Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudtok valami hatásos szert, tapaszt, stb horkolás ellen? fórum

Tudtok valami hatásos szert, tapaszt, stb horkolás ellen? (tudásbázis kérdés)

2011. febr. 13. 12:07
füldugó...
28. szemmelver (válaszként erre: 25. - M.Edina)
2011. febr. 13. 11:09
pont fordítva
2011. febr. 13. 11:08
külön szoba nagyon hatásos:)
26. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Cef10d1db8)
2011. febr. 12. 20:12
semmi -sajnos
2011. febr. 12. 20:11
horkolás attól jöhet létre, ha például túl sok párnán fekszik az illető, tehát a feje nagyon alá van támasztva, és előrebillen.. ekkor a nyelv (izom) elernyed, és levegővételkor a hangszálakat érinti a hátsó része.. ezért ad ki horkoló hangot.. ilyenkor az a teendő, hogy a párnákat úgy helyezzük, hogy a nyak alatt támasszák meg a fejet, ezzel a fejet hátra tudjuk hajtani, hogy a nyelv is előrecsússzon, ezzel a légutakat szabaddá tettük, így levegőt is könnyebben vesz, és nem fog horkolni.
2010. nov. 2. 19:31
Sziasztok olvastam itt is meg a interneten más merre is a horkolásról de nem tudom mi az ami TÉNYLEG, hatásos lenne a páromnak! Orvosról hallani sem akar! A tapasz nem segített neki! Azt meg nem terveztem hogy végig vásárlok minden csodaszert hátha valamelyiktől el múlik a horkolása! Abban reménykedek valamelyikőtök segít hogy neki vagy az ő párjának mi az ami bejött! A füldugó nekem kilőve mert órára kelek és nem ébrednék fel rá! Mit ajánlanátok?
2009. júl. 22. 11:22
Nekem a barátom horkol,kipróbálta már az orrtapaszt,de semmi:D Most győzködöm,h.mielőbb kezeltesse magát,mert nem bírom,amikor először aludtunk együtt,lehet,h.ciki,de én olyan ideges lettem a horkolásától,h.felkeltem és elkezdtem bőgni:) Kiskorom óta nyugodt,csendes légkör vesz körül amikor alszom,szóval kicsit megrázott:D én hallottam olyanról is,h.a szájban kell viselni alváskor és attól nem horkol...ez vajon kapható gyógyszertárban?
2009. jún. 17. 19:11
A ferjemszerint, en is horkolok, es vett tapaszt az orromra, es allitolag, jo,megszunteti a horkolast.
2009. jún. 17. 08:04
A citromfűtea közismerten hatásos az álmatlanság enyhítésére. Forrázzunk le 2dl forró vízzel egy evőkanálnyi citromfüvet, hagyjuk állni tíz percig, majd szűrjük le a teát. Elalvás előtt fogyasszuk!
2009. jún. 17. 08:02

NA DE......


"" A meleg mézes tej a népi gyógyászat egyik jól bevált altatószere. Nyugtató hatása miatt gyakran használják gyermekek esetében, de közkedvelt a felnőttek körében is.""



páromnál sokx bevált ;)!!!!!!

2009. jún. 17. 08:02
Igyekezzünk mindig ugyanabban az időpontban nyugovóra térni, és elalvás előtt fél órával már ne sportoljunk, és ne étkezzünk. Ha betartjuk a rendszeres ébredési és elalvási időpontokat, jó esélyünk lehet arra, hogy frissen, kipihenten ébredünk.
2009. jún. 17. 08:01

A legértékesebb alvási órák az éjfél előtti időszakra tevődnek, így ha módunkban áll, bújjunk ágyba éjfél előtt, hogy másnap frissen, üdén ébredhessünk.


Érdemes lefekvés előtt valamilyen relaxációs módszert alkalmaznunk, hogy megszabaduljunk az aznapi stressztől és szorongástól. Lehet ez kellemes, lágy zene, vagy lazító hatású jógagyakorlat is.


Ha éjszakáznunk kell, figyeljünk arra, hogy a rá következő napokban pihenjük ki magunkat. Ha ez nem sikerül és nem alusszuk ki magunkat, akkor nappal fáradtak leszünk, és ez jelentősen csökkentheti a fizikai és szellemi teljesítményünket.


Lefekvés előtt fél órával lehetőség szerint már ne étkezzünk, mert teli gyomorral nem egészséges az elalvás. Este javarészt könnyű ételeket ajánlott fogyasztani. Az alkohol és a dohányzás is kerülendő az esti nyugalmi időszakban.

2009. jún. 17. 08:00
Lehetőség szerint hűvös szobában aludjunk. Az ideális hőmérséklet 18-19 fok. Lefekvés előtt érdemes kiszellőztetni a helyiséget. Nyári nagy melegben egész éjjel hagyjuk nyitva az ablakot, de huzatot ne csináljunk, mert az ártalmas lehet az egészségünkre.
2009. jún. 17. 07:59

*

Csak kellemetlen, vagy veszélyes is a horkolás?


Veszélyes is lehet, amennyiben időnként "elfelejt" az illető levegőt venni. Ezt éjszakai légzéskimaradásnak nevezik, és súlyos egészségkárosító hatása van. Az egyszerű horkolás sem tesz jót a szervezetnek, főleg, ha az illető reggel rendszeresen fáradtan ébred.

*

Horkolok. Ez okozhat egészségügyi problémát a családtagjaimnak?


A horkolóval együtt élők, együtt alvók pihenését zavarhatja a horkolás. Emiatt a családtagok is kialvatlanok lehetnek, feszültek, idegesek. Az ő érdekükben is érdemes lenne kezeltetnie a horkolását!

*

Könnyen elalszom, de éjjel, rendszerint 1 óra körül felébredek, és utána még többször is, körülbelül 2 óránként. Ilyenkor szinte mindig álmodok, filmszerű történeteket. Ez mitől van?


Ez az átalvási zavar, melynek sok oka lehet. Állhat a háttérben depresszió, esetleg pajzsmirigybetegség, de lehet gyógyszermellékhatás, szorongás, pszichés megterhelés következménye is. Forduljon orvoshoz a problémájával!

*

Este 22 óra körül elalszom, de 1-2 óra alvás után felébredek és egész éjjel ébren vagyok, majd reggel 5-6 óra körül aludnék el, de akkor már kelnem kell. Ez alvászavar?


Igen. Sok minden okozhatja, például a stressz is, de akár szervi problémák, mint például prosztatagyulladás miatti gyakori éjszakai vizelés.

*

Életmódom miatt későn, lefekvés előtt tudok csak vacsorázni, egész nap alig jut időm evésre. Lehet, hogy ez az oka annak, hogy rosszul alszom?


Igen. Rossz, nyugtalan alváshoz, alvászavarhoz vezethet, ha teli hassal fekszünk le aludni, lefekvés előtt néhány órával kávét, kólát iszunk. Mindez megzavarja a szervezet működést. Próbáljon meg változtatni az étkezési szokásain a nyugodt alvás érdekében!

*

Tanárnő vagyok, és mióta elkezdődött az iskola egyszerűen nem bírok magammal, és ha hazaérek és ebédelek, egyszerűen muszáj lefeküdnöm másfél-két órára aludni. Mi lehet az ok?


Elképzelhető, hogy vitaminhiány állhat a háttérben, de egyéb okok kizárása céljából ajánlatos lenne elvégeztetni egy rutin laborvizsgálatot.

*

Hónapok óta nem tudok végig aludni egyetlen éjszakát sem, mert körülbelül 4 órai alvás után arra ébredek, hogy vizelnem kell. Miért van ez?


Ez nem alvászavar, ez a tünet szívproblémára utal. Forduljon kardiológushoz!

*

Milyen problémákat okozhat, ha valaki rendszeresen keveset alszik?


Az alváshiány hosszú távon komoly gondokat okozhat. Nemcsak testi betegségek formájában, hanem a pszichés állapot romlása révén is. Ingerültség, nyugtalanság, hangulatromlás következhet be.

*

Ha éjjel keveset tudok aludni, akkor segíthet, ha nappal is alszom valamennyit?


Igen. Más ugyan az alvás minősége, de mindenképpen hasznos, hogy a szervezet és az agy is pihenni tudjon.

*

Nagyon aluszékony vagyok, ha picit megpihenek, rögtön elalszom. Buszon utazva, munkahelyen, illetve továbbképzéseken is 10-15 percen belül lecsukódnak a szemeim, és ez nagyon gátol a tanulásban, munkában. A kávé sem segít.


Ez is alvászavar?


A leírt tünetek alapján ez valószínűleg kóros aluszékonyság. Ennek kivizsgálására alvás laboratóriumba kell menni. Alvás laboratóriumokat többnyire neurológiai klinikákon talál, érdeklődjön, hogy az Ön közelében hol foglalkoznak ilyen betegekkel.

2009. jún. 17. 07:58

Sziasztok

a horkolás a káros,a test figyelmeztet arra hogy nincs valami rendben!!!

2009. máj. 11. 16:08
Nem tudom én sem!:)
2009. máj. 11. 15:27
Van egy csuklóra csatolható izé horkolás ellen, újságokban reklámozzák, pár ezer ft. De hogy milyen lehet, használ-e azt nem tudom...
12. Ada12 (válaszként erre: 11. - Csuby)
2007. dec. 12. 10:11
Köszi, lehet, h megpróbálom. Párom mis akkor horkol igazán, ha neagyon fáradt + be van dugulva az orra.
11. csuby
2007. dec. 11. 09:38

Figyu! Nállam az a helyzet, hogy amikor nagyon fáradt vagyok v. SZÁRAZ a levegö a szobában akkor horkolok. De nagyon:)

Szerintem probálj ki egy párásítót.

10. supin
2007. nov. 7. 12:57
Nézd meg a neten.,vagy jelentkezz be az alvásklinikára
9. Ada12 (válaszként erre: 8. - CILUSKA)
2007. nov. 7. 11:48

Szia!



Köszönöm a segítséget, megnéztem.

8. CILUSKA (válaszként erre: 3. - Ada12)
2007. nov. 6. 13:39

A keresőbe azt írd be : horkol

Öt különböző fórumot ad ki, ebből kettőben van részletes leírás és tanács erről a súlyos betegségről.

7. erikpipi (válaszként erre: 6. - Ada12)
2007. nov. 5. 21:01
Jó!:DD Akkor az aki horkol. Lehetnek légzéskihagyásai, ami életveszélyes.
2007. nov. 5. 19:10
Vagy legalábbis nem tudok róla :))
5. Ada12 (válaszként erre: 4. - Erikpipi)
2007. nov. 5. 19:10
Köszi. Nem én horkolok. :))
2007. nov. 5. 12:28
Alvásklinika. Kérj időpontot, és megmondják mitől horkolsz:DD
3. Ada12 (válaszként erre: 2. - CILUSKA)
2007. nov. 5. 12:14

Szia!


MEgtettem, de itt a Hoxán nem találtam semmit. Vagy rosszul kerestem?



Azért köszi :))

2007. nov. 5. 12:11

Van több, evvel a témával kapcsolatos fórum, tudásbázis.

Írd be a keresőbe "horkolás".

Sok jó tanácsot olvashatsz.

2007. nov. 5. 12:07
Tudtok valami hatásos szert, tapaszt, stb horkolás ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook