Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi újság a kiskertemben? fórum

Mi újság a kiskertemben? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi újság a kiskertemben?

1 2
2013. jún. 19. 12:56
Idén mi újság a kiskertben?
36. zani
2012. júl. 21. 19:56
köszi akkor fagyasztom, a cukkini fasírtot és a krémlevest is nagyon szeretjük. curryvel szoktam ízesíteni, javaslom próbáljátok ki ha még nem ettetek.
35. Nanda
2012. júl. 21. 15:53

Reszelve jó lefagyasztani,és cukkinifasírtot lehet belőle sütni!:)

Rántva azért nem jó a fagyasztott tök,mert nagyon sok vizet kienged magából!


Én ma egy kis szilvalekvárt főztem,és savanyúságot,és káposztával töltött almapaprikát raktam el.Sajnos az almapaprika nem saját termés.

34. migerben (válaszként erre: 33. - Zani)
2012. júl. 20. 21:37

Én szoktam fagyasztani, kockákra vágva. Nagyon finom belőle így is a leves, meg a frankfurti tokány.

Ha reszelve fagyasztom, akkor pedig cukkinis lepény lesz belőle. Vagy ha szereted akkor főzelék.


Rántani a fagyasztott tökféléket nem szeretem.

33. zani
2012. júl. 20. 16:00

nálam a paprika még csak most kezd érni.

ma leszedtem 4 nagy cukkinit, jó 35-40 centisek.

nincs vmi ötlet hogyan rakhatnám el télire? jó ez fagyasztva?

32. Nanda (válaszként erre: 31. - Migerben)
2012. júl. 20. 15:01
Nálunk pont fordítva van,paprika van dögivel,a cukkinin meg csak két nyeszledék termett!
2012. júl. 19. 11:58

Nálam a locsolás ellenére is csak vegetálnak a növények :(

A paprikán talán lesz 1-2 db, és a cukkini kezd magához térni a múltkori esők után. Megint tele van virággal, és pici cukkinivel. Remélem ebből végre eszünk is.

30. zani
2012. júl. 18. 13:17
Combomig ér a paradicsom :)))
29. zani (válaszként erre: 28. - Nanda)
2012. júl. 3. 14:40

én neveltem a padlizsán palántát is, virágzik mind és van már egy diónyi padlizsánka is :)

én még nem teszem télire az uborkát, egyelőre jól akarok lakni kovászos uborkából

28. Nanda
2012. júl. 1. 08:11

Nálunk megy a locsolás!

Érik a nyári alma,nőnek a tökök,cukkinik,káposztafélék,teszem az uborkát télire...

Idén piacon vettem padlizsán palántát,az egy kicsit másabb mint amit én szoktam ültetni azon még bimbó sincs,amit meg vettem az már virágzik is.

2012. jún. 26. 13:21

Nanda, mi a helyzet a kertedben?


Tegnap nálunk is esett az eső, épp ideje volt, mert már teljesen elfogyott az esővíz, nem tudtam volna locsolni.

26. Nanda (válaszként erre: 24. - Migerben)
2012. jún. 26. 08:56
Most megyek majd ki a kertbe,szemrevételezni mi a helyzet a tegnapi eső után!
25. Nanda (válaszként erre: 22. - Zani)
2012. jún. 26. 08:56

A borsikafű nekem sem szokott kikelni,de az oreganó se nagyon!:(

Ezekkel úgy szoktam hogy valamelyik nagyáruházban megveszem cserepes fűszernövényként,kiszoktatom és kiültetem.

2012. jún. 20. 23:11
Tegnap leszedtem a meggyet. 4 fáról kb 3 kg-ot. Összeszedtem a lehullott almát is. Ma almaleves volt, a többit pedig a meggyel együtt lefagyasztottam. Elkezdett teremni a cukkini is. Rántottam belőle, adtam a barátosnémnak is, a többi felkockázva megy a fagyasztóba. Jó lesz télen krémlevesnek.
23. migerben (válaszként erre: 22. - Zani)
2012. jún. 10. 19:46
Azt még túléli, szerencsére.
22. zani (válaszként erre: 21. - Migerben)
2012. jún. 10. 19:23

Borsikafűvel én is próbálkoztam de nem kelt ki. :(

bazsalikom, kakukkfű, majoranna és oregano van nekem a fűszerek közül.


egész éjjel izgultam, este nálunk diónyi jég esett, kicsit meggyötörte a paprikáimat, de inkább csak a levelét érte ahogy néztem.

2012. jún. 8. 22:26
Este elültettem a palántákat: zeller, paprika, paradicsom. A fűszerkertem is gyarapodott snidlinggel, bazsalikommal és borsikafűvel.
20. Nanda
2012. jún. 8. 12:55

Nálunk tavaly volt így hogy egy szál petrezselyem kelt ki,de nálunk elég homokos a föld,elég hamar kiszárad!

Idén kétszer ültettem petrezselymet,közvetlenül eső után,és mindkétszer kikelt.

A paradicsomom nagyon szép,meg a krumpli,tök,uborka...csak locsolni kell.

2012. jún. 8. 10:49

A petrezselyemmel sokszor jártunk így mi is, tavaly csak mutatóban volt. Ha most így marad minden, akkor az idén elég lesz a saját termés.

A borsót mi is szeretjük nyersen, de a kertem olyan picike, hogy nem tudtunk több lépcsőben vetni. És azt a kicsi kertet is fojtogatja a csicsóka. Nem győzöm gyomlálni. Őszre még így is több vödörrel marad.


Ügyes vagy, hogy saját nevelésű palántáid vannak!

18. zani (válaszként erre: 15. - Migerben)
2012. jún. 8. 09:44

Nálunk sajnos a petrezselyem az idén nem lett jó, fogalmam sincs miért. az első ültetésből 1 azaz egy darab kelt ki, a következő próbálkozást sem kell ritkítani, kb 10cm-enként kelt ki. tettem egy 3. kísérletet is, kíváncsi vagyok milyen lesz. azt 1 hete vetettem. pedig a sárgarépa nagyon szépen kikelt és nő.


Borsót szintén 3 részletben vetettem h folyamatosan legyen friss zsenge, mert mi szeretjük úgy nyersen megenni :)

a paradicsomjaim gyönyörűek. a saját nevelésű palántáim utolérték a vásároltakat, pedig azok fóliából származnak. mikor kiültettem őket volt köztük vagy 10 cm különbség. akkor úgy gondoltam többet nem vesződök palántaneveléssel, de a mostani látvány szerint érdemes volt. büszke vagyok magamra.

újdonságként van egy áfonyám!! és méteres babom.

2012. jún. 7. 19:13

Én összegyűjtött esővízzel locsolok, igaz, így csak a virágaimnak jut...

A többi növény szenved. Látszott a borsón is. Alig volt valami szára, hamar lesárgult, de egy kevés azért termett.

16. Nanda
2012. jún. 7. 14:31

Sajnos nálunk szárazság van,esett ugyan egy kis eső,de az borzasztó kevés ennek a száraz talajnak!:(

Locsolnunk kell hogy legyen valami,jó hogy van kutunk és szivattyú,de az azért nem az igazi!

2012. jún. 7. 09:12

Jó lenne, ha újra lenne itt élet.


Mi újság a kertetekben? Hogy viselik a növények ezt az időt?


A borsót tegnap felszedtem. Sokat nem termett, de kétszer főztem belőle levest, és kb. 1 kg-ot le is fagyasztottam. A cukkini ígéretes, tele van virággal és apró cukkinikkel. Már alig várom az első termést. Úgy néz ki végre lesz elég répa és petrezselyem is.

A gyümölcsöst megviselte a fagy. Cseresznye szinte semmi, meggy is alig. Ami van az is inkább csak mag. Se dió, se alma...

14. judit47 (válaszként erre: 13. - Manó 72)
2011. aug. 19. 09:06
Köszönöm.Szeretek bóklászolni a kertben és ha már ott vagyok ,teszek-veszek is.
13. manó 72 (válaszként erre: 1. - Judit47)
2011. aug. 18. 23:13
Szia!Gratulálok,jó a cikk!!Ügyes vagy,szorgalmasan műveled a környezeted,és lehet tőled tanulni is!!
12. zani
2011. aug. 18. 17:33

Virágaim: A júliusi hűvös, borongós időjárás miatt a bougainvilleáim és a rózsalonc virágai hamar elszáradtak, hiába locsoltam, hiányzott nekik a napsütés. de most az elmúlt napok időjárását meghálálják és újra hozzák a bimbókat, nagy örömömre. Bár azt hittem a következő virágokra egy évet kell várnom :))


Zöldségeim:

a koktélparadicsom a sok esőnek, párának köszönhetően több mint egy méteres szárakat növesztetett, sok zöld paradicsom volt rajta, ám mivel a szára túl sűrű lett ezért nem kapott elég napfényt és levegőt, és még zölden bebarnult. ezért aztán hétvégén jól megritkítottam, és már látom h örül neki mert szépen pirosodnak a termések. tanulság: a koktélparadicsomot sokkal ritkábbra kell tennem jövőre, mint a nagymamám, nem is egy helyre teszi, hanem a kert minden részében van egy-egy bokor. ezek a mamák tudnak valamit :))

a paprikát szerintem későn ültettem el, ezért még nem érik, de gyönyörű hatalmas zöld paprikák vannak rajta, szerintem jó lesz a végeredmény, de jövőre hamarabb kell kirakni.

a paradicsomot úgy szoktuk ültetni, h mellé kerül a csemegekukorica, ami ad neki egy kis árnyékot, így nem zavarja a tűző nap az érését.

nálunk a zeller és a cukkini csodálatos, az uborka nulla. gyakorlatilag 5 m-en 2 db termést hozott.

11. Nanda
2011. aug. 18. 17:02

Nekünk sem lett igazán jó sem a cukkini,sem a főzőtök,elsőre ki sem keltek,csak mikor másodszorra vetettem.

A patiszon viszont rengeteget termett,ami meg lett hagyva akkorára nőtt mint egy nagy tányér!:)

2011. aug. 18. 15:38
A retekről meg nem is beszélve, azokat ki is szedtem.
2011. aug. 18. 15:21

Csatlakozom,nekem sem lett a cukkini termésből szinte semmi.

Ha locsoltam akkor lerohadt a termés,ha meg nem kapott vizet kiszáradtak majdnem a tövek.

A paradicsomok most kezdenek érni igazán, paprikából szép termés ígérkezik.Az uborka nem sikerült,és a zöldbabot újra vetettem,mert eddigieken termés nem volt.

Nekem sok eprem van,épp a múlt nap gazoltam ki közülük,előtte pedig a zöldséges kertet raktam rendbe.

8. cel
2011. aug. 18. 14:42
A paradicsom megfőtt a szárán( A gyümölcsfák a hernyó inváziót sínylették meg, de most újítanak, friss leveleket látok az almafán. Dió termés viszont szépnek ígérkezik. Egyébként pedig állandó kapirgálást, gyomtalanítást igényel a kert, mert a gaz seperc alatt felverne mindent.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook