Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Lisztérzékenység-diéta fórum

Lisztérzékenység-diéta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. okt. 13. 21:10
Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni,vettem használatan egy TechnoStar kenyérsütőt és használati utasítást szeretnék kérni valakitől,mert az nem volt hozzá. Köszi előre is.kissica
95. buberta (válaszként erre: 86. - Binyusz)
2012. aug. 15. 15:06
Nem tudom azóta tudsz-e erről, de van egy facebook oldal, Lisztérzékeny Fiatalok Egyesülete, kérésre lehet csak csatlakozni, de nagyon sok hasznos dolgot írnak és kérdeznek!!
94. nyaarf
2012. máj. 21. 12:22

Sziasztok!


Múlt héten vásároltam 2*1 kg Schar MIX B kenyérlisztet, majd kiderült, hogy valószínűleg mégsem vagyok lisztérzékeny.


1300Ft/db áron eladó a liszt. Azért ezt választottam, mert a legtöbb topikban ezt ajánlották, mondván, hogy az egyetlen lisztkeverék, amiből jó ízű kenyeret lehet sütni.


Ha bárkit érdekel, kérem jelezze a nyaarf@gmail.com-on.

93. captonne (válaszként erre: 92. - Ubesz)
2012. máj. 11. 07:41
Szia! A háziorvosod,vagy a dietetikusod tud segiteni,ha elviszed neki a csomagolást,és abból megmondják szedheted vagy sem,de szerintem ,igen,álltalában a fogyasztó italok azok amik tartalmaznak glutént.Ajánlom még a www.liszterzekeny.hu oldalt,ott nagyon segítőkészek.
92. Ubesz
2012. febr. 29. 15:25
Hello én lisztérzékeny 18 éves fiú vagyok és konditerembe keztem el járni lenne ojan kérdésem h neme tugyátok h szeheteke ojan fehérjét amit a többi ember vagy van lisztérzékenyeknek külön ? pls válasz
91. ac808a6b30 (válaszként erre: 90. - Ac808a6b30)
2011. márc. 25. 05:37
Jé, nem, én nem vettem észre, én meg simán az ani@t-online-ra küldtem, de vak vagyok!
90. ac808a6b30 (válaszként erre: 89. - Binyusz)
2011. márc. 25. 05:36

A space a legkevesebb, azt még észrevettem, csak a hovátot kifelejtetted!

Na most ment mégegyszer, remélem megkapod!

2011. márc. 24. 20:31
Megint úgy írta be,akkor nem én hibáztam:)
88. binyusz (válaszként erre: 87. - Ac808a6b30)
2011. márc. 24. 20:31

Köszönöm!


Véletlenül az email cím beírásánál megnyomhattam a space-t,most vettem észre.


A jó cím:


horvath.ani@t-online.hu


tényleg köszönöm!

87. ac808a6b30 (válaszként erre: 86. - Binyusz)
2011. márc. 24. 13:03
Nincs semmi baj, küldök neked oldalt!
2011. márc. 24. 11:42

Sziasztok!


Ma derült ki,hogy lisztérzékeny vagyok:( Teljesen kiakadtam,erre nem számítottam.Most kb.fogalmam sincs mit ehetek,mit egyek,mert eddig végig azt mondták,hogy valószínűleg IBS,és az alapján próbáltam táplálkozni,diétázni.

Akinek van egy kis ideje és vannak olyan receptjei amik beváltak,az légyszíves küldje el az email címemre:

horvath.ani@t-online.hu


Most keresgélek neten,de hátha van akinek jól bevált receptjei vannak..


előre is nagyon köszönöm!

2010. júl. 23. 15:11

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan muffin és kókuszgolyó receptet amiben nincsen tojás sem? Mármint az alapanyagokban sem. És rum ill. rum aroma sem, mert a kislányomnak készíteném.

Korábban vettünk rizsliszt alapút, a kukában végezte. Van ötletetek?

Köszönöm!

2009. dec. 7. 11:43
Ice kuszi! Ha szeretnél mindennap beszélgetni, akkor megtalálsz a lisztérzékenység.in honlapon. Vannak a tejallergiáról is cikkeink. Igaz, hogy még csak októberben indult, de azért alakul. Ezt szerkesztgetem és a családomat irányítgatom párhuzamosan. Ide nem jövök fel sűrűn, csak ha eszembe jut. Ha nem jössz, akkor azért fel fogok sűrűbben nézni! :D
83. ice kuszi (válaszként erre: 82. - Ági73.)
2009. dec. 5. 15:12

Igen, tejfehérje-allergiás, január végéig kell diétáznunk, akkor telik le a fél év!

Még várok egy-két hetet, mert nem mindig vannak ezek a tünetek, és akkor elviszem egy gasztrós dokihoz!

Igen, tapasztaltam, hogy nekem kell rájönni mindenre, a tejallergiájára is én jöttem rá, miután egy éven keresztül jártunk orvosokhoz, és mindenki azt mondta, hogy semmi baja. A gyerekorvosunk már hipochondernek nézett, már kiröhögött, ha meglátott. Szomorú, de tényleg ez van!

2009. dec. 5. 15:00

Hát, szívesen! A vérvétel minden esetben megelőzi a biopsziát. Nem muszáj elvinni kivizsgálni, ha nem akarod. Hogyan tudnál biztos lenni a dolgodban vizsgálat nélkül, ezt még mondd el légyszi, hátha tudnál segíteni!

"14 hósan derült ki, hogy tejallergiás, akkor vettek vért, és a laborvizsgálatnál az egyik gliadin-antitest érték pozitív lett."

Ezek szerint tejfehérje allergiája van/volt? Az tényleg kinőhető. De egy kétséges véreredményt meg szoktak ismételni később, hogy az esetleges súlyos szövődményeket megelőzzék, ha tényleg beteg, vagy azért, hogy a szülő ne idegeskedje halálra magát. Persze neked kell kérni és megmondani az orvosnak, hogy mit szeretnél. Ez a bibi ebben a helyzetben. Meg másnál is sajnos. A szülőnek kell kitalálgatnia, hogy milyen baja lehet a gyerekének, ha nem stimmel valami és célirányosan kérni kell a vizsgálatot. Tisztelet a kivételnek!

2009. nov. 20. 15:01

Látod, ez a problémám, hogy igazából csak akkor lehet erről megbizonyosodni, ha kivizsgáltatom (bélboholyból vesznek mintát, ha jól tudom). Viszont amíg nem vagyok biztos a dolgomban, addig nem szeretném kitenni feleslegesen ilyen vizsgálatnak! Már rengeteget vizsgálták, és emiatt nagyon érzékeny szegényem, már attól sír, ha valaki csúnyán néz rá.

Neki a laktózzal nincs baja, legalábbis nem volt erre utaló jel.

Mostanában minden ok, bár a hasa elég puffadt ahhoz képest, hogy nem sokat eszik, de a székletével nincs gond. Remélem így is marad! Köszi a választ! Minden jót Nektek!

2009. nov. 20. 12:10

Ice Kuszi!

Bocsi, nem vagyok itt minden nap.

Ha IgA hiányos állapotnál a vérből nem tudják kimutatni pontosan a lisztérzékenységet. További vizsgálatok kellenek!

Lisztallergiától elkezdve sok dolog szóba jöhet még a lisztérzékenységen kívül.

A kislányom megállt a fejlődésben, és hányt, folyamatos hasmenése volt a hozzátáplálás kezdete óta. Majdnem három éves koráig tartott a vizsgálatsorozat mire kiderült, hogy mi is a baja. Étvágya még mindig csak ritkán van.

A glutén ha már morzsaként kerül bele és érzékeny rá, akkor az is sok. Viszont diagnózis nélkül nem szabad diétázni. Ha beteg, akkor teljesen ki kell vizsgáltatni, ha nem beteg, akkor meg ne tarts neki diétát. A tejcukor érzékenység is roncsolt bélbohollyal jár, így az is okozhatja a problémát. Ugyanilyen tüneteket okoz.

Szerintem vizsgálatsd ki mindenképpen! Nálunk is tejcukor és tefjehérje allergia volt először diagnosztizálva és lisztérzékenység lett belőle egy másik orvosnál másfél év múlva.

2009. nov. 17. 13:25

Szia! Köszi a választ! Pontosan az IgG antigliadin antitest lett pozitív. Azt olvastam, hogy az IgA számít elsődlegesen.

A leírt tünetek nincsenek folyamatosan, most 3 napja legalábbis minden rendben. Csak azért furcsa nekem, mert ő még szinte alig evett gluténtartalmút. Egy éves korától hetente egyszer tésztát, kenyérből, zsemléből csak morzsákat.

Szerinted lehet lisztérzékenység? A Te kislányodnak milyen tünetei voltak?

78. Ági73. (válaszként erre: 76. - Ice kuszi)
2009. nov. 17. 08:24

Szia Ice kuszi!

Az én egyik kislányom lisztérzékeny, a másik hordozza a hibás gént, de még nem beteg. A pozitív érték mindig pozitív, a negatívnál érdemes tovább vizsgálódni, mert sok dologtól függhet. Tehát, érdemes újra megnézetni, de most direkt lisztérzékenységet nézess nála! Ha most is pozitív lesz és a doki megint elhesseget, akkor érdemes lesz másikat keresni. Azért adj neki még egy esélyt! Hova valósiak vagytok egyébként?

77. ice kuszi (válaszként erre: 76. - Ice kuszi)
2009. nov. 13. 23:29
pozitív lett - bocs!
2009. nov. 13. 23:28

Sziasztok! Van köztetek olyan, akinek a gyerkőce lisztérzékeny? Az én kislányom másfél éves, az utóbbi pár napban puffadt a hasa, és naponta kétszer hatalmasat kakil, pedig nem eszik sokat, benne emésztetlen ételdarabokkal. Pár hete eszik napi szinten kb. fél szelet kenyeret, vagy egy fél zsemlét. Előtte nagyon kevés gluténtartalmút evett, kenyérből csak morzsákat, ritkán tésztát.

14 hósan derült ki, hogy tejallergiás, akkor vettek vért, és a laborvizsgálatnál az egyik gliadin-antitest érték pozitív lesz. A doki azt mondta, nem kell foglalkozni vele. Régebben már egy orvos mondta, hogy ő lisztérzékenységre gyanakszik, mert nagyon kicsi a súlya, de én nem hittem, mert ahhoz képest amennyit eszik, szerintem így is szépen hízik!

Szerintetek???

2009. nov. 10. 14:24
Margit néni, október óta mi történt? A gasztrós egyébként felülről tükröz a gyomron át a vékonybelet kapirgálja meg a bélbolyhokból vesz mintát, hogy milyen állapotban vannak, ha még vannak.
2009. okt. 13. 15:20

Sziasztok!

Már évek óta küzdök görcsös hasmenéssel, állandóan rosszul érzem magam, émelygek. A tejet már régen elhagytam, aztán rájöttem, hogy a sajt is meghajt. De igazán csak most változott az életem, hogy két-három hete teljesen elhagytam minden lisztes dolgot. Én magam is csodálkozom, de úgy tűnik elmúltak a hasgörcsök, egy nap csak egyszer megyek a WC-re és nem 12-szer rohanok. A közérzetem javult, és az ízületeim sem fájnak annyira.

Az lenne a kérdésem, hogy lehetcséges, hogy lisztérzékeny lennék? És ha az, akkor hogy vizsgál meg a gasztroenterológus, alulról vagy felülről, vagy esetleg el lehetne ezt kerülni valahogy?

2009. szept. 7. 09:41

Sziaztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van valakinek hasonló tünetei mint nekem?

Állandó haspuffadás, reggel még elenyésző, de estére már teljesen felfúvódom. Hasi görcsök, nyomásra is érzékeny a hasam.

Régen csak akkor görcsöltem ha több mint 5-6 órát kihagytam az étkezések között. Ilyenkor úgy begörcsöltem, hogy fel se tudtam állni.

Most már sűrűbben elöfordul, pedig 2 és fél éve derítették ki, hogy LÉ vagyok, azóta tartom a diétát. Volt, hogy ,,bűnöztem" egy kicsit, de annak is már több hónapja.

Nem értem mért nem múlnak el a tüneteim, ha tartom a diétát. Van valakinek hasonló tapasztalata?

72. ac808a6b30 (válaszként erre: 71. - Heni28)
2009. aug. 26. 21:01

Szia Heni!


Szerintem nem, de nem tudom, csak a búza miatt gondolom.

71. Heni28
2009. júl. 13. 14:23

Sziasztok!


Szerintetek lehet inni bűzafű levet?

2009. febr. 15. 09:59
Köszönöm! Vettem kecskéket. Májustól lesz tej is, sajt is! Legalább azt biztonsággal fogyaszthatom! :) Lehet, ültetek rizst, és csokoládét, jó nagy táblásat!!! :) És lesz almáspite-földem! :D (Fentiekből a kecske igaz!!!)
2009. jan. 11. 15:35

Szia Tigimama!

Ne légy lehangolva, nem olyan borzalmas dolog ez,én 2éves korom óta diétázok a lányom úgy szint ő 3éves múlt.Hál istennek az évek teltével a termékek is bővültek,így sok-sok mindent tudsz enni.

Ajánlom neked a L.É.O.E oldalát:

[link]

A kölest én sem bírom, egyék a madarak a keményítőt meg tulajdonképpen ki tudod hagyni,helyettesíteni mondjuk burgonyakeményítővel.Ha van kérdésed vagy csak bátorításra vágysz nyugodtan írj!!!!

Itt barátok várnak rád:)

2008. dec. 12. 15:08
Sziasztok! Új vagyok itt, a férjem mondta, hogy keressek egy fórumot, mert kicsit lehangolt, hogy úgy éreztem, egyedül vagyok az esetemmel. :( Gyakorlatilag 10 éve vannak tüneteim, és nincs diagnózis. Fél éve nem fogyasztok lisztet semmilyen formában, így csak diétahibára voltam rosszul. Viszont nem bírom sem a kölest, sem a kukoricakeményítőt. Lehangol. Majd itt összeszedem magam... HM?! :)
2008. nov. 21. 00:05

Sziasztok!

Nálunk a női szakasz lisztérzékeny én és a kislányom,lehet ,hogy a kisfiunk is lé. lesz de még kicsi (7hó) a vizsgálathoz!

Én ebbe nőttem fel ,ezért nem fura és nem is zavar,de aki most lett az,annak annyit tanácsolnék,hogy jól vésse az agyába azt hogy ez nem betegség csak állapot ,ami nem súlyos,és 1000szer jobb mintha cukorbeteg lenne!!!

Bár anyagilag megterhelő!!:)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook