Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szobatisztaság (pisi bilibe, kaki bugyiba) fórum

Szobatisztaság (pisi bilibe, kaki bugyiba) (beszélgetős fórum)


21. dominós (válaszként erre: 18. - F08844d0fd)
2012. aug. 24. 09:32
Az éjszaki bepisilés elmúlik...hirtelen, szinte egyik napról a másikra. Nem keltettem, nem pisiltettem, 3 gyerekből 3 leszokott így...3, 5 és 5 és fél évesen. Urológus 6 éves kor alatt nem is foglalkozik vele. ADH hormon hiánya okozhatja, majd rendeződik magától 1-2 éven belül.
20. cony4 (válaszként erre: 18. - F08844d0fd)
2012. aug. 23. 23:23
Szia.Éjszakai pelusról úgy szoktattam le, hogy éjszaka felkeltettem, és az ágya mellett várakozó bilire ráültettem.Félűlomban pisilt, és már mehetett is tovább az alvás. Egy idő után meg már magától felébredt pisilni.
19. cony4 (válaszként erre: 6. - Gelar)
2012. aug. 23. 23:16
Szia.Saját tapasztalatomat szeretném megosztani veled.Kislányom is ilyen bugyiba kakilós volt.Mondhattam én neki bármit,ő akkor is a bugyiba kakilt. De kitartóan nem adtam rá pelust, és meglett az eredménye. Nem is kellett sokáig várni és megszünt a bugyiba kakilás. Tényleg kitartónak kell lenni, mert a szülő türelmetlensége miatt igen ki lehet húzni a szobatisztaság eljövetedlét. Mondjuk én könnyű helyzetben voltam, mert a kislány nem árt bölcsibe.Viszont a kisfiam igen.Ő úgy kezdte a bölcsit, hogy szobatiszta 2,5 évesen. De azért én számítottam még némi visszaesésre, és lett is. Bölcsis nénik hála istennek értették a problémát, és nem adtak rá pelust. Előfordult párszor, de aztán abbahagyta.Szóval fel a fejjel.
2012. aug. 15. 19:32

Hát sok mindent én sem tudok mondami. Az én fiam novemberben lesz 3 éves és nagyon gyorsan bilire szokott. Még tán 2 se volt

Néha pelusba kakilt és rájött, hogy kényelmetlen. Nem kell neki szólni, ő szól ha fenék törlés van. Én az éjszakai bepisiléshez kérnék tanácsot ha lehet.

17. fildus (válaszként erre: 16. - Gelar)
2011. aug. 23. 20:28
Természetesen kaki a bugyiba landolt. Itthon már olyan jól ment másfél hétig, nem volt egyáltalán baleset...
16. Gelar
2011. aug. 23. 11:42
Szurkolok nektek. Majd írj.
15. fildus (válaszként erre: 13. - Gelar)
2011. aug. 23. 11:04

Neki az lenne a dolga, hogy erre is odafigyeljen. Én szóvá tettem, hogy ne kakisan tegyék már be a bugyit, mert utána dobhatom ki és nem ingyen van nekem se. Azóta leszedik róla és ki is lötykölték a bugyit.


Kiváncsi leszek, ha ma megyek érte, lesz e kakis bugyika...

2011. aug. 23. 08:32

Nálunk a lányom lassan 1 éve lesz, hogy szobatiszta lett, de mét most is van olyan, főleg, ha mondjuk olyat eszik, hogy azt hiszi, hogy csak pukizik és bemegy egy kis kaki is. (Mi úgy hívjuk, hogy színes puki:)). De ez például nem tudatos. És egyébként van, hogy a pisi is bemegy, mert annyira játszik. Egyébkétn ő 3 és fél éves, kicsivel múlt el kettő és fél, amikor leszokott a pelusról és nálunk a bölcsis nénik szoktatták le. Én nem tudtam:)

Tanácsot csak azt tudom adni, hogy türelem. A bölcsis nénikkel nem tudom, hogy mit lehetne csinálni. Nálunk azt mondták, hogy ha egyszer lekerült a pelus, akkor nem szabad visszaadni, semmiképpen.

13. Gelar
2011. aug. 23. 08:26
Mi már legalább 2 hónapja egyáltalán nem használunk pelust. A délutáni alvásosat kb 3 hónapja hagytuk el. Ezért is nem értem a gondozónőket.
12. cony4 (válaszként erre: 1. - Gelar)
2011. aug. 23. 08:21
Nekem is ugyanez a problémám mint neked.Én fiam is 2 és fél éves.Kb 2-3 hónapja nem adok rá napközben pelust.Kezdetben be becsurgatott, de most már eljutottunk oda, hogy néha szól, de van mikor én csak úgy magamtól ráteszem és pisil.A kakilással vannak nagyobb gondok itt is.Eddig akkor intézte, mikor napközbeni alváshoz rátettem a pelust.De már akkor sem teszek rá, és így sajnos a bugyiba intézti ő is.Bár már a napokban történt olyan is, hogy szólt kakilni kell,ráült a nagyvécére, és kakilt, majd lehúzta és én megdicsértem.Azt gondoltam talán mostantól igy lesz,de sajna a mamáéknál másnap ismét bugyiba ment.Nem bánkódom, szép lassan menni fog, csakhát ez tényleg türelemjáték.A lényeg az lenne, hogy elkezdeni a pelus mentes napokat, és idővel meghozza a gyümölcsét a sok kakis pisis bugyi....
11. Gelar
2011. aug. 23. 08:11
Nekem kakisan rakják bele zacsiba, amit nem tudok kimosni, nekem is megy a szemétbe. Nálunk semmi összefüggés nincs idővel, étkezéssel. Van olyan, hogy egész nap nem végzi el a dolgát csak este, van olyan, hogy ötször is egy nap, szóval teljesen összevissza. Az idő nem zavarna, az inkább, hogy attól félek, visszaesik és már pisilni sem fog a bilibe, mert rájön, hogy pelusba kényelmesebb.
10. fildus
2011. aug. 23. 07:00

Ismerős helyzet, nálunk is a pisi már a bilibe ment, de a kaki a bugyiba. Nekem mindig reggeli után kakilt, látványosan, gugolósan. Állandóan kakisan hoztam haza a bugyit. Sőt volt, hogy ki kellett dobnom, mert az egyik gondozónő kakistól rakta zacsiba :S


Nekem idő kellett hozzá. Most betegség miatt itthon volt. Érdekes mód egy balesete se volt, semmi. Magától megy a bilire, igaz néha még kérdezni kell. Tegnap volt az első olyan, hogy mesenézés közben mondta, kakilni kell és már ment is a bilire és oda kakilt.


Másfél hét után ma megy először bölcsibe. Kíváncsi leszek, ha délután megyek érte, lesz e váltóruha...


Türelemjáték ez a szobatisztaság dolog. DE megéri türelmesnek lenni :-)

2011. aug. 23. 06:40
Igen, én ezt is megértem. De mikor külön elmondják, hogy érdekes pózokat szokott felvenni, amikor bekakil, meg amikor elbújik a játékalagútba, már tudják, hogy kakilni fog, miért nem viszik a bilihez? Még azt is megfigyelték, hogy nem kakil bele a bilibe, hanem pár perc múlva a bugyiba. Akkor miért nem próbálják meg később még egyszer? Nem értem. De biztos pszichológia kérdése ez, amit én nem látok át. :P
2011. aug. 23. 06:17
azért a bölcsis gondozók több gyerekre figyelnek és nem egyre :) +őket komolyan előveheti az ÁNTSZ, ha ez miatt elindul egy betegség a bölcsiben.
7. honeywald (válaszként erre: 6. - Gelar)
2011. aug. 23. 05:25
sokkal jobban figyelj rá, és mindig akár sokkal jobban meg kell dicsérni ha legalább a fele, a vége belement már, de el kell mondani h azért, mert végül mégis bilire ült... :)
2011. aug. 23. 05:21
Köszönöm a gyors reakciókat. Én itthon nem csinálok belőle ügyet. Ha egy 5 kakis bugyi van, akkor öt. Kimosom és kész. Ha észreveszem időben és szaladunk a bilire, akkor már nem kakil. Hiába kezdte el. Volt olyan is, hogy már egy pici kint volt, de nem nyomta tovább. Olyan eset is akadt, hogy sikerült a bilibe/wcbe, nagyon örült neki, de ezen kívül semmi. pedig megtapsoltam, megdicsértem. A "nem higiénikus" azt jelenti, hogy játék közben kigurul a bugyiból, ami szerintem nem történhet meg, ha odafigyelnek. De összeveszni sem szeretnék velük.
2011. aug. 23. 05:20
4. honeywald (válaszként erre: 1. - Gelar)
2011. aug. 23. 05:12

a hasonlat nagyon jó a dohányzásról...

egy kérdés: hogy értetted azt,h "nem higiénikus" a bölcsis nénik szerint? ezt nem értem

2011. aug. 23. 05:10

fontos, h ne veszítsd el a türelmedet, hiszen nagyon mély nyomot hagyhat benne, testi tünetekkel is ötvözve...egyik barátnőmnek sajnos türelmetlenek voltak a szülei és olyan gondja akad, h alig bír elmenni wc-re kakálni,mert ő rajta kijött ez a sztrájkolás kicsiként. kritikus időszak ez ebből a szempontból, de sok türelemmel és kitartással sikert érhetsz el.


Bölcsis nénik menjenek a fenébe, mert nem végzik normálisan a munkájukat,tudniuk kell, h gyerek lassan oviba megy, szobatisztaságra kell szoktatni!!!!!!

2. honeywald (válaszként erre: 1. - Gelar)
2011. aug. 23. 05:07

Érdemes lenne megfigyelned mikor kakil általában... akár órát figyelni, h kb mindig mikor..ha az nem egyezik, akkor evés után mennyivel stb... ezeket figyeld meg és mindig mondd neki mikor "elérkezik az idő", hogy jöjjön kakilni, kérdezd meg h kell-e, vidd oda a bilit neki mondd h kakiljatok most (mondhatod h te is csinálod/én unokahugomat igy szoktattam rá, h néha velem jött wc-re és eljátszottam, h kakilok, ráültem amugy ruhástul a wc-re és mondtam h na nyomjuk stb...) szóval erre is kezd el külön rászoktatni, mindig mondani neki, és hogy szóljon amint kell kakilnia, ne utána..

kedvesen, figyelmesen és óvatosan tedd ezt, ugyanis a leánykád elért a Freud által "anális szakasz"-nak nevezett részbe, amikor a székelésért felelős simaizmok kontrolljának megszerzéséért "harcol", tehát szobatisztaságra szoktatható. egy baj lehet: bármi baja van, akkor ugy "sztrájkol",hogy vissszatartja a székelést, ami viszont későbbiekben nagyon sulyos bajokat okozhat!

sok sikert, türelmet és kitartást kívánok, és értesíts róla, hogy hogy sikerült! :)

2011. aug. 23. 04:53

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kislányom 2,5 éves. Már körülbelül 2 hónapja a pisilés bilibe megy, mindig szól. Nagy ritkán előfordul, hogy annyira belemerül a játékba, hogy bemegy 1-2 csepp, de már szalad is a bilire. A kakilás viszont a bugyiba megy. Szól,de már mindig későn. Bárhol képes kakilni (otthon, nagyszülőknél, bölcsi, boltba menet), de mindig bemegy a bugyiba. A gondom az, hogy a bölcsiben úgy gondolják, hogy "nem higiénikus", ezért pelenkát adtak rá és tartok tőle, teljesen visszaesik, hiszen kényelmesebb lenne. Szerintem ez olyan, mint egy hosszú évekig tartó dohányzás után leszokna valaki, majd folyamatosan kínálnák. Ha valakinek lenne tippje, hogy tudnám megoldani ezt a problémát, nagyon örülnék neki.

Gelar

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook