Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Janka baba érkezése fórum

Janka baba érkezése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Janka baba érkezése

1 2
38. Chloee (válaszként erre: 29. - Kira88)
2011. aug. 22. 11:03
Köszönöm szépen! Ezúton is buzdítok mindenkit, hogy nagyon is érdemes. Én is már évek óta ezen gondolkoztam, hogy majd milyen lesz, fájni fog e. Eleinte csak emiatt tartottam az egésztől, de ezután az élmény után tudom, hogy ilyen kellemesen is lehet szülni. Nem kell félni, mert az eredmény minden fájdalmat megér!
37. Chloee (válaszként erre: 24. - Mkriszti81)
2011. aug. 22. 11:01
Igen, az egyik szobatársam is így járt. De Ő szegény egy szülésznő gyakornokot fogott ki, aki nem tudta kivenni a babát belőle, mert csúszott a magzatmáztól, és még vagy háromszor nyomnia kellett, mire sikerült kikapniuk. És neki már nem volt ideje az érzéstelenítésre.
36. Chloee (válaszként erre: 27. - Bonti74)
2011. aug. 22. 10:59
És tetszett neki? Én is abban reménykedem, hogy egy szép napon majd megköszöni nekem, én is mindig szívesen hallgatom, amikor anyukám meséli velem hogy is volt. :D
35. Chloee (válaszként erre: 28. - Bettike2007)
2011. aug. 22. 10:58
Először én is féltem, ezért is nem akartam. De a pillanat hevében, amikor olyan fájás jön, hogy szegény párod kézfeje odavész, akkor rábólintasz. És gondolom ez attól is függ milyen aneszteziológust fogsz ki. Nekem szerencsém volt, mert egy nagyon kedves, és türelmes férfit sikerült kikapnom. :)
34. Chloee (válaszként erre: 25. - Mkriszti81)
2011. aug. 22. 10:55
Ez jó! Hát nekem is volt "vízözön" az biztos :D
2011. aug. 18. 19:13
Janka biztosan nagyon fogja értékelni, hogy ilyen szépen leírtad a születését. és mi is köszönjük:)))
2011. aug. 18. 17:31
Köszönjük ezt a szép-aprólékos beszámolót!Élmény volt olvasni!:))
31. gota
2011. aug. 18. 14:11
Jaj, ez nagyon szép volt, alig látom a billentyűzetet a könnyeimtől... :) Sok boldogságot!
2011. aug. 18. 11:28
Gyönyörűen leírtad,szép történet,meseszép baba.:) Gratulálok!Jó egészséget,sok-sok boldog percet kívánok Nektek!
29. Kira88
2011. aug. 17. 19:49

Olyan szépen írtad le az egészet,nagyon meghatott...:)

Neked elhiszem:ezért érdemes élni!

28. bettike2007 (válaszként erre: 19. - Chloee)
2011. aug. 17. 14:26

Én félnék a gerincbe szurkálástól,sok rosszat hallottam-de nyilván megvannak az előnyös tulajdonságai is.Itt nincs meg hozzá a megfelelő felszereltség,csak császárnál van lehetőség EDA-ra.

És kúp van ami egy idő után hat vagy nem:D Én is tartottam a beöntéstől,de nem volt már:)

27. Bonti74 (válaszként erre: 16. - Chloee)
2011. aug. 17. 08:54
Jól tetted, hogy részletesen leírtad, nekem is megvan mindhárom szülésem és a legnagyobb lányom már elolvasta az övét + a naplóját amiben kicsikorában vezettem a dolgait. Jókat nevetett rajta...
26. zsana0
2011. aug. 17. 06:58
Nagyon szépen leírtad a kis csoda érkezését,gartulálok,és sok boldog perceket kívánok.
25. mkriszti81 (válaszként erre: 19. - Chloee)
2011. aug. 16. 21:17
érdekes, nekem az nem volt olyan szörnyű, rosszabbra számítottam :) Na jó, amíg "betöltötték", az kellemetlen volt, de hamar megvolt, utána meg már "utánam a vízözön" :D
24. mkriszti81 (válaszként erre: 18. - Chloee)
2011. aug. 16. 21:16

Én akkor a szülőágyon azt kiabáltam, hogy nem szülök többet! :D

Utána napokig, ha feljöttek az élmények, elsírtam magam... aztán bő egy hét után tudtam az egészre anélkül gondolni, hogy ne zaklassam fel magam.


Kb 2 hét után mondtam először azt ki, hogy na jó, majd lehet szó kistesóról is azért :)

23. Anyagi
2011. aug. 16. 20:37
Gratulálok a pici lányhoz, és a kedvesen megírt történethez is! ♥♥♥♥
22. sysy66
2011. aug. 16. 20:27
jaj olyan meghato:) nagyon sok boldogságot kivánok nektek és egészséget.
21. Lacry
2011. aug. 16. 20:06
Gyönyörű történet. Egyszer a lányod majd nagyon boldogan olvassa el, annyira szépen írtad le.
20. Chloee (válaszként erre: 15. - Bonti74)
2011. aug. 16. 17:51

Köszönöm szépen! És üdvözlöm a nagy Jankát :D


Nekem annyira nem volt így nehéz szülni, mert az orvosok segítettek, és mondták mit hogyan csináljak, plusz még ki is préselték belőlem a babát. Úgyhogy maga a kitolás igen gyorsan ment. Mindenkinek ilyen fantasztikus szülést kívánok, mint a miénk volt! :D

19. Chloee (válaszként erre: 14. - Bettike2007)
2011. aug. 16. 17:49

Köszönöm szépen!

Tényleg nem adnak? Az kár! Persze, ha nekem sem adtak volna, biztos túlélem valahogy, hiszen mindenki más is kibírja, de azért én áldom ezt a jó kis "cuccot" :D

Hát az viszont jó, hogy nincs beöntés. Szerintem az egészben nekem az volt a legrosszabb.

18. Chloee (válaszként erre: 11. - Mkriszti81)
2011. aug. 16. 17:47

Köszönöm szépen! És neked is gratulálok!

Hát nekem is voltak jó kis fájásaim, ezért is kértem az EDA-t. A szobatársam mesélte, hogy a kitolásnál majd meg halt, ezért is örültem nagyon, hogy abból sem éreztem semmit. Az orvosok mondták, hogy majd Ők úgyis szólnak mikor nyomjak, és így is volt. Szerintem az érzéstelenítőnek is köszönhetem, hogy tényleg egy olyan élményként éltem meg az egészet, hogy legszívesebben már másnap újra csináltam volna. :D Ti hogy vagytok vele?

17. Chloee (válaszként erre: 10. - Bella2525)
2011. aug. 16. 17:44
Gratulálok Anyuka! Ez nem semmi! És köszönöm szépen! :D
16. Chloee
2011. aug. 16. 17:43
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Aranyosak vagytok. Igen, próbáltam mindent leírni, ezért is lett ilyen hosszú, de az emlékek egyszer csak elhalványulnak, és én szeretném, ha Janka majd nagy lesz, születése minden pillanatáról tudhasson. És persze, amikor feleleveníti az ember, akaratlanul is érzelgős lesz, hiszen újra átéli ezt a fantasztikus élményt, ami a mai napig mosolyt csal az arcomra, és egyben meg is ríkat.
2011. aug. 16. 17:11

Ez gyönyörű volt!:)

Ritka szép cikk a szülésről és az anyaságról.

Csak gratulálni tudok és jó egészséget kívánni Nektek!

Nekem három lányom van és az elsőnek, aki már 9 éves lesz mindjárt a második neve Janka...

Az epdurállal tényleg az a baj, hogyha nem jól adagolják, akkor nem megy ki a kitolásra és fájások nélkül nagyon nehéz nyomni.

Nekem nem volt egyik szülésemnél sem, viszont oxitocint kértem a végén, az utolsó szülésemnél, mert nem voltak erősek a fájásaim és éreztem, hogy így nem fog menni.

Szóval el tudom képzelni milyen nehéz lehetett így megszülni.

2011. aug. 16. 15:20

Nagyon szépen fogalmaztál,gratulálok a kicsi lányhoz!!


Itt nem adnak epidurált,igaz fájt de kibírható volt.

És beöntés sincs hála az égnek!

2011. aug. 16. 14:47

Meghatottan olvastam a sorokat.

Nagyon tetszik, hogy a kislányodnak meséled el a születéstörténetét.

Gratulálok hozzá.

Sok boldogságot és jó egészséget kívánok, és váljon valóra az a sok jó, amit kívántál Janka babának.

2011. aug. 16. 14:15

Nagyon szép szüléstörténeted volt. :)

Gratulálok a kislányotokhoz, jó egészséget mindenkinek!

2011. aug. 16. 14:06

Szia!

Gratulálok a cikkhez és a babádhoz is sok szépet kívánok!


Érdekes, hogy nekem az epidurált csak a tágulási szakaszban adták, a kitolásban nem kaphattam éppen azért, mert érezni kellett a fájásokat, hogy tudjam, mikor kell nyomni... Pedig ha kérhettem volna, kértem volna, iszonyatos volt, mikor az érzéstelenítő hatása elmúlt és megéreztem a lehető legnagyobb fájásokat... :(


Tudom, nincs összehasonlítási alapod, de szerinted jobb úgy szülni, ha végig érzéstelenítve vagy? (szerintem igen, de én meg azt a változatot nem éltem még át) :)


Üdv:

3 hós babó anyukája

2011. aug. 16. 12:49

ennél szebben szerintem ezt senki sem tudta volna leirni.a kislányod igazán szerencsésnek mondhatja magát hogy ilyen csodálatos és igaz édesanyával áldotta meg az élet.kivánom nektek hogy egész életetekben tartsatok ki egymás mellett és szeressétek egymást,hisz mi egy szülö dolga ha nem ez??üdvözlettel.

mónika egy 6 gyermekes anyuka,,aki most várja a 7.babáját...

2011. aug. 16. 12:27
Gyönyörű történet, én is elpityeredtem a végén! :) Nagyon szép családban nő fel Janka baba a leírtak alapján! Kívánom Nektek, hogy legyen ebben a kis Csodában nagyon sok örömetek, s kívánok még mindehhez szeretetet, boldogságot és egészséget! :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook