Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos babám folyamatosan harap szopi közben, hogy lehet leszoktatni? Van valakinek tapasztalata? fórum

5 hónapos babám folyamatosan harap szopi közben, hogy lehet leszoktatni? Van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


15. Adali
2011. szept. 13. 10:03
Jaj, de jo, gratula!!! Ugyes.
2011. szept. 4. 16:05
Képzeld, már megszűnt a probléma szerencsére. Lehet nagyon viszketett az ínye, ezért harapott abban a pár napban annyira!
13. Adali
2011. szept. 3. 22:46
Harap meg a babad?
2011. aug. 23. 08:41
Köszönöm, mindenképpen ezt fogom csinálni!! Sajnos a sikítás nem jött be, mert az első harapásnál felszisszentem fájdalmamban és tetszett neki a hang, nevetett és újra harapott, hogy csináljam még. De már a sokadik annyira fájt, hogy kiáltás lett, amitől megijedt... :((( és 2 napig szopi-sztrájkot tartott, nem volt hajlandó szopizni, csak üvegből itta amit lefejtem... :(( Persze ekkor már szidtam magam, hogy lehettem ekkora ökör, hogy megijesztettem, pedig nem volt szándékos. Tegnap sikerült nagy kínkeservesen visszaszoktatnom a cicire, de folyton harap és néz közben, míg nekem potyog a könnyem a fájdalomtól, de elvenni nem mertem, nehogy megint ne kapja be utána. Ma már elkezdem tanítani, amint megharap!!
2011. aug. 23. 06:38
mellbimbóra kenhető a bepanthen és nem kell lemosni ezt a kórházban javasolták a csecsemős nővérek. én egyébként kiveszem a szájából a cicit ha megharapja és rászólok hogy nem és szopi tovább. tényleg nem vicces hanem fájdalmas. addig kell ezt az elveszem-odaadom a cici játékot csinálni vele, amíg rájön hogy azért van mert harap
2011. aug. 23. 00:34

Talán vicces amit írok, de hátha segít. Nekünk kiskutyánk van és az írtó éles kis fogaival sokszor minket is harapdál, meg a gyerekek lábszárát, stb. Az állatorvos azt tanácsolta, hogy ilyenkor egy kicsit sikítsunk fel, hogy érezze, hogy ez nem esik jól, amit csinál. És képzeld működik. Nyugodtan adj egyértelműen hangot a fájdalmadnak a gyereked felé, hisz Ő okozza. Ne légy mérges, ne fojtsd el, csak pont annyit tégy, amit érzel. Hátha nektek is beválik.

Sok hónapon át tartó békés szopizást kívánok nektek!

2011. aug. 22. 21:30

Köszönöm a sok tanácsot! Próbálok ezen túljutni, de nem tudom, hogy egy 5 hónapos baba megérti ezt?

Vettem bimbóvédőt tegnap, de sajnos attól öklendezik. :( Bekenem cicit előtte érzéstelenítővel... :D Na jó nem vicces, mert már az utóbbi két etetést végig sírtam :( de holnaptól bedobom a tanácsolt praktikát. :)

2011. aug. 22. 20:42

Az én kisfiam is bepróbálkozott ,amikor kibujtak a fogai,és én is elvettem tőle ilyenkor a cicit .Igyekeztem türelmesen elmondani neki,hogy "nem szabad,mert nekem ez fáj"!Vártam kicsit,aztán folytattuk az evést tovább.

1-2alkalommal még utánna előfordult,de mindig ugyanúgy csináltam mindent,és megértette!

Biztos vagyok benne,hogy a te babád is megtanulja hamar!:-) Nem egyszarű,de türelem!

2011. aug. 22. 19:49
jön a foga. türelem.
2011. aug. 22. 19:47
Szolj ra, es amikor megharap fejezd be azt a szoptatast, ne tedd vissza... enyem is megharapott parszor, meg neha most is ha zaklatott, de en al elejen ugy raszoltam akaratlanul is az enyemre, hogy mindketten sirtunk:) Azt irjak a nagy konyvek, hogy amikor harap abba kell hagyni eppen a szopit, es akkor nem kap tobbet., Lehet kegyetlenseg...:)
5. _anatha_ (válaszként erre: 3. - Nemmaci)
2011. aug. 22. 19:27
bimbóvédő :)
2011. aug. 22. 19:27

Sajnos sok baba csinálja ezt, ha elkezdenek a fogai jönni. Nekem is tiszta sebes volt egy időben. Sajnos csak azt tudod csinálni, hogy finoman rászólsz, de sokszor dafke csinálják...

Leszokik majd róla, addig meg kitartást.

Én próbáltam egyébként a gyógyszertárban is kapható szoptatáshoz használható gumiból készült valamit is, nem jut eszembe a neve... biztos leírják most páran a nevét.

Nekem nem vált be, nem akart ezzel szopizni a kislányom.

Úgyhogy szopizás után kis anyatejjel bekentem a mellbimbómat, segített a sebgyógyulásban.


Sok sikert!

2011. aug. 22. 19:27
szerintem leszoktatni nemigen lehet, de talán bimbóvédővel megpróbálhatnál szopatni, hátha segít.
2011. aug. 22. 19:18
Van már 2 foga, ami több mint egy hónapja előbújt, eddig nem harapott, de 2 napja kegyetlenül harap, nagyon fáj, sírok is, SEGÍTSETEK..... :(((
2011. aug. 22. 19:17
5 hónapos babám folyamatosan harap szopi közben, hogy lehet leszoktatni? Van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook