Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kezdődő gerincsérv fórum

Kezdődő gerincsérv (beszélgetős fórum)


16. Ametiszt19 (válaszként erre: 15. - Aichi)
2010. febr. 15. 12:55

Ha az orvos eddig nem küldött,akkor jelentkezz gyógytornára minél előbb!!!


Kerüld az ülést addig is, ha tudsz feküdj a hátadon, talpra húzott térdekkel. Az orvosod tényleg nem mondott semmit??

15. aichi
2010. febr. 13. 16:26

SOS!


Kérem szives segitségetek:


A leletem szerint L5-ös kismértékű prolapszusom van balo oldalon.

Tüneteim a következőek:

bal oldali derékfájás, keresztcsonti fájdalom, a farban bal oldalon egy ponton szörnyű kinzó éles, szúrós fájdalom. Ülni alig tudok, a bal lábam felemelve a combomban gyengeségérzél van. Néha a bal nagylábujjamban fura érzéskiesések vannak.ű

Viszont lábujjhegyen járni tudok.


Kérdem Tőletek, ezek sérv tünetek? Mit tegyek? Nagyon el vagyok keseredve, a mozgásaim teljesen bekorlátozódat és idegileg is kivagyok.


Előre is köszönöm: Aichi

2010. febr. 12. 14:59
A Mckenzie nagyon jó,csak idő kell hozzá. Ami sok év alatt kialkul,azt nehéz helyrerakni rövid idő alatt. Ne add fel :)
13. kingi7 (válaszként erre: 9. - Buksi13)
2010. febr. 12. 11:30
A műtét előtt kellett volna menned amikor a legelején volt a gond, most már az a baj, hogy mindig máshol fog kijönni, nekem röntgenezték és a gerincem tip-top 2 sérv után! Ezt a csontkovácsnak köszönhetem első sorban!
2010. febr. 12. 09:02

[link]

nézzétek meg az itt található kisfilmeket!

2010. febr. 12. 09:00
mindenkinek akinek hasonló problémája van ,a táltos masszázst ajánlom.A leghatékonyabb és nem kell műteni.
10. Buksi13 (válaszként erre: 1. - Fuszulka)
2010. jan. 6. 08:44

Akiket gerincsérvvel műtöttek vagy még nem műtöttek, de tanácsokat tudnak adni!


ebben a fórumban is találsz sok hasznos tanácsot.

9. Buksi13 (válaszként erre: 8. - Kingi7)
2010. jan. 6. 08:42
Nem hiszem,hogy van aki szándékosan a szenvedők táborába akar tartozni.Csak van akinél nem tud segiteni a csontkovács. Nekem már két gerincműtétem volt, össze is csavarozták sajnos, látott csontkovács, mert megpróbáltam, de megmondta,hogy nem nyúl hozzám, mert nem akar ártani. A nyakamat viszont rendbetette. Szóval nem feltétlenül az akaratunktól függ, hogy műtét lesz vagy sem.
8. kingi7 (válaszként erre: 7. - 5bbbcb438b)
2009. ápr. 24. 09:17
Ne ez az amit sokan nem fogadnak el, hanem mártírkodnak, örülök neked, hogy te is a meggyógyulni akarok táborába tartozol és nem az örök szenvedőkébe :)
2009. ápr. 22. 20:54
Nekem 8 hónapi kínlódás után egy természetgyógyász-csontkovács múlt pénteken 20 perc alatt megállapította, mi a baj és egyúttal helyrerakta. Mint kiderült, 3 volt! Azóta sokkal jobb! Újra bírok pl. állni.
2009. febr. 15. 18:30

Szia!


Édesanyámnak nyaki gerincsérve van.Folyamatosan jár kezelésre a Széchenyibe,meg Hévizre-oda ritkábban.Tornázik,úszik,így képes szinten tartani magát

2008. máj. 2. 20:34
A páromnak is gerincsérve volt és van. Megműtötték ami sikerült is, de utána belevetette magát a kőműves munkába is a másik oldalon is kijött. Zsibbad a lába, ismét műtét lesz a vége, csak azt mondta neki a doki, hogy ameddig tud tűrjön, mert a 2. műtét problémás lehet. Sajnos fennáll a bénulás veszélye is.
2008. ápr. 27. 21:31

Én a pihenést, gyulladáscsökkentőt és legalább 3*i csontkovácsot ajánlok, nem kóklert, nekem rendbe jött tőle. 5 év után végre nem fájt. Most is oda megyek, mert érzem, hogy valami megint nem jó és tudom, hogy utána teljesen jó leszek, néha összepakol, aztán nagyon-nagyon jó!!!:)


Nem tudom, de nekem az mellúszás az pont nem volt jó,eszméletlen fájdalmaim voltak tőle, csillagokat láttam -lehet, mert kifelé volt a sérv és nyomta?-

2007. dec. 4. 17:20

Szia fuszulka!


Olvastam a problémádat... én előzőleg idegsebészeten dolgoztam, jelenleg pedig egy magán cégnél, ahol többek közt MR vizsgálatokat végzünk, így sok hozzád hasonló problémával küzdő emberrel találkozom naponta, sőt sorstársad vagyok, nekem is van egy L.IV-es sérvem.


Az egyik legjobb és leghatékonyabb módszer az úszás. Lehetőleg mellúszás, mert így nem tekeredik a gerinced, mint a gyorsban. Ha kitartóan eljársz úszni, akkor a sérved könnyedén visszahúzódhat, vagy pedig elmeszesedhet és nem okoz többé panaszt.


Remélem tudtam segíteni, kitartás:


Andi

2007. nov. 4. 18:20
A barátnőmnek is ez van.Neki akasztást,és rövidhullám kezelést írtak fel.
2007. nov. 4. 18:17

megállapitották mri-vel hogy a derekamnál a gerinvelőben előreboltosulás van

ez kezdödő grincsérv ami kizárodhat

mckenzie tornára jáde köves masszázságyra járok sajnos folyamatosan zsibbad a lábam tehát nem huzodik vissza

akinek volt ilyen baja vagy csak halott rola mi segit irjon

köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook