Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek van Jack Russel nagy ill. kölyök kutyusa? fórum

Kinek van Jack Russel nagy ill. kölyök kutyusa? (beszélgetős fórum)


18. SF (válaszként erre: 8. - Sz.rozika)
2012. szept. 26. 20:51
Ez az én kutyám:-)
2011. szept. 23. 21:51
Sziasztok!Mi a párommal szeretnénk egy Jack Russel kiskutyát. Már nagyon sok helyen utána olvastunk a fajtának, tudjuk milyen domináns kis rosszcsont tud lenni és hogy nagyon következetesnek kell legyünk vele szemben. De legnagyobb félelmünk, hogy munkánk miatt sokat lenne egyedül itthon az első napokban és hogy nem tudjuk ezt hogyan viselné. Reggel 8tól este 6ig egyedül lenne. Ez nem csak ezt a fajtát gondolom másikat is megviselné :( Okozna ez valamilyen lelki törést kiskutyánknak?
2011. szept. 11. 17:53
Nekem is jack russelem van!5 hónapos korában került hozzánk,menhelyre akarták adni,mert csipkedte az embereket:(nálunk egyszer sem csinálta!ami számomra a legszebb pillanat volt,amikor első nap elvittük sétálni figyelt minket,le sem vette rólunk a kis szemét,és elsőre odajött mikor hívtuk,mintha így akarta volna meghálálni,hogy befogadtuk!Nagyon jó házőrző,minden kis neszre felfigyel.. a párom motorját messziről kiszúrja és már megy eléje!Ja,és mi lakásban tartjuk,de dupla kertes házunk van,akkor megy amikor akar,viszont még így is napi 2 órára elvisszük sétálni,futtatni,különben nem lehet vele bírni,valóban le kell fárasztani!és az elejétől fogva szobatiszta,ami furcsi,hisz az előző "gazdája" az udvaron tartotta!Nagyon szeret úszni is,és imádja ha nagy rönköket dobálunk neki a vízbe és kihozhatja nekünk büszkén (kis botokkal nem kezd,az nem kell neki)!Nagyon szeretjük!Igazi társ!
15. Melinda_16 (válaszként erre: 14. - Sz.rozika)
2011. aug. 28. 20:14
:) Szép, szép... csak sokszor fárasztó és nem minden kutyuska rendeske. :)
14. sz.rozika (válaszként erre: 13. - Melinda_16)
2011. aug. 26. 08:15
jah értem :) szép foglalkozásod van, irigyellek :)
13. Melinda_16 (válaszként erre: 12. - Sz.rozika)
2011. aug. 25. 20:44
Pont ilyen kutyám nincs (5 van, 4 kül fajta), de ismerem a fajtát és kutyákkal foglalkozom.
12. sz.rozika (válaszként erre: 11. - Melinda_16)
2011. aug. 23. 08:38
:) te is gazdi vagy?
11. Melinda_16 (válaszként erre: 8. - Sz.rozika)
2011. aug. 22. 19:42
Minden benne van. :)
2011. aug. 17. 07:09
nagyon szívesen, örülök ha segíthettem
9. 17dfdcec7d (válaszként erre: 8. - Sz.rozika)
2011. aug. 17. 00:29
nagyon nagyon szepen koszonok mindent!!!!!!!!!!!! akkor ne csodalkozzam ha nehez a szobatisztasagra nevelni meg,hiszen csak 7 hetes.oke figyelunk a reszletekre.tisztelettel koszonok mindnet!!!!
2011. aug. 16. 09:49

hűha téged aztán minden érdekel :)


legelőször annyit, hogy amennyiben kicsiként bármihez hozzászoktatjátok, arról a későbbiekben nagyon nehéz lesz "lenevelni" borzasztó makacs és öntudatos fajta


4 éve van velünk a drága :)


oltások: semmi extra, ugyanaz, mint a többi kutyusnál, mikor megvettük megkaptuk az oltási könyvet is és az állatorvos mindig abba írja be, hogy mikor mire kell vinni, szóval így követhető a dolog


vadászkutya ugyebár, tehát elég mozgékony fajta, tényleg borzasztó nagy mozgásigénnyel, mindenképp kertben célszerű tartani, vagy napi szinten kell futtatni, különben kezelhetetlenné "hisztissé" válik


nehezen lett szobatiszta, mert kicsinek napközben kint volt, éjjel meg bent és összekeverte szegénykém hogy akkor hol mit szabad, de lehet, csak mi bénáztuk el, nem tudom, kb 6 hónapos volt, mire már nem történtek balesetek :)


okos fajta, de a makacssága miatt ez nem mindig látszik, gyorsan tanul, ha van motiváció, pl jutalomfalat vagy nálunk a labda ilyen, imádja, akár egész nap hajkurászná, ha valaki dobálja neki


nagyon fontos nála a tudatosság és következetesség már az elején, mert könnyen elkanászodik, ha nyeregben érzi magát, akaratos lesz és hiába tudja mit kérsz tőle, nem hajlandó, ha nincs kedve... ha pl felengeditek a kanapéra, nehéz lesz onnan letiltani, s ha leimátkozod, akkor is megsértődik, mert nem érti, hogy ha egyszer lehet, máskor miért nem.. na ezzel nincs egyedül :)


nagyon jó házörző, ha bent van nálunk a kilincset sem lehet megfogni kívülről, már ugat, csahol a legkisebb zajra is, megismeri a különböző zajokat, a mi kocsinkat, a mi csengőnket :)


ragaszkodó és mindig kész a játékra, futkározásra, labdázásra, akármilyen fáradt is, 5 perc pihi után újra hozza a labdát és menne.. ha álmos, akkor viszont szereti, ha nyugta van, akkor nem bírja ha cincálják..


szereti a gyerekeket, hisz azok futkároznak vele és dobálják a lasztiját :) azt viszont nem bírja, ha motoroznak (kis kétkereű gyerekmotorral) és a fűnyítót sem, a műanyag kerekek kopognak a betonon és az idegesíti, akkor csahol és a kerekeket harapja, de embert még sosem bántott, teljesen távol áll tőle


nem egy beteges fajta, egyszer megevett valamilyen hangyacsapdát, akkor vittük ügyeletre, de semmi baja nem lett, 3 napig vele aludtam a kanapén és figyeltem, hogy minden ok-e :)


sétáltatáshoz nagyon meg kell nevelni, sajnos a miénk nekimegy akár a nagyobb kutyáknak is, ismerkedne elsősorban, de ha morognak rá, akkor vége az önuralmának, rögtön támad, mivel kisnövésű, így kompenzálja, akkor olyan mint egy kis "véreb"


szóval a lényeg: tudatosság, sok mozgás és játék, türelem és persze határtalan szeretet :)


sok boldogságos évet kívánok nektek és a kutyusnak, ha van még kérdésed csak nyugodtan :)

7. 17dfdcec7d (válaszként erre: 5. - Sz.rozika)
2011. aug. 16. 08:41
mindenre,szobatisztasag es az egesz infod a kutyus viselkedeserol,csalad szereteterol,milyen a gyerekekkel,miota van veled,mennyi ido alatt lett szobatiszta, stb.volt e valami betegsege,erzekenysege stb
6. 17dfdcec7d (válaszként erre: 3. - Melinda_16)
2011. aug. 16. 08:40
szobatisztasag,neveles,oltasok,betegseg eloordulasai,jo hazorzo e,ragaszkodo e,es ilyenekre lennek kivancsi??mikortol lesz szobatiszta stb.17en lesz Dragam 8 hetes,imadnivalo egy teremtes,mar elkezdte az ugatast is,egy tunderbogar nagyon.mindig a parom olebe akar lenni,feszt fel keretozne,
2011. aug. 16. 07:14
Szia! Nekem van egy 4 éves kan JR-em, tenyésztésben nem vagyok jártak, viszont rajongok érte :) Mire vagy kíváncsi?
2011. aug. 16. 07:08

állandóan futkároznak, nagyon mozgékonyak, tele vannak energiával

ennyit tudok róluk :)

3. Melinda_16 (válaszként erre: 1. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 16. 06:45
Szia! Milyen infot szeretnél? Bár nem JR-em van, de hátha tudok segíteni. 5 különböző korú és méretű, fajtájú kutyám van. Plusz kutyákkal foglalkozom, hátha tudok segíteni. :)
2011. aug. 16. 02:57
2 napja van egy edes mackonk,kisfiu 8 hetes
2011. aug. 16. 02:53
uj tulaj vagyok,infop kene a Russelekrol,,es kolykeikrol

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook