Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha beadom a kisfiam (2 és fél éves) óvoda mini csoportjába (itt nálunk nincs bölcsi) akkor elveszítem a gyesem? Nem megyek vissza dolgozni. fórum

Ha beadom a kisfiam (2 és fél éves) óvoda mini csoportjába (itt nálunk nincs bölcsi) akkor elveszítem a gyesem? Nem megyek vissza dolgozni. (tudásbázis kérdés)


2011. aug. 17. 16:50

Akkora szemétség úgy volt itt lesz bölcsi mert sok "normális" anyuka van akik nem csak szülnek évente és abból élnének,innának és cigiznének hanem szeretnének dolgozni.

Be is ígérte a polgármester de a végén nem lett semmi belőle "túl sokba került volna!"

Szerintem többe kerül a sok ingyenélőt eltartani!

Így marad hogy még másfél évig ki kell húznunk mire 2,5 éves lesz és csak akkor veszik be oviba és tudok menni dolgozni.

20. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Tündy74)
2011. aug. 17. 15:54
Az én lányomat 3,5 évesen is odatették.és nem azért mert hülye.:)
19. Tündy74 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 17. 15:46
Köszönöm,ez igazán kimerítő és érthető volt:)
18. Tündy74 (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2011. aug. 17. 15:43
Itt nincs a környéken bölcsöde ezért 2 és fél évesen mennek oviba,mint mini csoportosok.
17. Tündy74 (válaszként erre: 3. - Kiraroli)
2011. aug. 17. 15:41
Szobatiszta már egy éve.Nincs munkahelyem,viszont olyan kevés gyerek van itt (egy kis faluban lakunk)hogy itt szinte egyik gyereknek sem dolgozik az anyukája,mégis felvették őket.
16. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. aug. 17. 15:34

Ez sajnos így van.

Nálunk 1 évvel a felvétel előtt már érdemes felírattatni a gyerkőcöt,pedig nem Pesten élünk!

15. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Kiraroli)
2011. aug. 17. 15:29

nem, ha van hely, felvehetik 3 éves kortól, minicsoportba még ez előtt is, ha szobatiszta.

Kötelezően pedig 5 éves kortól.


Csakis a féerőhelyektől (esetleg protekciótól) függ, hogy hány gyereket vesznek fel a kötelezően felveendő 5 évesek mellé

14. d1c22a4b75 (válaszként erre: 13. - 9b10f3d7ff)
2011. aug. 17. 15:27
5 órában???? És az a szülő aki napi 8 órában dolgozik az mit csináljon? Ekkora hülyeséget!
2011. aug. 17. 14:09

A gyermekgondozási segély folyósítása alatt a gyermeket el lehet-e helyezni a gyermekek napközbeni ellátását biztosító intézménybe?

A gyermekgondozási segélyre való jogosultságot nem érinti, ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben helyezik el, feltéve, hogy a gyermekgondozási segélyre jogosult közoktatási intézményben a nappali oktatás munkarendje szerint tanul, illetőleg felsőoktatási intézmény nappali tagozatos hallgatója.

Abban az esetben,

- ha a GYES-t a szülő részére folyósítják, a gyermeket -a fenti esetet kivéve- egy éves kora előtt nem lehet elhelyezni az intézményben. A gyermek egy éves kora után azonban időbeli korlátozás nélkül elhelyezhető.

- ha a GYES-t a gyám részére folyósítják, a gyermeket egy éves kora előtt is elhelyezheti az intézményben.

- ha a GYES-t a nagyszülő részére folyósítják, a gyermeket három éves kora előtt nem helyezheti el intézményben. A gyermek három éves kora után napi 5 órában helyezhető el intézményben



Itt sok hasznos dolog megtalálható: [link]

2011. aug. 17. 13:58
11. Kata 1977 (válaszként erre: 8. - F8db0709b8)
2011. aug. 17. 13:55
Itt is, van akinek ebéd után el kell vinni e a gyerekét,kötelezik rá.
10. Dóry87 (válaszként erre: 6. - Kiraroli)
2011. aug. 17. 13:54
5 éves korig nem kötelező az óvoda! Nálunk most 50(!) gyereket utasítottak el a 3óvodából! és mindegyik gyermek betölti szeptemberig a 3-at!
9. Kata 1977 (válaszként erre: 6. - Kiraroli)
2011. aug. 17. 13:54

Ha van hely!!!

Nálunk is így van hogy 2,5 évestől veszik be ha a szülő,szülők dolgoznak és szobatiszta,plusz hely is van.

De a gyest attól nem veszik el!

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 6. - Kiraroli)
2011. aug. 17. 13:53

Akkor elmondom,hogy ez meg ovifüggő.

itt is az egyikben ha otthon vagy délben haza kell vinni a gyereket,a másikban nem.

itt mindenki azt írja le amit tapasztalt.Mi hétfőn kezdünk oviba és elmúltunk 3évesek.

2011. aug. 17. 13:53

Mini csoportba felveszik 3éves kor alatt!!!

A gyed-et vehetik el a gyes-t nem! Gyes mellett 6 órában lehet dolgozni!

A kérdés már csak az, hogy felveszik e úgy, hogy nem viszel munkáltatóit...ugyanis általában ez a követelmény, mármint papírt kell vinni, hogy várnak a munkahelyen! Aztán később meg vinni kell a papírt, hogy dolgozol!


De van olyan ismerősöm akinek a kislánya minicsoportba járt és nem ment dolgozni! A gyes-e meg megmaradt!

Óvodája válogatja!

6. kiraroli (válaszként erre: 4. - F8db0709b8)
2011. aug. 17. 13:49
szerintem ez így nem egészen igaz.. 3 évesen ha van ha nincs munkahelyed fel kell hogy vegyék! ez tutira így van...
2011. aug. 17. 13:48

elméletileg amúgy ha beiratod vinned kell majd máktól egy igazolást hogy mit kapsz, és rajta lesz hogy gyes...így nem kizáró ok...


csak a gyedre adnak nemet...


az meg hogy nem dolgozol azt nem vagy köteles mondani...mondhatod azt is hogy keresel munkát, de míg nem kezd el járni oviba nem tudsz menni próba napokra sem...

2011. aug. 17. 13:47
Oviba 3 évesen mehet a gyerek,de ha nem dolgozol nem is kötelesek felvenni csak 5évesen.
2011. aug. 17. 13:47
csak akkor tudod beadni oviba 2 és fél évesen ha van munkahelyed és szobatiszta...ha nincs munkahelyed elvileg nem vehetik fel...
2011. aug. 17. 13:47

szerintem nem veszíted el, de ez csak tipp, mert érdekes pl miért van az hogy ha gyeden van az ember és állami bölcsibe felveszik a gyermeket, akkor automatikusan le kell mondani a gyedről? miért kizáró ok? van erre törvény ? csak mert én nem találom a törvényt, sőt eddig akárkit kérdeztem mindenkinek az elutasító levelébe nem azt írták hogy gyeden vagy a kistesóval ezért nem vettük fel a nagyot,hanem hogy nincs férőhely!

de ha van rá trv hogy gyed mellett nincs bölcsi akkor miért nem azt írják bele???????


valaki?????

2011. aug. 17. 13:41
Ha beadom a kisfiam (2 és fél éves) óvoda mini csoportjába (itt nálunk nincs bölcsi) akkor elveszítem a gyesem?Nem megyek vissza dolgozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook