Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen homeopátiás szerek adhatók gyerekeknek és milyen betegségek esetén érdemes alkalmazni? fórum

Milyen homeopátiás szerek adhatók gyerekeknek és milyen betegségek esetén érdemes alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. jún. 5. 22:54

Sziasztok!

Használt már valaki közületek alvászavarra és fogzásra a gyermekénél valami ilyen csodaszert? Hallottam a Sedatif PC-ről ami alvászavarra van, és ezt ajánlotta valaki, mivel a 8 hónapos kisfiam sosem alussza át az éjszakát minimum 3x felkel (általában ok nélkül) kap egy kis teát, amitől megnyugszik és alszik tovább! Szeretnék egy kis infot gyűjteni mielött elkezdeném adni! Elöre is köszönöm!

27. suelen
2007. jan. 17. 11:12

Sziasztok!

Én évek óta sikerrel alkalmazom a családban a homeos szereket!Addig betegesek voltak a gyerekek,főleg a középső köhögős volt.Mindig antibiotikum lett a vége.Akkor elkezdtük a Stodál szirupot.Azóta 1x sem kellett antibiotikum.Ezt a legkisebbnek is adtam,ha kellett,ő már ezekkel nő fel,és 4 éves,és csecsemőkorában(amikor még nem kapta)1x szedett antibiotikumot a fülére.Azóta soha nem kellett gyógyszer egyiknek sem.Doktornő rá is kérdezett mikor oltáson voltunk,hogy mit csinálok velük...Nem nagyon reklámoztam neki,mert ő hókusz-pókusznak tartja..Azóta érdeklődőbb lett..Látja,hogy csak beválik.Immunerősítőt is csak a legkisebbnek adok,heti 1x1 Oscillococcinumot.Sosem hiányzik az oviból,még ha a fele társaság kidől se..:)

26. dee (válaszként erre: 25. - Bnanita)
2007. jan. 5. 08:57
Patikában dolgozol?A rendszergazdánál érdeklődj!
25. bnanita (válaszként erre: 23. - Dee)
2007. jan. 4. 16:54
Szertném, ha írnál erről a külön homeopátiás programról. Érdekel a beszerezhetősége Bnanita
24. csehe
2007. jan. 3. 17:25
Nálunk van 1 gyógyszertár, ami foglalkozik homeopátiás szerekkel, amit kérek megrendelik. Ha nem is 1 nap alatt de megjön, és telefonon értesítenek. Nagyon rendesek.
23. dee (válaszként erre: 20. - DODICA)
2006. dec. 24. 11:01
Ilyen esetben beszélj a gyógyszertár vezetőjével.Ez példátlan magatartás.Nem tarthat minden patika minden bogyót,de 1 nap alatt minden beszerezhető.Az inaktív cikktörzs több,mint 11.000 cikket tartalmaz és minden homeopátiás szer megtalálható.Csak ismerni kell a programot.Ha nekem mutatnak 1 új terméket,azonnal megkeresem és így én is tanulok.Nekünk külön homeopátiás programunk is van.Előszeretettel foglalkozok vele.Ha további kérdésed lenne írj nyugodtan,megpróbálok segíteni.
22. 12667dcac6 (válaszként erre: 29. - Juniperus)
2006. dec. 14. 16:26
Köszi sokat segítettél.Majd jelentkezem ha valami kínom van.hali.
21. 12667dcac6 (válaszként erre: 20. - DODICA)
2006. dec. 14. 16:25
Én is vidéki vagyok.Itt is van olyan gyógyszertár ahol nem igazán foglalkoznak homeopátiával.én is sokszor viszek képet a termékről vagy ujságcikket,de nem érdekel.azért vannak,hogy segítsenek.Vagy nem?
20. DODICA (válaszként erre: 19. - 12667dcac6)
2006. dec. 14. 13:24

Honnan szedtek ti ilyen cseppeket, szirupokat? :))


Vidéki kisvárosban én örülhetek, ha a bogyókat beszerzik nekem, azt is külön úgy kell megrendelni, miután a Boiron-füzetet bemutatom nekik, hogy, de igenis, létezik ilyen, s ilyen potenciál. :(( Egyszer próbáltam volna löttyöt is kérni, közölték, még nem is hallottak ilyenről. :((

19. 12667dcac6 (válaszként erre: 27. - Juniperus)
2006. dec. 14. 08:56
Még egy kérdés.Az Aflubin tartalmaz alkoholt?Mert a jó multkorában megvettem az Echinachae cseppet a gyerekeknek de alkoholos így nem mertem adni nekik én szedegetem.A nagyobbik 5 a kicsi 1.5 éves.
18. 12667dcac6 (válaszként erre: 24. - Juniperus)
2006. dec. 13. 16:56
Ezt a cseppet minden nap adhatom a gyerekeknek vagy csak ha náthásak?
2006. dec. 12. 14:16

Nálink ezek a szerek váltak be.

Nátha,orrfolyás:Coryzalia -az első nap óránként adok egyet,másnaptól 2-3 óránként.Nagyon jó.

Köhögés,nátha,erőssebb magfázás:Gripp-Heel tabletta,- ezt is óránként.


eddig ami 100%-ban bevállt az a Coccolinum .A kislányom 2 éves koráig akárhová mentünk mindig összehányta magát.Olvastam az ujságban erről a gyógyszerről,vettem és ha mentünk v.hova előző este már adtam belőle,ill.indulás előtt2szemet.Csak ajánlani tudom.

Azt szeretem ezekben a tablettákban,hogy gyógynövényekből van,jó ízük van és 3-4 nap próbát szerintem megér.Ha ennyi idő alatt nem látok változást még mindig ott a jó öreg háziorvos,de azért nálunk mindig a homeopátia az első.

2006. dec. 12. 14:06
Gyógyszertárba lehet kapni?
15. csehe
2006. dec. 12. 08:18
Ez micsoda? Rendszeresen adod neki? Mennyi idős gyereknek adható?
14. Danica
2006. dec. 11. 20:22
Sziasztok! Mindenkinek tudom ajánlani az AFLUBIN cseppeket. A kislányom 5 éves, és már másfél éve adom Neki. Nagyon jó, mindenkinek ajánlom, és aki elkezdte, mindenki nagyon dícséri. Reggel és esste műanyag kanálba egy kis víz, és 5-5 csepp AFLUBIN. A lányom koraszülött volt, kis vézna, beteges gyerek, de amióta ezt adom neki, egyszer volt beteg. Nekünk nagyon bejött!!!!!!!!!!!!!
13. csehe
2006. nov. 26. 13:31
Köszönöm, megnyugtattatok. Az én lányom tejcsit, meg tápszert is kap. Meg Cebiont is, úgyhogy akkor teljesen el van látva. :)
12. 12667dcac6 (válaszként erre: 10. - Csehe)
2006. nov. 17. 12:13
Egy 5 hónapos babánakszerintem nincs szüksége immunerősítőre,mert ha szoptatsz akkor a tejcsibe minden benne van amire szüksége van,ha tápszert kap akkor sem kell mert a tápszereket is úgy állítják elő,hogy minden szükséges tápanyag és vitemin benne van.Az én két lányom tápszeren nőtt fel és egyáltalán nem voltak betegesek,vitaminhiányosak.Ahogy abba hagytuk a tápszert onnantól kezdve adok nekik vitaminkészítményt.
11. dee (válaszként erre: 10. - Csehe)
2006. nov. 17. 08:03
Szia!Én az 5 hónapos babának nem adnék semmit.Ha anytejet kap,az a legjobb immunerősítő.C-vitamint kaphat.Cebion csepp formában kapható.
10. csehe (válaszként erre: 7. - Dee)
2006. nov. 16. 22:33
Én azt szeretném kérdezni, hogy létezik-e valamilyen szer, ami immunrendszer erősítő. Az én babám 5 hónapos, neki mit adhatok?
2006. okt. 6. 15:38

Igeeen!

:-)

Úgy örülök!

Kapott előző nap is, az utazás napján is, semmi baja nem volt, sőt tán még jobban is aludt menet közben, uis ebéd után utaztunk oda is vissza is.

8. corina (válaszként erre: 9. - Juniperus)
2006. szept. 26. 17:58
Köszönöm szépen!
7. dee
2006. szept. 18. 01:49
Én most tanulom a homeopátiás gyógyszerelést.Szivesen segítek bárkinek.Üzenjetek.
2006. szept. 14. 20:30

Meg tudná mondani valaki, hogy a Cocculine tablettát fel lehet-e oldani vízben, mint a homeos golyókat? A kislányom még nem tudja elszopogatni.

Előre is köszönöm!

2006. aug. 19. 13:03

Homeopátiás szerek listája:


[link]

2006. aug. 10. 13:24
Én még ezeket is alig-alig használom, de ha kell, nem félek tőlük, mert mellékhatás nincs (max. hatás se), túladagolni se lehet. Szerintem bármilyen betegségnél érdemes próbálkozni vele, s bármit ki lehet próbálni.
2006. máj. 6. 08:06

[link]


Itt sok hasznos info van.

2006. máj. 6. 08:03
Én úgy tudom, gyakorlatilag bármilyen homeopátiás szert kaphatnak a kicsik, mivel ezeknek nincs mellékhatása, sőt akut tünetre adva később védettséget is ad. Mi influenzás tünetekre és megelőzésre használjuk az Oscillococcinum-ot, illetve "autós" rosszullétre a Cocculine-t. De még nagyon sokféle van.
1. Hoxa
2006. máj. 4. 13:08
Milyen homeopátiás szerek adhatók gyerekeknek és milyen betegségek esetén érdemes alkalmazni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook