,lassan haladtam.Most sem vagyok gazdag,de megélünk a munkánkból.Nem napi 8 órát dolgozom,hanem sokkal többet.

A fórum kapcsán inkább azt kifogásolom,hogy itthon a mennyiségre mennek az iskolák /ezt finanszírozzák/.Sok embert képeznek,akiknek már a felvételükkor tudják nem lesz állása!

196. Derya (válaszként erre: 195. - Sugi23)
2011. aug. 30. 12:36
a BsC önmagában csak néhány szaknál ér valamit, sajnos legtöbb esetben az MsC-t is "meg kell csinálni".
195. sugi23
2011. aug. 30. 12:28

Sok gondolat kavarog bennem, mind a cikk, mind a hozzászólások kapcsán. Az a baj a magyar felsőoktatással, hogy boldog-boldogtalan az tanulhat amit akar, addig amíg nem szégyelli. És annak lesz munkahelye, akinek vannak jó kapcsolatai, ha ez nincs akkor nagy valószínűséggel munkanélküliségre van ítélve.

Olvastam, hogy milyen jó a reál szakon végzetteknek. Én friss alapdiplomás közgazdász vagyok pénzügy-számvitel szakon, lassan egy éve végeztem. Eddig próbálkoztam azzal, hogy elhelyezkedhessem a szakmámban, országos szinten kerestem munkát. Szerintem 150-200 pályázaton vagyok túl, és most sikerült egy gyakornoki állást bezsebelni, de úgy, hogy azt vállaltam, hogy elég lesz az úgymmond gyakornoki bruttó 90eFt. Közben mérlegképes könyvelői tanfolyamot végzek levelezőn, ami a munkakeresésben inkább hátrányt jelentett, mint előnyt, ugyanis péntek délutáni elfoglaltság... Szóval a nagy terveim, hogy kihasználhatom a multik ajánlotta NAGY lehetőséget és pályakezdőként komoly szakmai feladatokat kaphatok, meg jó fizut(csak nettó 120ra vágytam), kissé elszálltak. Jelenleg azon gondolkodom, hogy be kellene iktatni egy MSC-t és mellette megmaradni gyakornoknak, mert talán ezt már munkatapasztalatként beírhatom a rezümémbe, és talán az MSC-t többre nézik mind az én BSC-s diplomám.

Hogy érdemes-e diplomázni??? Talán, a mai világgazdasági helyzetben nem lehet tudni. Tény hogy az egyetemi évek olyan csodás átmenetet jelentenek a gyerekkor és a felnőttkor között, amit nehéz elfelejteni. De sok-sok békát le kell nyelni, például: egy nagycsaládból érkezőnek, aki nem teheti meg azt hogy albérletbe mehessen, ezért az otthonához legközelebbi egyetemet választja, vállalva a hajnali 5-kori kelést hogy reggel beérjen az első órára... nekem nem volt kedvem ezek után esti bulizásokra. Sietős volt a diplomám, nem tehettem meg hogy csússzak éveket. De akartam, elhivatottan tanultam, nyelismeretem is van, de gyakorlatom nincs, a bejárás mellett nem jutott idő arra, hogy valahol ingyen bedolgozzak. De szeretnék saját életet kezdeni, így már az sem érdekel, hogy a diplomámmal kevesebbet fogok keresni mint egy bolti eladó. De lesz munkám, szerezhetem a tapasztalatot, és talán pár hónap múlva megbecsült munkatárssá vállhatok...

És itt van az a pont, ahol nem szabad elveszteni a reményt, hogy lesz jobb.

Én csak annak ajánlanám a felsőoktatást, aki ténylegesen ezzel foglalkozna, tervei és kapcsolatai vannak. Kicsi porszemként elég nehéz boldogulni bárhol is keresünk lehetőséget...

194. Astaroth (válaszként erre: 193. - Piroska103)
2011. aug. 30. 08:57
Ott a pont! :)
193. piroska103 (válaszként erre: 189. - Astaroth)
2011. aug. 30. 06:06
Pontosan, minden szakmában van féltékenység. De tudod, ez is egyénenként eltérő. Van, aki szívesen adja át a tapasztalatait, van, aki nem. Emberi mivoltjától függ. Ez meg mióta világ a világ, így volt és így lesz. Sajnos. Szükség van az ilyen professzor emeritus-okra is, de nem mindre. Van aki már tényleg nem tud előadni, nem tud rendesen dolgozni, aztán a vizsgán jól meghúz. Nesze neked prof.emer.... Nálunk az egyetemen (egyetemen dolgozom) volt olyan tanár, aki vérig sértődött, hogy el kellett mennie nyugdíjba. A hallgatók pedig ujjongtak. Van ilyen...
192. 0b18315731 (válaszként erre: 191. - B6c82a1307)
2011. aug. 29. 19:28

:-)

Írd majd meg,hogy mire jutottál én örülnék neki!

Sok sikert a továbbiakban is!

191. b6c82a1307 (válaszként erre: 188. - Esther88)
2011. aug. 29. 18:41
Ezt egyelőre még én sem tudom... talán egy másik diploma?
190. Derya (válaszként erre: 189. - Astaroth)
2011. aug. 29. 12:58
van ilyen, de nem hiszem, hogy ez lenne az általános.
189. Astaroth (válaszként erre: 187. - Derya)
2011. aug. 29. 12:54

Van közöttük tényleg nagyon jó, ezt aláírom. Annak idején az állatorvosin kezdtem a tanulmányaim (csak sajnos nem sikerült és utána mentem át természetvédelmi mérnökire) és engem tanított a Hajós András apja. 72 éves volt akkor, ha jól emlékszem, de megcsinálta azt, hogy jobb kezében kréta, bal kezében kréta és KÉT (!) kézzel felrajzolt egy lovat a táblára. :D Hihetetlen egy fazon volt! :) De sajnos ez a ritkább. :(


És én is egyetlen dolog miatt kötözködöm: az ilyen idős egyetemi oktatók (de akár ez más munkaterületre is elmondható, csak előttem most pont az egyetem van konkrét példának), az egy dolog, hogy a munkalehetőségtől megfosztják a fiatalabb generációt, de a tapasztalatszerzéstől is. Anno, amikor még állatorvosnak tanultam órákon át mesélték nekem a felsőévesek, hogy milyen féltékenység van a szakmában, volt olyan tanár, aki addig ment, hogy nem is tanította meg rendesen az anyagot, "mert hogy ő nem fog maga ellen konkurenciát nevelni".


Kérdem én, akkor mi lesz a jövővel, ha ők meghalnak és a féltékenységük miatt az utánuk jövő generáció már nem ért semmihez és nincs akitől megtanulja...

2011. aug. 29. 12:47
Ez egy igazán megható és motiváló cikk, mindössze egyetlen dolgot hiányolok belőle: mi van az államvizsga után?
187. Derya (válaszként erre: 186. - Astaroth)
2011. aug. 29. 12:31

de meg tud, de nehéz lemondani erről a kivételes pozícióról.

én nem bánom, ha tanít élete végéig.

nekem is volt nagyon idős tanárom, de velük egyáltalán nem volt ilyen gond. abszolút topon voltak, pedig nagyon idősek. :-)

186. Astaroth (válaszként erre: 185. - Judy5)
2011. aug. 29. 12:29

Ebben igazad van, de ennek a hátterében is leginkább a rossz gazdaság áll, azért nem tudnak nekik többet fizetni. Az ilyen idős bácsikat/néniket én is nagyon sajnálom, mert végig dolgozták az életüket, teremtettek valamit és amikor végre megpihenhetnének, akkor nincs miből. :( Elkeserítő!


De azt legyetek kedvesek ne megmagyarázni nekem, hogy egy nyugdíjas egyetemi tanár, egy professzor emeritus, aki X darab könyvet írt és mondjuk kötelező jelleggel abból is tanítanak az egyetemen, mindezeken felül ilyen-olyan bizottság tagja, tiszteletbeli elnöke... stb. az nem tud a nyugdíjából és egyéb honoráriumából megélni. Néha félre lehetne tenni azt a bizonyos szakmai büszkeséget...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook