Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Névváltoztatás 2012 fórum

Névváltoztatás 2012 (beszélgetős fórum)


1 2
58. 9ba1034c54 (válaszként erre: 17. - Derya)
2015. júl. 26. 11:49
lakcímkártya 500 ft :)
2015. ápr. 8. 17:10

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra, de remélem azért lesz valaki aki tudna nekem segíteni.

Most kezdtem az egyetemet és arra a döntésre jutottam, hogy nevet akarok változtatni.

Én anyukám leánykori családi nevét akarom felvenni, de viszont ő a férjezett nevét viseli még. (Jövő nyáron ő is meg fogja változtatni a nevét, de sajnos külföldön dolgozik és csak jövőre lesz itthon huzamosabb ideig.) (ja és nem akarok jövő nyárig várni!!)

Valamint, mit írjak az indokláshoz? Kérlek segítsetek!

Szerintetek lehet ezzel gond?

56. mimcsy (válaszként erre: 55. - Kiramami72)
2015. jan. 13. 16:14
Én végül nem írattam át azokat. Van az a határozat, amit az akármilyen minisztérium (nem tudom most melyikhez tartozik a névváltoztatás) küldött ki, hogy XY névről ZY névre változott a születési név. Nekem azzal eddig mindent elfogadtak. Pedig jelenleg (és a névváltoztatáskor is már) egyetemre járok, idén fogok diplomázni, ha minden jól megy.
2015. jan. 12. 15:39
Sziasztok,régi ez a fórum, de ahogy olvastam, találtam valamit, amire szeretnék reagálni, hátha valaki olvassa esetleg. A bizonyítványokat és iskolai papírokat is ajánlatos kicserélnniha a születési név megváltozott, mert kalamajka lehet belőle. Ha ugyanis a személyi igazolvány szerint valakit Kiss Borbálának hívnak, de a bizonyítványaiban Kiss Margitszerepel, az roppan furán veszi ki magát. Úgy néznek az emberre, aki nevet változtat, mintha ufó lenne, megkérdőjelezhetik a hitelességét is akár. Én csak tudom. Egy munkalehetőséget veszítettem el emiatt. Az új igazolványban az új név már úgyis mint születésinév szerepel, azaz, mintha eredetileg is így hívták volna az ember fiát/lányát. Megéri az utánajárás, sok kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat!
2012. szept. 10. 19:17
53. mimcsy (válaszként erre: 52. - Manokaabubi)
2012. aug. 4. 09:50

Nem értem az indoklást, mert elvileg bármit felvehetnénk, ami nem történelmi személy neve vagy nem csúnya szó, hírhedt bűnöző neve, ilyesmi. Szóval szerintem másabb indoklással megpróbálhatod újra. Próbálj meg minél egyszerűbben fogalmazni, és valami olyat írni, hogy az a rokonod nagyon közel áll a szívedhez blablabla...

Remélem sikerül!

2012. júl. 31. 13:11

Sziasztok.

Én is beadtam a névváltoztatási kérelmet, nekem visszautasították.Pedig családtagom nevét szerettem volna felvenni. szerintetek van még esély hogy megváltoztassam ha visszaküldetem a kérvényt? az ügyintéző hölgy kedvesen felhivott hogy visszautasitották mert nem értették hogy anyukámnak x a neve akkor hogy van hogy a családomban y nevet szeretném felvenni és a rokoni szálakat nem találták-nem értem hogy nem sikerült nekik-szerintetek?

51. e2e3dd6eca (válaszként erre: 47. - Mimcsy)
2012. júl. 15. 12:07
Köszönöm az infókat, én is ilyen árakra számítok. Mondjuk nem érdekel mennyibe kerül, csak szabaduljak már meg tőle. Hmm...most csináltattam a szem.igazolványomat. Mást nem kell, semmi nincs a nevemen. :)
50. e2e3dd6eca (válaszként erre: 46. - Derya)
2012. júl. 15. 12:04
A vezetéknevemet.
49. mimcsy (válaszként erre: 48. - Derya)
2012. júl. 15. 12:04
Na igen, csak nekem az nem kellett.
48. Derya (válaszként erre: 47. - Mimcsy)
2012. júl. 13. 11:19
plusz, az útlevél rendes áron, ha van ilyen igény.
47. mimcsy (válaszként erre: 41. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 13. 11:16

Szia!

10000Ft volt a kérelemre az illeték, plussz 1500Ft a személyi, 500Ft a lakcímkártya. Nekem a netszolgáltató kért még 2000Ft-ot a szerződésmódosításért az új név miatt, minden más ingyen volt. Az utánajárás került még pénzbe, mert nálunk helyben nincs semmi. A TAJ- és adókártyámat levélben küldtem el az új igénylővel együtt. A TAJ-kártyám 1 hét múlva itt is volt, az adóártyám még készül... November óta... Egy igazolást kaptam, hogy készül, addig az igazolás érvényes.

46. Derya (válaszként erre: 45. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 13. 11:00
te mit szeretnél változtatni a neveden?
45. e2e3dd6eca (válaszként erre: 42. - Derya)
2012. júl. 13. 10:58
Lehet, hogy nekem is egyszerűbb lenne úgy. :D
44. Derya (válaszként erre: 42. - Derya)
2012. júl. 13. 10:57
"csak" az iratok cseréjét kellett fizetni.
43. e2e3dd6eca (válaszként erre: 32. - Mimcsy)
2012. júl. 13. 10:57
jajj, tényleg kérdezted, nem olvastam. :))
42. Derya (válaszként erre: 41. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 13. 10:57
én ezt nem tudom, mert nekem csak a házasságkötés miatt volt névváltozásom.
41. e2e3dd6eca (válaszként erre: 40. - Derya)
2012. júl. 13. 10:55

Igazad lehet, hát azokat hogy írnák át? Gondolom kapnék valami papírt amivel esetleg igazolni tudnám, hogy nevet változtattam.


Mennyibe kerül most egy névváltoztatás, caklipakli?

40. Derya (válaszként erre: 38. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 13. 10:51
szerintem nem.
39. mimcsy (válaszként erre: 38. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 12. 22:30
Ez egy nagyon jó kérdés! Azt hiszem én is feltettem már, de nem kaptam rá választ. :( Nem tudom sajnos!
38. e2e3dd6eca (válaszként erre: 35. - Mimcsy)
2012. júl. 12. 16:40

Én is kérdeznék ha lehet.


Bizonyítványokat, egyéb iskolai papírokat is meg kell változtatni?

37. mimcsy
2012. júl. 12. 16:38
Szívesen! :)
2012. júl. 9. 16:33
Köszönöm szépen a választ :)
35. mimcsy (válaszként erre: 34. - 4d5610bcc4)
2012. júl. 9. 16:21

Szia!

Mire a minisztériumból visszajött a levél, hogy elfogadták az új név iránti kérelmemet és készül az új anyakönyvi kivonatom, az volt "csak" 1 hónap. Aztán jött az ügyintézés...

2012. júl. 9. 00:48

Jár még erre valaki? Nem szeretnék új fórumot nyitni...


Érdekelne, hogy időben mennyi a névváltós procedúra.


Szeptemberben házasodok, felveszem a férjem nevét, mivel két vezetéknevem van. Ugyanakkor szeretnék felvenni még egy keresztnevet. A régitől nem akarok megválni, de senki nem érti. Otthon is gondok voltak vele, de amióta külföldön élek CSAK gond van vele.


Érdekelne, hogy nem lehet valami gyors cuccal elintézni?

33. skylien (válaszként erre: 32. - Mimcsy)
2012. febr. 3. 10:52
Mostanra már én is utánaérdeklődtem a dolgoknak, és a következőt javaslom: a bizonyítványodat hagyd, hogy a régi neveden állítsák ki, mert a végén még kavar lesz belőle. Viszont az összes alkalommal, ahol az új nevedet használod, legyen nálad a születési anyakönyvi (és ha van házassági is) + a határozat a névváltoztatásról, mert sosem lehet tudni, mikor kellhet! Biztos, ami biztos, legyen nálad! :)
32. mimcsy
2011. nov. 28. 10:26

Sziasztok!

Bár úgy látom már elég régen írt ide valaki utoljára, de hátha még olvassa valaki a soraimat...

Én éppen most járok a névváltoztatás utáni procedúra kellős közepén. A személyimet ma kaptam meg, jöhet a TB és adókártya. Persze tudom szépen mindennek a sorját, csak azt kérdezném, hogy tudja-e valaki mennyi idő van mindent átíratni?

A gondom most éppen az, hogy nagyon hó vége van, és kifogyott a pénztárcám. De mindenféle szerződés átírása pénzbe kerül. Ezt majd csak fizetés után tudom vállalni. Szerintetek az gáz, ha várok vele úgy 2 hetet? Természetesen ami ingyen van, azt addig is el tudom intézni.

És még egy kérdésem lenne, hogy az eddig megszerzett iskolai bizonyítványokat (diplomám még nincs, azt most csinálom) is át kell íratni? Mekkora gondot jelent, ha esetleg a régi nevemen marad?

Remélem valaki tud nekem segíteni!

2011. okt. 13. 15:38
Hát ez az. Egy egyszerű dolgot sem tud elintéztetni az ember! Ez annyira bosszantó! Hiszen a saját nevemről van szó! Miért nem használhatom hivatalosan is úgy, ahogy én akarom!!!!!!
30. syria (válaszként erre: 28. - Derya)
2011. aug. 19. 12:59

A 2. keresztnév csak a bajnak van. Soha nem használtam, az okmányirodában mégis miatta nem tudtam elintézni a jogosítványom meghosszabbítását, mert utoljára a 2. keresztnevem nélkül állították ki. Nekem fel sem tűnt, hiszen sosem használtam, a legtöbb hivatalos papíron is csak az első keresztnevem szerepel.

Az ügyintéző emiatt kérte a születési anyakönyvi kivonatom, az persze nem volt nálam. Hiába magyaráztam, hogy a 25 éve érvényes személyimben ott a nevem, nem fogadta el, merthogy a személyi igazolvány az nem alapbizonylat. Másnap mehettem újra a trehány, illetve buzgómócsing ügyintézők miatt.

A kötelező dolgokon felül vittem a születési anyakönyvi kivonatom, az oltási könyvem, a diplomám, a nyelvvizsga bizonyítványom, az általános iskolai okleveleimet, a házassági anyakönyvi kivonatomat, a kismama könyveimet, a véradó igazolványomat is, biztos, ami biztos. :D

Úgyhogy hiába volt az ügyfélkapun előre lefoglalt időpontom, nem tudtam első nekifutásra elintézni a jogosítványom.

29. 04e95f637a (válaszként erre: 12. - Skylien)
2011. aug. 18. 21:14
mindent,mert nem tudták felfogni,hogy a lánykori neve F.Andrea,a férjezett meg Sz.Andrea--férje vezetéknevét vette fel ő is!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook