Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányomnak lyukas a foga, az orvos nem tesz semmit, mit tegyek? fórum

Kislányomnak lyukas a foga, az orvos nem tesz semmit, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
48. andi6020 (válaszként erre: 47. - 8d691b84ef)
2013. máj. 13. 19:34

Hogy jutottatok el odáig, hogy teljesen szuvas lett a felső fogsora? Jól értem, hogy 2 évesen? De ha már az lett, miért nem tömetted be neki?

Szegény gyerek. Azért ez így nem normális állapot, már meg ne haragudj.

2011. aug. 23. 08:20
Nálunk két éves kora óta kezelem a gyerekem fogát. Mire elmentünk az első ilyen fogorvosi ellenőrzésre, addigra teljesen szuvas volt a felső fogsora. Ecsetelik neki, igazából biztos segít valamit, én nem nagyon veszem észre. Minden áldott nap az esti fogmosásnál mindent kipiszkálok a nyitott fogakból, ha hólyagja nő azt is megtanultam lekezelni, így csináljuk már 3 éve, eddig csak kétszer gyulladt be. A lényeg, hogy minden este ellenőrzöm kezelem, véletlenül sem marad ki. Ez van. Tudni kell, hogy a felfúrt fog is újra meg újra begyullad. Amikor már megvan a hólyag, én bizony kinyomkodom neki, azt a gusztustalanságot is kiszedem a fogból ami ilyenkor kifolyik, kenem Glycosepttel, és olyankor 3 napig kap gyulladáscsökkentőt is kap. Igen fáj neki, de inkább ez mint a fogorvos furkodjon újabb meg újabb lyukakat, ráadásul ha már bedagad, antibiotikumot írnak fel. Úgyhogy én is sajnálom Őt ilyenkor, de igenis mindig megcsináljuk, persze van sírás, utána vígasztalás cicázás. Most 5 éves alig várom, hogy elkezdje végre váltani a fogát.
46. 937a2a883a (válaszként erre: 45. - Ee8583e1f3)
2011. aug. 22. 19:57
Tudom,hogy nem erre reagáltál,de ha már sok fogorvos ,akik szakemberek,így vélekednek,akkor nem hiszem,hogy hatalmas bűn,ha egy hétköznapi,fogakhoz nem értő ember ezt mondja.Nem csak tömésből és húzásból állhat egy lyukas fog helyrehozása és a fájdalom csökkentése.Azért csak jobban ért hozzá egy fogorvos,mint te vagy én.Ennek ellenére én is azt mondtam,hogy vigye másik dokihoz,valószínűleg én sem hagynám annyiban.Mert biztos van rá megoldás,hogy jobb legyen.Amúgy meg tudom,ez durva lesz,de mint mondtam,az én gyerekkori fogdokim se tömte be,csak ecsetelgette meg minden és amíg ki nem esett sokszor fájt,de nem haltam bele,itt vagyok.És akkor nem tehették meg a szüleim,hogy elvigyenek olyanhoz,aki nem körzetis és fizetni kell neki.De!mint írtam párszor,én se hagynám,hogy fájjon a gyerekem foga,ha megtehetem,hogy elviszem máshova.
45. ee8583e1f3 (válaszként erre: 40. - 937a2a883a)
2011. aug. 22. 19:47
Tudom, hogy sok orvos nem tömi be! Nem erre reagáltam, de mindegy!
2011. aug. 22. 16:38
Nem olvastam el a hozzászólásokat, most arra nincs időm, de mindenképp vidd másik fogorvoshoz. Én a kislányommal nagyon megszenvedtem, neki annyira fájt a foga, hogy fetrengett földön sírva, tiszta görcs volt az egész gyerek, és ez hónapokon, sőt éveken keresztül így ment. Kb. 5 fogorvosnál voltunk, volt, amelyik nem nyúlt hozzá, mondván, hogy a tejfog nem fájhat, a másik lyukat fúrt rajta, de az sem ért semmit. Végül eljutottunk egy olyanhoz, aki azt mondta, hogy persze, hogy fáj a tejfog is, és kihúzta mindkét lyukas fogát. Azóta nincs panasza és a csontfogai is kinőttek már a helyükön. Úgyhogy kitartást a fogorvosok keresésében, ha egy-egy kezelés után továbbra is fáj, vidd másikhoz!
2011. aug. 22. 16:30
Amelyik fogorvos nem csinál semmit fogfájás esetén annak fájjon a foga évekig.
42. 937a2a883a (válaszként erre: 41. - 0d968f6820)
2011. aug. 22. 15:13
Teljesen igazad van,szerintem sem lehet fogfájással élni,és gyógyszerezni senkit,pláne nem egy gyereket....csak sajnos attól,hogy mi ezt gondoljuk,az orvosnak még nem változik a véleménye.Szóval szerintem is irány egy másik doki.
2011. aug. 22. 15:10

ha a lyuk kicsi, akkor is kezelni kell, hát még ha nagy.. fogfájással nem lehet élni.. sorry.. nekem ez a véleményem.

amúgy a kicsi szuvasodást kifúrják és egy fehér réteget kennek a lyukba.. ezzel zárják a maradandó fog barázdás részeit is, ha már vékony a zománcréteg rajta, ezt idővel újra kel majd kenni.

Ha nagy a lyuk, akkor meg sima tömés.

Igen, a tejfog kihullik.. szokása...

De addig azért talán nem kellen fájnia meg tudni kéne enni is vele.. főleg meg ha hátsó fog..

Sztem vissza a dokihoz, ha nem akarja betömni, kérdezd meg tőle, hogy mi a fenét csináljatok addig amíg ki nem hullik magától? ugyanmár adjon ötletet.. talán mégsem kéne fájdalomcsillapítóval tömködni a picit éveken keresztül...

40. 937a2a883a (válaszként erre: 39. - Ee8583e1f3)
2011. aug. 22. 15:04
Akkor sok orvos se semmi...mert bizony nagyon sokan nem tömik be a tejfogat....
39. ee8583e1f3 (válaszként erre: 25. - Hexike)
2011. aug. 22. 14:44
Ezt komolyan írtad??? Gondolom igen...hát nem semmi vagy!:O
2011. aug. 22. 14:42
Vidd másik dokihoz! Nekem 5 évesek a fiaim, Nekik is volt lyukas fog, és be lett tömve! Hisz a hátsó fogak csak 10 éves kor körül esnek ki! Abba az esetbe nem tömik be, ha gyulladásba van a fog, de akkor meg járni kell gyógyszer kezelésre, és aztán jöhet a tömés!
2011. aug. 22. 14:24
De egyébként van olyan is,hogy nem tömik be , a keresztlányomnak sem tömték be csak megnyitották és havonta kell járniuk öblögetésre.
2011. aug. 22. 14:22
A kisfiamnak is lyukas volt a foga, fájt is neki, a fogorvos megnyitotta öblögették egy darabig, aztán kapott egy ideiglenes tömést két hétre, mivel azzzal nem volt gond , megkapta a végleges tömést.Azt mondták kihúzni azért nem lehet mert helyfentartó szerepe van, egyébként amíg nem fáj addig nem csinálnak semmit csak ecsetelésre kell járni három havonta három napig.
35. Mandula71 (válaszként erre: 30. - Hableány24)
2011. aug. 22. 13:28
Az én véleményem, hogy ne kísérletezz semmilyen ecsetelővel. A délutáni alvás után fogd meg szépen a kislányt és irány a doki.
34. tündér74 (válaszként erre: 25. - Hexike)
2011. aug. 22. 13:25

Ez butaság, ha nem haragszol.:) Egyáltalán nem felesleges betömetni a tejfogat.

Ha idő előtt eltávolítják a tejfogat, akkor a maradófog nem tud beilleszkedni, mert a fog helye beszűkül.

33. tündér74 (válaszként erre: 1. - Hableány24)
2011. aug. 22. 13:15
Szerintem is keress egy másik fogdokit, biztos, hogy lesz olyan lelkiismeretes orvos, aki betömi kislányod fogát. A tejfogaknál a szuvasodás gyorsabban terjed, mint a végleges fogaknál.
2011. aug. 22. 13:12
Az én fiamnak is betömték a tejfogát!! pont karácsonykor kezdett szegénynek iszonyat fájni! szó nem volt arról, hogy nem csinál semmit!!!
31. geridina (válaszként erre: 25. - Hexike)
2011. aug. 22. 13:10
A mi orvosunk maszekban sem húzta ki.
2011. aug. 22. 13:07

Megteszek mindent természetesen addig járok utánna amig meg nem csinálják neki annyira,hogy ne fájjon.

Hallottam,hogy van valami ecsetelő gyógyszertárakban többféle is. Azokból ismertek valamilyet ami jó lehet?

2011. aug. 22. 13:04
Szerintem vidd másik orvoshoz....az én kislányomnak 5 éves korában 3 lyukas fogat tömtek be. Az orvos szerint ezzel megelőzhető, hogy a maradandó foga gyorsa romoljon.
28. Mandula71 (válaszként erre: 25. - Hexike)
2011. aug. 22. 12:59

Azért egy kicsit agyament a gondolkodásod. Úgyis ki fog hullani, tehát nyugodtan fájjon a gyereknek?????

Az pedig, hogy ingyen kell csinálnia, nem azt jelenti, hogy nem kap pénzt. Ebben az esetben nem a szülő fizet, hanem az oep.


A topikindítónak pedig: sürgősen vidd el másik orvoshoz a kislányt.

27. timycat (válaszként erre: 22. - Hableány24)
2011. aug. 22. 12:57
szerintem keress másik orvost, unokahúgomnak (6éves) volt lyukas foga, igaz neki még nem fájt és az apukája (fogorvos) kitisztította és valami fehér barázdazárót tett rá. Magánban egy tömés 7-15ezer között van, gondolom függ a tömőanyagtól...
26. Szeszipuszi (válaszként erre: 22. - Hableány24)
2011. aug. 22. 12:55
Létezik ecsetelő, ami az "élő" idegeket elöli a fogfelszínen és nem annyira érzékeny. Sztem akár telefonon is érdeklődhetsz, hogy magánrendelésen van-e ilyen. Az ára töredéke egy tömésének, sztem az belefér fizetésig is. (Mi anno ingyen jártunk ecsetelésre a lányommal, igaz a dokihoz járt a fél család...)
25. Hexike
2011. aug. 22. 12:53

Fölösleges tejfogat betömetni...úgyis ki fog hullani...

Azért nem akarja betömni az orvos, mert plusz költség neki, főleg mert ingyen kell csinálnia és pár év múlva meg úgyis kiesik és jön a maradófog. :)


De ha nagyon zavar, vidd el egy másik orvoshoz.

2011. aug. 22. 12:38
Nagyon orvosfüggő szerintem.Addig váltogasd az orvosokat,amíg valaki nem talál olyan megoldást,ami után nem fáj majd neki.Lehet nem tömik be,vagy húzzák ki,de ma már olyan módszerek vannak,hogy biztos valahogy meg lehet oldani.Ha betömi,az is jó.Én ismerek olyan fogorvost,aki nem töm és húz tejfogat,de olyat is,aki igen.Nekem is olyan orvosom volt,aki nem nyúlt hozzá.
2011. aug. 22. 12:36
Én a helyedben visszamennék, és megmondanám neki, hogy csináljon valamit, mert nagyon fáj neki, így nem maradhat a gyerek.
2011. aug. 22. 12:35
Köszönöm a hozzászólásokat! Nemtudom mennyi lenne a magán doki mert bár minden pénzt megér a kislányom sajnos nincs rá elég pénzem fizetésig legalábbis. Énis úgy gondolom,hogy ha nem húzhassa ki rendben van nem is baj az de igenis be kéne tömni. Nem értem én ezeket a dokikat ha a rokonságban nincs doki az ember tőlük akár meg is halhatna. És nálunk sajnos nincs.
2011. aug. 22. 12:31

Tejfogat tényleg nem húznak, de én úgy tudom azért, mert akkor össze-vissza is fognak nőni, vagy ami rosszabb, kevés hely lesz a következő fogaknak, mert előtte ugye már nem volt ott semmi.:(

Tömni kell, ha fáj neki, ecsetelni akkor ecsetelik, ha pici a lyuk, vagy olyan barnás kezdeti szakaszban van a fog felszíne.

Keress másik dokit és tömesd be. Érzéstelenítéssel bizony sajna néhányan spórolni szoktak, de ne hagyjad!

2011. aug. 22. 12:28
Hölgyeim ne engem baszogassatok, tanácsot kért tőlünk fifi. Azért mertem leírni amit írtam, mert én is így jártam a fiammal 1,5 hónapja, csupán a tapasztalatom ítram le. Ez Fehérváron történt. Szóval...
2011. aug. 22. 12:27

Sziasztok!

Nálunk sem tömték be a most 8 évesem tejfogát, de neki nem fáj szerencsére. Én csak azon aggódom, hogy a baktériumok ne terjedjenek át a már maradandó fogaira. Most, hogy éjszakai fogszabályzót hord, legalább havonta látja a doki, szóval, ha gond lenne, biztos kezdene vele valamit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook