Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen laptopot vennétek? fórum

Milyen laptopot vennétek? (beszélgetős fórum)


1 2
39. 6fef80bd7d (válaszként erre: 37. - 6fef80bd7d)
2014. jún. 8. 15:59
na,már megoldottam:D
2014. máj. 20. 12:08

Visszavonom a Win8.1-re tett degradálónak sejlő állításaim! A napokban egy Win-es haverom bemutatta; hogy egy erős hardware kombón a 8.1 igenis jól hasít - azóta az Ő konfig.-je nálam is tesztelés alatt áll :) !


Tehát; a Win 8.1 jól fut, csak hardware-t kell alá rakni.

2014. máj. 19. 18:55
windows7? van valakinek olyan telepítője hogy telepítés előtt felajánlja az összes win7 op.rendszert?
36. 3f3949edc4 (válaszként erre: 12. - Aviva87)
2014. márc. 24. 17:55

Keress rá a neten és vegyél alá egy hűtőpadot (3-5e huf) (de... akár sima ventilátorral is hűtheted. Ha beszaggat egy filmnél, állítsd meg pár percre a lejátszást és ventizd a gépet hidegre)!


Elfüstölni azért csak nem fog; ha kritikus hőfokra melegszik, akkor lekapcsolja a gépet - reméljük :). Elvileg mindenhol optimalizálják a hűtő méretét a géphez (nem csak a Dellnél). Problémát inkább az okoz, hogy az AMD procik az eltérő teljesítményprofil miatt eltérően melegszenek mint pl. az Intel-ek, így komolyabb hűtést igényelnek... és néha a laptop gyártója nem veszi figyelembe ezt a csekélységet.

35. 3f3949edc4 (válaszként erre: 24. - 83e25137af)
2014. márc. 24. 15:27

Mármint... hogy? :o

A birtokomban lévő Win7 telepítőlemez megkérdezi, hogy 32 vagy 64 biten szeretnék-e telepíteni? :)

2014. márc. 24. 15:15

Hardware szinten az erősebb a jobb - szerintem manapság a "2 Mhz dual core + 2GB ram/mag" a beugró szint, egy közép kategóriás, giga körüli videókártyával. Ha csak a szokásos dolgokra kell (film, zene, net, office csomag... stb. ) arra ez bőven elég. Általában; egy PC jóval nagyobb teljesítményt kínál ugyanannyi pénzért, mint a Mac.


Op.rend: mindegyik os-nek megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Linux-ok /grafikus felületűek/:

előnyei: ingyenes, a grafikus felületek gyönyörűek, kicsi a gépigénye (-> több szufla marad a progiknak) + a folyamatosan fejlesztett emulátorokon keresztül - gyakorlatilag - bármilyen dos program működtethető, stabil, package-manager és a prompt elérhető programtár, nagy és kifejezetten fejlett alapprogram kínálat.

hátránya: az emuláció erőltetése ellenére korlátozott kompatibilitás (legalábbis; egy komolyabb Windows progi emulálásához nagyon erős hardware kell), nem játékbarát (bár már ehhez is van külön emulátor - PlayOnLinux - de én nem szgépen játszom, így ez a számomra nem szempont),

Az én személyes kedvencem a K-ubuntu (nagyon jól variálható, gyönyörű kis progi), de az xfce is nagyon tetszett.


Win7 Ultimate (a Win8... inkább hagyjuk):

előnye: fut rajta az Office és a photoshop emulátor nélkül :), játékosbarát, még sok kisebb / nagyobb cég kizárólag erre a platformra fejleszt (kisebb könyvelőszoftverek, nyelvtanító progik, tervezőprogik... stb.),

hátránya: az igyekezet ellenére nem valami szép felületek, szegényes alapprogram-kínálat (minden van, természetesen, csak "össze kell szedni"), nem igazán stabil, a tudásához képest drága... Európában az egyik leghasználhatóbb.

Ami nekem nem tetszik: ha nem terheled, akkor lassan haldoklik, ha terheled, abba azonnal beledöglik... :(.


Mac:

előnyök: szép felületek, stabil, gazdag programkínálat, kedvezőbb a gépigénye mint a Win-nek (snowleo 10.6),

hátrányai: az emuláció... esetleges (mi próbáltunk magyarázatot találni bizonyos paranormálatlan viselkedésekre, de nem sikerált), korlátozott kompatibilitás kisprogikkal, mindene drága, egyre gyakoribb "kék halál" panaszok (igen; már nem csak Win védjegy),

Azt gondolom, hogy a 3 főbb op.rendszer közül a Linuxhoz kell a legtöbb felhasználói hozzáértés (főleg akkor, ha valaki bütykölős típus) és a Mac a legbolondbiztosabb (amíg nem nyúlsz bele). Optimális rendszerbeállítások mellett nekem a Linux a kedvencem. De ezek csakis szerintem vannak így.

Géptípusra; nekem az Acer tökéletesen bevált, azt tudom ajánlani.

33. Zöldvirág (válaszként erre: 1. - Lili85)
2014. márc. 24. 08:39

IBM, Lenovo Debian operációs rendszerrel.

Azonban ha több is lenne, Apple

32. ebe747bfaf (válaszként erre: 14. - Féknyom)
2011. aug. 23. 12:20
biza, ezért az álom:-)de az álmok valóra vállnak nem?:-)
31. 83e25137af (válaszként erre: 30. - M0ncsa)
2011. aug. 22. 23:00

a régebbieket még elviszi.nem arra lesz alapvetően használva persze de ha neaggyisten mééégis egy egy játék rákerül ne hozzon szégyenbe :)


van asztali is. az meg még xp-s mint a laptopom de haldoklik meg régi is.

30. M0ncsa (válaszként erre: 29. - 83e25137af)
2011. aug. 22. 22:57
johat jaccani ugyis bika asztalin erdemes, a notik ritkan birjak... nem arra valo
29. 83e25137af (válaszként erre: 28. - M0ncsa)
2011. aug. 22. 22:54
mert még igen nagyon fejlesztés alatt van és pl játékok nem úgy futnak vagy leginkább sehogy.. pl need for speed, cod, WoW... :)))
28. M0ncsa (válaszként erre: 27. - 83e25137af)
2011. aug. 22. 22:51
natessek, akkor meg szokni se kell... akkor meg nem ertem, miert annyira fontos az az OS????
27. 83e25137af (válaszként erre: 26. - M0ncsa)
2011. aug. 22. 22:48

arra amire nekem kő tökéletes. plusz nincs agyoncsicsázva mint a vaio-k meg a többi csillivilli nyavaja... egyedül a fényes képernyő a szépséghibája de üsse kő.. ez legyen a legnagyobb baja..


tudom hogy ingyé van. van itthon ubuntus gép :)

26. M0ncsa (válaszként erre: 24. - 83e25137af)
2011. aug. 22. 22:44

hat, nemtom.

ez a tipus tamogatja a 64bitet, es ha nincs hozza, hat lehuzod a netrol :) bar az ilyet nem illik publicba irni :D

amugy egesz jo notinak tunik


vagy, a legjobb, telepits ubuntut, az ingyen van ;)

25. 83e25137af (válaszként erre: 24. - 83e25137af)
2011. aug. 22. 21:51
fúúúú na jó.. este van már nagyon.. csomó hiba van benne.. bocsi XD
24. 83e25137af (válaszként erre: 23. - M0ncsa)
2011. aug. 22. 21:50

tehát :) kinéztem egy gépet. egy inpiron 5110-est. idáig gondolom oké :)

szóval az árában nincs benne csak egy freeDOS tehát alap OS.

win7-et a gépekhez az üzletben az 32 bitest láttam a 64 bites meg marha drága noteszestől, de nekem az kéne mert gyorsabb.

23. M0ncsa (válaszként erre: 22. - 83e25137af)
2011. aug. 22. 21:42
na ezt a hozzaszolast nem ertettem
22. 83e25137af (válaszként erre: 21. - M0ncsa)
2011. aug. 22. 21:37
nem aggódom az oprendszer miatt amit kinéztem abban nincs csak alap. :) nekem 64 bites win7 kell alapból meg 32-est adnak asszem.
21. M0ncsa (válaszként erre: 17. - 83e25137af)
2011. aug. 22. 20:26
egyetertek :) amugy komolyan erdemes raszanni meg 2-3x 10e hufot, es venni egy jobbat, legalabb nyugodt vagy, hogy van egy jo geped. OS miatt meg sztem ne aggodj, szinte alig lehet kapni a piacon olyan gepet, amire nincs mar telepitve, akar akarod, akar nem :)
20. Hoxa
2011. aug. 22. 19:13
Jah, játékra sosem használom, arra sosem jut idő, nem tudom azokat mennyire bírná.
19. Hoxa
2011. aug. 22. 19:12

Én netbook párti vagyok. Ha csak webezésre, emailre, doksis munkákra kell, akkor hasznos, pici. Grafikai munkákat nem tudok rajta csinálni, ahhoz van egy nagy gépem.

Most Dell netbookot vettem, már elég olcsók. Mondjuk az ubuntut még csak most próbálom megszokni.

18. 83e25137af (válaszként erre: 10. - Lili85)
2011. aug. 22. 18:37
arra számolj plusz 40 ezret kb.. a win7 annyi
17. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Lili85)
2011. aug. 22. 18:34
én is most készülök venni. kikérdeztem a hozzáértőket és dell vagy lenovo-t ajánlották nyugodt szívvel. mivel ismerős így nem vackot akar rámsózni. a dell-re 3 év gari van.
2011. aug. 22. 18:14

Hp-t nem vennék. Sztem rém rossz. Nekem eddig 2 volt, de ...

Viszont én netbookot sem vennék, főleg ha munkára is kell. Én most azt kaptam páromtól és nem igazán szeretem. De a notebookom már tönkrement.


Nekem igazából a sony tetszik, de én nem értek hozzá és csak kinézetre választok:)

15. M0ncsa (válaszként erre: 11. - Féknyom)
2011. aug. 22. 16:45

a privat gepem lenovo, a ceges HP. HP-nak ocska az aksija (osszesnek az), es a lenovohoz kepest lassu, pedig hasonlok a parameterei.

volt acer netbookom is, soha tobbet. pont programozas vizsga elott 1 hettel doglott be, ujjongtam :S

dell gepek is nagyon jok, bar en csak asztalin dolgoztam, 4 eves a masina, folyamatosan megy, es soha semmi baj nem volt vele. szvsz, lenovo vagy dell, ha belefer a szerenyke keretbe

14. féknyom (válaszként erre: 13. - Ebe747bfaf)
2011. aug. 22. 16:05
110+fa-nál kezdődnek kb.
13. ebe747bfaf (válaszként erre: 1. - Lili85)
2011. aug. 22. 16:03

Az álmom =Sony vaio, de ez sokkal többe kerül!

De szerintem, ami Sony az jó:-)

2011. aug. 22. 16:00

Nekem HP-m van. Alapjában véve jó, én szeretem nagyon, de egy hatalmas problémám van vele: nagyon gyatra a hűtés. Perceken belül beforrósodik, hiába dolgozik veszettül a ventilátor. És ilyenkor aztán zúg, mint a fene. Most már megvan két éve, mostanra odáig jutott, hogy úgy felforrósodik, hogy akadnak a videók, szóval lassítja már a gépet a forróság, nem is kicsit.

Hozzáértő ismerős azt mondta, azért van ez, mert teljesítménytől függetlenül ugyan olyan a hűtési technika. Meg azt is mondta, hogy a Dell-nél pl. nagyobb teljesítményhez nagyobb teljesítményű hűtés is párosul, szóval lehet, hogy azzal kéne próbálkozni. De nem tudom, Dell-em még nem volt, illetve csak egy rövid ideig egy kb. 15 éves példány :) Abból nem vonnék le messzemenő következtetéseket a mostaniakra vonatkozóan.

Anyukámnak Acer-e volt, az nem csinált ilyeneket.

11. féknyom (válaszként erre: 6. - Lili85)
2011. aug. 22. 15:55

Nem mindegy mit dolgozol rajta, erre elég lehet egy alapgép is, de ha olyan programokat futtatsz, akár egy felső kategóriás gép is kellhet, bár akkor talán jobban tudnád az igényeidet.

Én most vettem egy Lenovot amit akcióztak, amire nekem kell, tökéletes. Mondjuk nekem sosem volt egyikkel se gondom. Olyat vegyél ami szimpatikus, különbség nemigen van az azonos árkategóriában, főleg nem minőségre. Persze mindegyikre mondják, hogy hú az szuper, meg szar...kinek mi.:)

Figyeld a nagy plakátokat, 80-120körüli gépek vannak, amik szerintem neked kielégítenék az igényeidet.

10. Lili85
2011. aug. 22. 15:50
Olyan helyen szeretnék venni, ahol rajta van az operációs rendszer
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook