Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasság megerősítése 10 év után - újra anyakönyvvezetőnél - de hogyan? fórum

Házasság megerősítése 10 év után - újra anyakönyvvezetőnél - de hogyan? (tudásbázis kérdés)


10. Gagababi (válaszként erre: 9. - Reload)
2011. aug. 18. 14:46

Nem úgy volt,hogy a nem hivatalos ceremónia külső helyszínen volt? mert önkormányzat válogatja...van ahol előző nap, vagy héten megtörténik bent a hivatalban a házasságkötés,2 tanúval mert nem engedik meg,hogy kivigyék az eredeti anyakönyvvezetői könyvet..nekem legalábbis ezt mondták anno....van ahol nincs ilyen szigor


Eddig én úgy tudtam,hogy csak templomi szertartást lehet többször is "megkötni"

2011. aug. 18. 14:34

Biztos hogy lehet. Volt egy ismerősöm, meghívott az esküvőjére. Hangosítás nem volt, alig lehetett valamit hallani. Később kiderült, hogy ők 2-en a 2 tanuval már előző nap összeházasodtak, a "hivatalos" ceremóniájuk csak egy fogadalom megerősítés volt. Szintén az anyakönyvvezető előtt.

Bár nem értem miért csináltak úgy, mintha...de mindegy is ez már nem ide tartozik :)

8. beata21bea (válaszként erre: 7. - Derya)
2011. aug. 18. 14:30
:-)
7. Derya (válaszként erre: 5. - Beata21bea)
2011. aug. 18. 14:29
igen, szerintem így működik.
2011. aug. 18. 14:25
templomba nem szeretnénk menni...
2011. aug. 18. 14:24

Ha van tapasztalatotok a témában, megköszönöm. Röviden: 2003-ban házasodtunk a férjemmel. Több ok miatt sem volt fehér ruha, sem nagy felhajtás, sem semmi extra. Nemsokára 10 éves házasok leszünk, szeretnénk újra csinálni a hivatalos procedúrát -már a gyerekekkel együtt- ahogy "klasszikusan" szokták. Sajnos az illetékes anyakönyv vezető még 2 hétig szabin van, más nem ad felvilágosítást.


Tudja valaki, hogy működhet? Mintha az első alkalom lenne, csak más szöveg és nincs aláírás?


Köszi előre is.

2011. aug. 18. 14:24
Én anyakönyv vezetőnél még nem láttam, de pl templomban már voltam 50éves évfordulón is meg 25évesen is! Szerintem ez egy nyagon szép dolog!:)
3. Derya (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2011. aug. 18. 14:22

hívd fel az anyakönyvvezetőt és ő megmondja.

amúgy szerintem ez egy ünnepség tulajdonképpen. nem hivatalos ceremónia, de szép dolog, nekem tetszik. :-)

2. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Beata21bea)
2011. aug. 18. 14:21
Létezik ilyen??? Nem is tudtam róla!
2011. aug. 18. 14:20
Házasság megerősítése 10 év után- újra anyakönyvezetőnél- de hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook