Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csináljak, hogy ne legyen lapos feje a babának? fórum

Mit csináljak, hogy ne legyen lapos feje a babának? (beszélgetős fórum)


16. b462d48cfa (válaszként erre: 15. - 274c9996b8)
2011. aug. 21. 11:56

Látom te marhára érted a dolgod. Ha csak baromságokat tudsz írni, akkor inkább tartogasd meg magadnak az idióta véleményed.


A többi értelmes hozzászólónak írom: most már tudom forgatni a kis fejét, nem fordítja vissza, ma már hasra is fektettem és olyan édesen alszik így. Most már nyugodt vagyok. Köszönöm a tanácsokat! :)

2011. aug. 18. 21:24

semmit :)

nem lessz lapos , ha nem annak keszult.

2011. aug. 18. 21:22

Forgatni kell.

Nem szabad hagyni, hogy mindig egy oldalon feküdjön a baba.

Hol jobbra, hol balra kell fordítani.

Persze lehet hasra, hanyatt, lényeg az, hogy mindig máshogy aludjon, feküdjön.

2011. aug. 18. 20:23
Szia! Nálunk ugyanez volt a helyzet, 1 hós státuszon mondta a doktornéni, hogy laposodik a feje Kaminak. Még mozgásterapeutához is elküldött, hogy biztos nincs e letapadva valami izom ami miatt csak egy irányba fordul. Nekünk hasra kellett fektetni. Mondta, hogy lesz balhé 1-2 napig amíg hozzászokik, ez így is volt, aztán azóta is csak hason alszik a legjobbakat. És gyönyörű kerek a fejecskéje. 5 hós.
2011. aug. 17. 19:28
Eddig még csak próbára fektettem hasra, a kis fejét folyton fent tartja. De nem merem úgy hagyni. Megpróbálom azért legalább nappal hason altatni, éjjelre még nem merném.
11. Adali
2011. aug. 16. 10:28

Altasd hason, ha nem felsz...:)

Mi 3 hetes korunktol ugy alszunk...

10. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - B462d48cfa)
2011. aug. 16. 10:15
Néha hasra fektesd. Amúgy is jót tesz neki, mert hamarabb fogja emelgetni a buksiját, erősödik a háta, tehát az egész mozgásfejlődésének jót tesz. Az enyémeket mindig hasra tettem, aztán pár hónap és úgyis úgy fordul , ahogy szeretne.:)
2011. aug. 16. 10:11
Nekem is mindig azt mondta a védőnő, hogy forgassam Lilit, mert lapos egy kicsit a feje. Forgattam, mert tényleg mindig arra fordította a kis buksiját, amerre mi fekszünk. Így, ha megfordítottam, akkor 1-2 nap után tényleg arra fordult ő is, és egy idő után szép kis kerek feje lett. Mondjuk akkor már ő forgatta saját magától a fejecskéjét. Most meg már nem csak a fejecskéjét forgatja, hanem mindenét! :)) Fél éves lesz 25.-én, de már el is felejtettem, hogy mennyit izgultam azon, hogy lapos lesz a feje. Mostmeg már annak örülök, ha nem forog, és gyorsan rá tudom adni a pelust. :DD
2011. aug. 16. 10:05
Én nappal hason altatom, éjjel háton...a fejét meg magának "hozza helyzetbe". :)
2011. aug. 16. 10:03

Vannak kisparnak amik kitamasztjak oldaltfekvesnel, de en pl ezeket nem hasznaltam, a fiam mindig visszafordult a hatara es nem lett lapos a feje. Az elso 2 hetben meg le kell huzodnia az odemanak is ami a szules kozben keletkezett ugyhogy ne aggodj. Amugy te forgathatod ettol fuggetlenul oldalra, majd ha kenyelmes lesz neki ugy marad. A kislanyom meg hason aludt a feneket az egnek tartva:) es allandoan azzal remisztgettek hogy majd egyszer megfullad, megsem lett az egvilagon semmi baja.


Ha oldalra forditod a babat, mindig figyelj oda, hogy a fule ne gyurodjon be mert attol viszont elallo lesz, ez igaz. De a buksi formaja az meg nagyon sokat alakul meglatod:)

2011. aug. 16. 10:02

nem minden baba forgatja a fejét sajnos. Unokaöcsém sem tette és eléggé ellaposodott szegénynek a feje. De állítólag rendbe fog jönni.


Nekünk azt mondták, hogy tegyünk a másik oldalra ahova nem fordul valami figyelemfelkeltő játékot ami zenél, színes stb. Még tudom pici, de meg lehet próbálni. és az ágyban forgatni. Én kb hetente a másik irányba tettem le aludni.

5. andi6020 (válaszként erre: 1. - B462d48cfa)
2011. aug. 16. 10:01
:DD Semmit! Nem lesz lapos, ne aggódj!
2011. aug. 16. 09:52
Remélem, mert már 2 helyen is lapos a kis feje.
2011. aug. 16. 09:50
csak azt amit eddig is,állandóan fogatod oldalra fekteted stb kitámasztod..jól csináltad így tovább,nehéz:))
2011. aug. 16. 09:50
:) Nem kell forgatni, ez régen volt így azóta rájöttek hogy a baba forgatja magától is a fejét :) Nyugi, ne izgulj, majd változik!!
2011. aug. 16. 09:48
Bárhogyan forgatom, kitámasztom, állandóan visszatekeri magát, pedig csak 2 hetes. Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook