Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élettársi költségmegosztás fórum

Élettársi költségmegosztás (beszélgetős fórum)


2011. szept. 2. 17:41
és a sorsunk ha úgy hozza, én fogom eltartani őt, és nem azért mert nem akar dolgozni...
2011. szept. 2. 17:40
nálunk mindent ő fizet, mert nekem nincs munkám... ő a 80ezréből... remek.. étterem? ruha? pfff... de amíg volt pénzünk, mindig az fizetett, akinél éppen volt, és nem számolgattuk, ki mennyit, csak hogy kijöjjünk, arra vigyáztunk.
2011. szept. 2. 17:29

Én a kérdést se értem igazán!

Miért kéne megosztani a költségeket?

Közös élet.

Mindent be illik dobni a közösbe, nem??,,


le vagyok döbbenve.

22. murva
2011. szept. 2. 17:21
Köszi a válaszaitokat,véleményeket,nem könnyű a döntés,de valamiben meg kell állapodni,úgy döntöttünk én fizetem a kaja költséget,a párom a többit.
2011. aug. 18. 11:49
Mondjuk nem olyan jó, hogy a pasim fizet mindent mert így nagyobb beleszólása is van pl.ne használjam addig a vízet zárjam el el a lámpát ha számítógépezek ...mert Ő fizeti:(Szóval az lenne a legjobb ha 50-50 %-ban leehtne fizetni de egy nagy magánházat nem tudnék még 50 %-ban sem kifizetni:((((
20. 00a194caf9 (válaszként erre: 19. - Agis)
2011. aug. 16. 15:49

Az arányokról persze nem volt szó. Azt hittem, hogy nálatok ez nem arányok szerint működik, hanem a pasi fizet, és kész.


Egy férfi szerintem is legyen férfi... Bár számomra a férfi jellemzőt nem a pénztárca vastagsága fogja bárkire is ráragasztani. :)



Ezek szerint ti szerencsés helyzetben vagytok. De van, ahol a pasi keres kevesebbet. Vagy van, ahol ugyan annyit keresnek.

Én a párommal úgy működök, hogy általában mindent kifizetünk felesben, aztán a szórakozást, és többit, azt meg az állja, akinek éppen van. Tehát, ha nekem nincs, ő kifizeti, ha neki, akkor meg én. Ha egyikünknek sem jut rá, akkor nem megyünk sehová. :)

Tehát nincsen enyém és tied, nem fillérezgetünk, és nem várjuk el a másiktól hogy eltartson.

Ha neki egyáltalán nem lenne éppen pénze, akkor is megtehetné azt, amit én. Amíg nekem van, neki is!


Szóval, nem mindenki van anyagilag annyira szerencsés helyzetben. Mi mondjuk nem panaszkodhatunk, mert mindenünk megvan, még félre tenni is tudunk, meg jól érezni is magunkat.

De ha valamelyikünk munkanélküli lenne nagyon hamar kopna az állunk felfelé...

19. agis (válaszként erre: 18. - 00a194caf9)
2011. aug. 16. 15:30

Te vagy sekelyes.....:D


Ahol ketten keresnek (mint ahogy nalunk) de a bevetelek 1/4-3/4 aranyban vannak, ott miert fizetnenek felesben barmit is? Egy ferfi legyen ferfi, minden tekintetben, kepes legyen eltartani a csaladjat, mert ha a no gyereket szul, kapasbol megcsappan a bevetel. Legfeljebb kevesebb etterem/nyaralas/ruha fer bele, de nem kell szukolkodni.


Azert van a megtakaritas, hogy ne kelljen nyomorogni, sot, az igenyek lejjebb adase nelkul lehessen tovabb elni, meg abban esetben is, a ffi nem talal 3 evig munkat.


Nalunk az a kiindulasi pont, hogy az en fizetesem csak zsebpenz, az en zsebpenzem, amit arra es akkor koltok el, amire akarok.

18. 00a194caf9 (válaszként erre: 17. - Agis)
2011. aug. 16. 15:06

Mondjuk ennek én is örülök. :)

Bár, ha az lennék, akkor sem olyan nőt vadásznék magamnak, aki a pénztárcámra hajt...

Ami nem jelenti azt, hogy nem adnék meg neki mindent, ami tőlem telik...


Elég sekélyes a gondolkodásotok, persze, én senkit nem akarok megbántani.

A társ szó az azt jelenti, hogy ha neki van, akkor neked is van. És ha neked van, akkor neki is. Nem azt, hogy az egyik fél várja, hogy a másik mindent alátoljon, és mindent megoldjon helyette.

Mit tennél, ha akivel együtt vagy egyszer csak olyan élethelyzetbe kerülne véletlenül, hogy nem hogy a ruháidat nem tudja megvenni, meg az éttermet és nyaralást állni, hanem még a 2/3 részt sem tudja kifizetni?

Elhagyod, és keresel valakit, akinek vastagabb a pénztárcája? :)

17. agis (válaszként erre: 15. - 00a194caf9)
2011. aug. 16. 14:58
Mekkora szerencse, hogy nem is vagy az...:D
2011. aug. 16. 13:49

Hú lányok, lányok. Milyen lóvé központúak lettünk manapság!

Akit szeretek, az lyukas gatyával is kéne...

15. 00a194caf9 (válaszként erre: 10. - Agis)
2011. aug. 16. 13:48
Hát nem lennék a pasid.
14. zzmm
2011. aug. 16. 13:45

Én is ezt szoktam mondani :) hogy közös kasszán vagyunk. Ami a tiéd, az az enyém is ))


Viccet félre téve, közös kasszán vagyunk.. És így normális szerintem.

13. 9536810fa1 (válaszként erre: 12. - 9536810fa1)
2011. aug. 16. 08:20
(mondjuk ez nem érvényes rám, mert a sajátomon vagyok, de elméletileg nem rossssz... nem lenne rossssssz... :DD)
12. 9536810fa1 (válaszként erre: 10. - Agis)
2011. aug. 16. 08:19
... én úgy szoktam mondani, hogy közös kasszán vagyunk... a pasién! :))
2011. aug. 16. 08:16
Míg mi a férjemmel csak együtt éltünk az első perctől kezdve úgy csináltuk, hogy a párom fizetéséből fizettünk ki minden számlát, az enyémből pedig a kaját és az egyebeket + félre is raktunk. De mindent közösen. Nem volt én pénzem meg a te pénzed. Csak a mi pénzünk.
10. agis
2011. aug. 16. 08:02

Nekunk nincs kozos szamlank es en nem is eroltetem. Ami megtakaritasunk van ott ugy is en vagyok a kezdemenyezett, hat akkor meg minek? Volt egy pasim, kepes volt kulon pakolni a szalagra vasaralskor. Na o vagta el nalam vegkepp a cernat. :D


Egyebkent az 1/3-2/3 megosztas csak abban az esetben ervenyes, ha a nonek van sajat jovedelme...:D


Szoktak mondani, hogy kozos az asztal, kozos az agy, a szamlakat meg a pasi fizeti :D

2011. aug. 15. 22:57

Sosem értettem, hogyan tud két ember úgy együtt élni, hogy külön kasszán vannak. Hozok neki 2 zsemlét és elkérem az árát? :-)


De viccet félretéve: Közös a kassza, megbeszéljük, mire költünk. Mindig a csekk az első, utána a kaja meg a gyerek dolgai.

8. agis (válaszként erre: 4. - Agis)
2011. aug. 15. 20:35

De ez a havi fix koltsegek: lakas, rezsi, haztartas es elemiszer.

Az egyeb koltsegek: utazas, etterem, ruhazkodas, kikapcsolodas a ferfi dolga.


:D

2011. aug. 15. 20:33
Nálunk a párom nyugdija 100 ezer az én pénzem sajnos csak havi 28.000.- segély mert nincs jelenleg munkám nála lakok és csak havi 10.000.- kár rendes:))
6. a6d5a14c21 (válaszként erre: 1. - Murva)
2011. aug. 15. 20:32
Nálunk mindent a párom fizet.
2011. aug. 15. 20:32
Nálunk az első perctől minden jövedelem KÖZÖS, mindenki beadja mindenét, abból élünk, költünk, pedig a párom közel 3szor annyit kap mint én.
4. agis
2011. aug. 15. 20:31
2/3-1/3 aranyban (a ferfire jut a nagyobb resz)
3. c62e5b7d24 (válaszként erre: 2. - C62e5b7d24)
2011. aug. 15. 20:30
amúgy meg minimum felesben kéne nem?
2011. aug. 15. 20:29

hát külön jövedelmünk van, de közös a kassza.

ennyi:)

2011. aug. 15. 20:28
Élettársak ti hogy osztoztok a közös költségeken,ha nem közös a jövedelmetek és a vagyonotok,csak együtt éltek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook