Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Használt autót vennénk... mik lehetnek a buktatók vezetett szervizkönyv mellett? fórum

Használt autót vennénk... mik lehetnek a buktatók vezetett szervizkönyv mellett? (beszélgetős fórum)

1 2
33. solmyr (válaszként erre: 30. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 20. 18:59
Nem rossz...
32. Timicicaanyuka (válaszként erre: 31. - Szilvamama)
2011. aug. 20. 10:29
Lehet, hogy most már igen...
31. Szilvamama (válaszként erre: 30. - Timicicaanyuka)
2011. aug. 20. 10:20
Ez azért érdekes ... a használt autóra is van valamennyi garancia, ha kerskedőtől veszed ...
30. Timicicaanyuka (válaszként erre: 16. - 54840f0fce)
2011. aug. 20. 09:25

Az igaz, hogy rá tudják rakni a gépre, de ki is lehet törölni belőle a hibákat.

Nagyon sok szemét csaló kereskedő van. A férjem vett egy autót Tatabányán, már hazafele elromlott. Nem vállalt rá a kereskedő garanciát. Rengeteget költöttünk rá. Sokszor vittem én is szervizbe,, láttam mit csináltak. Rátették a gépre, kiírt egy halom hibát, kitörölték és mondták adjuk el az autót. Hát ennyi.

2011. aug. 19. 13:38

Pl. hogy utólag kreálták a vezetett szervizkönyvet.

Gondos áttanulmányozásával kiszúrható, pl. ugyanazzal a tollal van aláírva stb.

2011. aug. 19. 13:32
Érdemes végigolvasni a népítéleteket és az adott típusú autóról szóló fórumokat. Sokat lehet tanulni belőlük. Típushibákról..stb.
27. solmyr (válaszként erre: 26. - Böbusz)
2011. aug. 19. 11:30

Egyelőre csak a hirdetéseket nézegetem, olvasom a fórumokat, cikkeket, próbálok kicsit okosodni a témában.

A tényleges vásárlást október-november környékére tervezzük.

Addig még biztosan jócskán változni fog a kínálat.

No és persze van már most is olyan autó amit szívesen megnéznék/megnézetnék, de a kocsi Debrecenben/Szegeden van. Ezek pedig nem éppen itt vannak a szomszédban. :)

2011. aug. 19. 11:20

:)

Ennyit tudtam hozzászólni.

Ez persze az egyik véglet (amikor nem pont azt kapod, amit vártál), de van egy másik oldala is a dolognak. Amikor hűséggel szolgál és azt kapod, amit vártál.

Sokat nézzetek meg, viszont(!!!) ha jó és jó áron is van azt viszonylag hamar el is viszik. :)

Puszika

25. solmyr (válaszként erre: 22. - Böbusz)
2011. aug. 19. 11:18

Dehogy veszem okoskodásnak, sőt...

Megköszönök minden tanácsot és észrevételt.

2011. aug. 19. 11:15
Szerintem totál mindegy kereskedő vagy magán. Ugyanolyan esélyekkel indulsz. :)
2011. aug. 19. 11:14
Amúgy meg, ha netalántán bármi kijön rajta, meg kell csináltatni, plusz a szokásos olajcsere meg társai és hűséggel fog szolgálni. Mindig karban kell tartani és szolgálni fog.
22. Böbusz (válaszként erre: 20. - Solmyr)
2011. aug. 19. 11:13

Persze, kisebb az esély a pofáraesésnek és szívből kívánom, hogy ne essetek soha pofára vele! :)

DE vannak dolgok, amiket egy szerelő, vagy akárki sem vehet észre. Ahova nem láthat bele. Amikor eltitkolnak valami akármit... mert veszítene az értékéből. Autókereskedő ismerősöm MELETT a szomszédom autószerelő :) :) annyira fel vagyok világosítva. Bocsi, ha okoskodónak tűnök, de ez a való világ. Tényleg így van. Tudod, sokszor úgy csinálják meg a verdát (ha baja volt vagy van), hogy "eladásra megy, nem kell tökéletesre, csak addig kibírja"... Pfff...

21. solmyr (válaszként erre: 16. - 54840f0fce)
2011. aug. 19. 11:10

A párom német autó párti.


Ő Skoda Octavia-t kapott, mint céges autó. (többet is, mert a főnöke pár évente lecseréli újra)

Nagyon meg van vele elégedve, meg úgy általában a márkával is. A rokonságban, baráti körben is vannak Skoda tulajdonosok és ők is csak jókat mondanak róla.


A kocsit (Fabia-t)én használnám: munkába járnék, bevásárláshoz, gyerekeket vinném oviba, bölcsibe.

Szóval nem vezetnék napi több száz km-t. :)


"van-e olcsóbb olaj a környéken"

Mire gondolsz?

Győr mellett lakunk, nincs messze a határ se, ha arról van szó.

20. solmyr (válaszként erre: 14. - Böbusz)
2011. aug. 19. 10:47

hasznaltauto.hu


én is nézegettem eddig a kocsikat


"a HASZNÁLTautó használt, úgyhogy zsákbamacska"

egyetértek, ezért visszük a szerelőt és kifizetjük a szakszervizes átvizsgálást (főleg, ha tényleg 10.000 Ft körül van)

talán így kisebb az esélye a pofára esésnek

19. Spiritus (válaszként erre: 9. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:45

szemezgetni kell!

Az ajánlatok nagy része kereskedői lesz, akárhol nézed!

18. solmyr (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2011. aug. 19. 10:44

Olvastam.

Számomra mindig megdöbbentő, hogy az emberek mennyire lealjasodnak a pénzért.

Lopnak, csalnak, hazudnak szemrebbenés nélkül, lelkiismeret furdalás nélkül.


Mi mindenképpen viszünk egy szerelőt magunkkal, de szerintem pluszban elvisszük egy Skoda szervizbe is átvizsgálásra.

17. 3fcc53e39c (válaszként erre: 6. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:41

Az autókereskedő is Veled megy a márkaszervízbe az átvizsgálásra, és Te fizeted.


Láttam én már olyat, hogy az átvizsgáláskor kulcsot találtak az alvázra ragasztva.... és olyat is hogy 2 autóból volt összerakva.... szóval nem csak a szervíz számít. A márkaszervíz megmondja azt is hogy vissze van-e tekerve az óra.

2011. aug. 19. 10:41

Egyébként azt ajánlom én is, mindenképpen el kell vinni az autót egy szervizbe és nézzék át festékmérővel stb. azért érdemes márkaszervizbe menni, mert ott gépre is feltudják tenni az autót-ami aztán minden hibát kiír.

Szervizkönyvvel mindig is lehetett játszani....

Más kérdés, hogy egy Fábiánál meglepődnék, na nem azért, mert rossz autónak tartom...


Dízel vagy benzines?? Jómagam kizárólag dízel autót használok, de mérlegelni kell, hogy mennyit mennétek vele, van-e olcsóbb olaj a környéken....

15. Böbusz (válaszként erre: 1. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:40

És nyugodtan meg lehet kérdezni, hogy az ár alkuképes-e. :) Ha már picit vacilál, akkor igen, csak nyafog rajta... nem akarja egyből mondani.

De ha egyértelműen nem, nem, akkor nem.

14. Böbusz (válaszként erre: 9. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:37

hasznaltauto.hu

mindenki ezt használja.

Autókereskedő ismerősöm segített többször is autót adni, venni, és tájékoztatott sokmindenről.

Akárhonnan akárkitől veszed, a HASZNÁLTautó használt, úgyhogy zsákbamacska.

13. Böbusz (válaszként erre: 6. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:36
Veled mehet a tulaj az átvizsgálásra... A te kontódra, te vizsgáltatsz. És ajánlom is!!! :)
2011. aug. 19. 10:34

Pénz beszél.. :) :)

Ez vonatkozik a vezetett szervízkönyvre is! ;)

Simán megéri hamisítani...

2011. aug. 19. 10:31

Figyelmedbe ajánlanám ezt a fórumot:

Autóbiztosítással kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok?

10. solmyr (válaszként erre: 8. - 54840f0fce)
2011. aug. 19. 10:31
Azt még nem tudjuk. Melyik lenne a jobb?
9. solmyr (válaszként erre: 5. - Spiritus)
2011. aug. 19. 10:30

A párom ezért is gondolkodik azon, hogy magánszemélytől vegyünk kocsit.

Átnézetni úgyis mindkét esetben kell, akár magántól akár kereskedőtől vesszük.

Milyen netes oldalakon lehet magánszemély által eladásra kínált autókat találni? Vagy inkább újságban nézzünk?

Eddig csak 1-2 magán hirdetéssel találkoztam, de azok is hitelátvállalással mentek volna, azzal meg nem hinném, hogy jól járnánk.

8. 54840f0fce (válaszként erre: 1. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:26
Szia! Benzines vagy dízel Fábiát szeretnétek vásárolni?
7. solmyr (válaszként erre: 4. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 19. 10:25

Igen erről már én is hallottam.

Jó ötlet, köszönöm.

6. solmyr (válaszként erre: 2. - 3fcc53e39c)
2011. aug. 19. 10:24

Lehet, hogy most hülyeségeket fogok kérdezni, de egyáltalán nem értek a témához.

Szóval:

* ha egy kocsinak van rendesen vezetett szervizkönyve az nem azt jelenti, hogy csak és kizárólag márkaszervizben ellenőrizték/javították/cserélték az alkatrészeit?

Vagy ne legyek ennyire naív?

Bár tudom, hogy a márkaszerviz is sokszor nem úgy működik ahogy kellene...


* az autókereskedő kiadja a kocsit, hogy átvizsgáltathassam egy márkaszervizzel vagy elvégezteti ő maga az én kontómra?


Egyébként én is gondolkodtam egy Skoda szervizes átvizsgáláson vásárlás előtt. Ezért is érdekelne, hogy mennyire megbízható egy vezetett szervizkönyv.

5. Spiritus (válaszként erre: 1. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:18

Kereskedésben ezért nem szabad venni, mert ott szinte tuti, hogy visszatekerik! Miért ne alapon, és nehéz vele lebukni!

Az alkatrészek a kormány és a sebváltó állapotából lehet következtetni az autó korára! Nézz meg több ugyanolyan kilométerűt és hasonlítsd össze melyik lehet a valós!

Kereskedésnél ugye keresni akarnak a kocsin, sokkal valószínűbb hogy azonos áron jobb kocsit kapsz magánembertől, de azért ott is figyelni kell!

Ne dőlj be annak ha egy autó le van mosatva, és ki van takarítva... magánszemélynél meg esetleg nem, és akkor nem is csillog olyan szépen az esetleg sokkal jobb autó!

Mindenképp vigyél szerelőt akiben megbízol, és jó alaposan nézzék át! A kereskedő ha nem értesz hozzá, úgy vág át ahogy akar!

4. 3fcc53e39c (válaszként erre: 1. - Solmyr)
2011. aug. 19. 10:15
Még egy ötlet: A sokodánál nem tudom hogy működik de máshol lehet olyat hogy felhívod a szervízt és rendszám alapján le lehet kérdezni milyen szervíz/javítást történt rajta. Mondjuk van ahol csak a tulajnak adnak felvilágosítást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook