Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfog és csont fog egy helyen? fórum

Tejfog és csont fog egy helyen? (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 19. 11:47
Nekem is dupla sorban nőttek a fogaim, mint a cápáknak, ahogy apám mondogatta:D A javát fogorvos húzta ki (tíz évvel ezelőtt, és hát igen, fájt - jó fogorvossal elkerülhető lett volna), és kicsit csálék is, de nem vészes, szabályoztatható (habár én nem kértem, és azt hiszem, teljes életet tudok élni:).
2011. aug. 19. 11:16
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Én megnyugodtam, így talán a gyerkőcöt is sikerül megnyugtatni, hogy nem fog fájni. Nekem is így volt, de már olyan rég (30 éve), hogy nem emlékszem.
2011. aug. 19. 11:10
A gyökere felszívódik, ezért nem is fáj, ha kiszedik...de egyáltalán nem biztos, hogy kihúzzák, idővel úgyis magától kipotyog.
9. Roza78 (válaszként erre: 6. - Rohiani)
2011. aug. 19. 10:59
Minden gyereknel mas , majd a fogorvos megmondja. Nalunk szepen kitolta a csontfog a tejfogat es szep egyenes fogai vannak ketto alul es ketto felul. A lenyeg az hogy jo fogorvos legyen es ne ijedjen meg a gyerek tole, fajni meg biztos nem faj a huzas mivel nincs gyokere.
8. rohiani (válaszként erre: 7. - Panni58)
2011. aug. 19. 10:36
Köszi. Remélem tényleg így lesz.
7. Panni58 (válaszként erre: 2. - Rohiani)
2011. aug. 19. 10:31
Fiamnak egy sem esett ki magától, volt, hogy egy kis lidocain spry-vel 7 tejfogát vette ki a doktornő. Meg sem érezte. :)
6. rohiani (válaszként erre: 4. - Roza78)
2011. aug. 19. 10:30
Hát pedig szerintem nem normális. Már most látszik,hogy nem lesz olyan szép egyenes formájú mint a tejfogai voltak (vannak).
5. rohiani (válaszként erre: 3. - Tavaszilány)
2011. aug. 19. 10:29
Igen picit mozognak, de már elég rég óta, de még nem akar kiesni.
2011. aug. 19. 10:24
Mi is elmentünk , de azt mondta normális es nem csinált vele semmit.
2011. aug. 19. 10:22
Mozognak a tejfogak?
2011. aug. 19. 10:18

Kisfiam 7 éves, még megvan az összes tejfoga, az alsó két metsző csontfoga pedig már elkezdett kijönni, tehát most alul van 4 metszőfoga. Már van időpontunk hétfőre a fogorvoshoz. Mit fog csinálni? Ki fogja húzni a tejfogát? Az mennyire fáj? Szeretném felkészíteni rá.

Ami még gond én úgy látom, hogy a két csont fog nem fog beférni a két tejfog helyére, tehát a két szemfoga is útban van.

2011. aug. 19. 10:16
Tejfog és csont fog egy helyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook