Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dauerolt haj ápolása fórum

Dauerolt haj ápolása (beszélgetős fórum)


1 2
2013. ápr. 4. 15:57

Sziasztok!

az en kerdesem az lene hogy szabad e szoke festet hajat dauerolni? Nagyon vekony szalu a hajam es szeretnem dauerolni hogy dusabnak tunjon meg tetszik ha hullamos es a fodraszom aszt mondta hogy o nem szivesen csinalna meg mert tonkre teszem a hajam. De apolt a hajam mindig hasznalok balzsamot es puha es sejmes. Mit tanacsol ? :)

40. Baguster (válaszként erre: 39. - Anda39)
2012. ápr. 8. 09:50
Köszi a gyors választ, megnéztem semmi gond, csak ez az első dauer és mindenre figyelni akarok, nehogy sprőd legyen. Tegnap este kimostam nagyon szépen elaludtam és most úgy áll mint egy szénaboglya.Így összefogott hajjal húsvétolok. :) Kellemes húsvétot a fórumozóknak! :)
39. Anda39 (válaszként erre: 38. - Baguster)
2012. ápr. 6. 19:23
Ha a fejbőrödön nem látható a hiány, akkor szerintem nincs miért aggódni. A göndör hajból nehezebben potyognak ki az elhullott szálak, ráadásul (remélhetőleg) nem is fésülködik az ember ilyenkor annyira gyakran a fürtök megőrzése miatt. Tehát csak úgy tűnik, hogy több hullik ki. (azért nézd meg a fejbőröd, látatlanban nem lehet mondani biztosat ;))
2012. ápr. 6. 17:49

Sziasztok!

A hét elején daueroltattam be a hajamat és az lenne az észrevételem, hogy ma egy kisebb csomó kijött a hajamból, tartok, hogy hullani fog a hajam. Van vmi tippetek erre az esetre? Az alábbi hozzászólásban a krémet láttam a kókuszos balzsamot és azt tuti,hogy fogok venni :)

37. Rea021 (válaszként erre: 36. - Anda39)
2012. márc. 12. 09:17
van itt a kozelben ahol lakom egy fodraszkellekes bolt,esetleg tudnal ajanlani ra vmi,hajpakolast,balzsamod barmit?
36. Anda39 (válaszként erre: 34. - Rea021)
2012. márc. 10. 18:21

Azt én sem értem, miért csinálta meg a fodrász, ha szerinte nem volt jó ötlet...

Nem tudom, tényleg mennyire ment tönkre a hajad, kell-e vágni belőle vagy sem, ezt látni kell. Vannak hajpakolások, amik segíthetnek, de csodát egyik sem tud tenni, azért az lehetetlen. Javítani azért sokat lehet. Ahogy írtam, próbálj olajos pakolást tenni a hajadra. Én a bolti termékekben nem bízom, azoknál sokkal jobbak a fodrászok által használt profi cuccok, mert sokkal több bennük az anyag.

2012. márc. 10. 13:29

Szerintem ha hullik bármilyen kezeléstől a hajad, akkor sehogy se éri meg. Én pl keratinos hajegyenesítést csináltattam magamnak, ha hullana tőle a hajam tuti nem dicsérném, még akkor se ha végre egyenes lett tőle, de mindegy nem ez volt a kérdés.

Szerintem érdemes bármilyen hajproblémával professzionális termékekhez fordulni. Nekem ez a hajbalzsam vált be [link]

Fodrász kellékesnél lehet beszerezni kb 1200 ft 1 liter. Bármely bolti balzsamot kenterbe ver!

34. Rea021 (válaszként erre: 32. - Anda39)
2012. márc. 10. 13:10
gondoltam mĂĄr mindenre,levĂĄgatom vagy,h neki esek hajvasaloval de biztos lenne a halal neki!de helyrejĂśn a sĂŠrĂźlt,seprĹąs hajresz,pakolassal,balzsammal?vagy a serult reszt mar csak vagni lehet?
33. Rea021
2012. márc. 10. 13:04
sajnos nem mondta,h nem szabad,de utólag felhivtam másnap és mondta,h gondolta,h amikor mar csavarta fel,hogy tönkre vagja csak akkor nem értem miért nem mondta,direkt előtte,mondtam neki,h vekonyszalu,meg hát gondolom nem vak látta.de ma vettem rá ezt a Gliss kur balzsamot fekete tubusos,az van ráírva extrém sérült,száraz hajra remélem jo lesz ra.
32. Anda39 (válaszként erre: 30. - Rea021)
2012. márc. 10. 08:32

Jól értem, megmostad a hajad másnap, dauerolás után? Nem mondta a fodrász, hogy nem szabad? A vegyi beavatkozás után még két nap kell, mire tökéletesen rendeződnek a hajban a kémiai kötések, ezért tilos, mert tönkreteheted az egészet. Hogy ettől lett-e söprűs, vagy maga a dauerolás nem volt megfelelő, azt így senki nem tudja megmondani, ez most már mindegy is neked. Azért megvan a véleményem a fodrászodról, hogy azt sem mondta, hogyan kell ápolni egy dauerolt hajat...és még azelőtt, mielőtt elkezdte volna a hajcsavarást, mert van, akit elrettent a sok macera.

Próbálj meg olajos hajpakolást a hajadra tenni, legjobb a tiszta ricinusolaj. Minél tovább a hajon marad, annál jobb - akár egész éjszaka is lehet dunsztkötés alatt -, de min. fél óra ajánlott. Utána jöhet a hajmosás. Törölközővel dörzsölni tilos a hajat! Csak nyomogatva itatni a vizet a hajból. Mindenképpen kell valamilyen göndör hajra való cucc, amitől a fürtök megmaradnak. Igénytől függően lehet olyan, amitől kemény, merev tincsek lesznek, de van olyan, amitől lágy, de szintén fürtös lesz az eredmény. Göndör hajat csak mosáskor lehet fésülni, szárazon nem ajánlott, mert tönkreteszi az összképet. :) Vagy hagyni kell magától megszáradni, vagy diffúzoros feltéttel szabad, különben szétfújódik a frizura és kazal lesz belőle. Száradás után szintén lehet balzsamot, vagy hajvégápolót, bármit kenni rá úgy, hogy a tenyereden eldörzsölöd és ezzel megmarkolászod a hajadat.

Remélem tudtam segíteni. Ha nagyon úgy látod, hogy tönkrement a hajad, menj vissza a fodrászhoz, próbálja meg hajpakolásokkal felturbózni.

(nem kellett volna rögtön hajat mosni...)

31. nana06 (válaszként erre: 30. - Rea021)
2012. márc. 9. 22:06

szerintem vegyél valami hajvégápoló balzsamot...de én úgy tudom nem is szabad megmosni a hajat rögtön dauerolás után...nekem azt mondta a fodrászom, hogy egy 3-4 napot várjak mire megmosom....


Háát szerintem próbáld ki a balzsamot, meg vehetnél valami gyógynövényes sampont is :)

Én úgy szoktam hajat mosni, hogy először megmosom a hajam egy tök átlagos samponnal, utána bánfi samponnal, majd dauerolt hajra való samponnal, aztán meg bebalzsamozom az egészet :)

Mikor felöltöztem egy fél órára kiülök a kandalló mellé, aztán utána megyek megszárítani...de mindig nedvesen hagyom..a végét azt hagyom magától megszáradni :)

30. Rea021
2012. márc. 9. 17:15
sziasztok,nekem hosszú festett sötétbarna,vékonyszálú hajam van!tegnap bedaueroltattam utólag megbántam,nem kellett volna,mert most egy mosás után látszik mennyire is tette tönkre.eltöredezett teljesen meg seprűs lett.segítsetek kérlek mivel tudnám helyrehozni,h ne legyen seprűs,mert nekem azt mondták,h ezt már csak ollóval lehet,de én meg pont növesztem és egy centit sem szeretnék vágatni belőle.
29. 22ed3d779a (válaszként erre: 28. - Iren345)
2012. febr. 14. 10:50
En is azert daueroltattam..mert nem volt tartäsa..olyan egeszseges volt...most meg..ähh..nem tudom mit tegyek..pakolom..olajozom..megbäntam nagyon...lehet levägatom:(((
28. iren345 (válaszként erre: 27. - 22ed3d779a)
2012. febr. 12. 14:37
én a sok uszodalátogatás miatt szoktam daueroltatni! Itthon a hahyományos ,régi hajolajjal kenem minden reggel,és még fényt is ad! Fésülni nemigen lehet ,csak a kb. félcm szélességű ritka fésűvel,de ne a hagyoműányos módon,csak lazítani kell! Sose szárítsd meg a hajszárítóval! sak természetes úton,esetleg a tövé,hafélsz a hidegtől!
2012. febr. 11. 19:27
Sziasztok en a heten kedden daueroltattam a hajamat..egeszseges bär vekony szälu hajam volt....akkor mikor kesz lett a fodräsz azt mondta: egyältalän nem viselte meg ahajam..hät en nem igy lätom : totäl szäraz : kb.mint a szena kazal..:)Göndörseg totäl kilogott belöle,laza hulläm maradt,de gyenge..inkäbb tönkre tette a hajam..8600ft-ert...mit tegyek vele,hogy helyre hozzam? Mär azon gonolkodom..levägatom....puszi länyok väroma välaszotokat..
26. nana06 (válaszként erre: 25. - Cb1f60d1e0)
2011. szept. 15. 11:56

Nagyon sajnálom, hogy nem vált be ez neked, de legalább akkor tapasztalatnak jó volt :)

Aztán ahogy majd nő a hajad, meg megy ki belőle a dauer, azért szerintem akkor majd tetszeni, fog, meg akkor tényleg egy kicsit majd meg is nyúlnak a hullámok :)

De legalább kipróbáltad, és ezt a pár hónapot ki lehet bírni vele, meg mondom lehet később még tetszeni fog, csak tényleg ki kell tapasztalni hogy mit hogyan kell csinálni :)

25. cb1f60d1e0 (válaszként erre: 24. - Nana06)
2011. szept. 14. 19:45
Én is vettem göndörítő habot, ezzel tök jó, olyan kemény tőle, mint a kő, de legalább jól áll! :) De azt már eldöntöttem, h nem dauertatok újra, kipróbáltam, ennyi volt, sajnálom, h nem úgy sikerült, ahogy elterveztem! Köszi azért a tippet! :))
24. nana06 (válaszként erre: 23. - Cb1f60d1e0)
2011. szept. 13. 19:22
Szija! Nekem a barátnőmnek volt így, hogy folyton kifeküdte a hajából, meg neki alig látszódott hogy be lett volna dauerolva. Ő aztán végül azt csinálja hogy vett ilyen göndörítő hajsprayt és reggelente azzal fújja be, meg rak rá hajhabot is, és így látszik neki egész nap :) Elég macerás tudom, de legalább látszik :)
2011. szept. 13. 11:48

Sziasztok!

Végre eljutottam a dauerig, rajta volt jó sokáig, hogy átjárja a vastag szálú hajamat, mégis kirúgja meg ki is fekszem, ha vizesen teszek rá 1 kiló hajhabot és magától szárad meg, csak akkor lesz göndör, egyébként úgy nézek ki mint egy oroszlán :D sajnos így jártam, tart amíg tart!

Van köztetek esetleg még valaki, aki hasonló cipőben jár? Tudok ellene tenni valamit, vagy fogadjam el, hogy selejtes vagyok? :D

22. nana06
2011. aug. 16. 10:50
És ezt a varga hajcseppet vagy a ricinus olajat honnan tudom beszerezni? Patikából?
21. szöszi71 (válaszként erre: 20. - Nana06)
2011. aug. 15. 15:17
Az jó, hogy mostmár jólérzed magad a bőrödben. Nálam inkább az van, hogy még kellene önbizalom, hogy jobban érezzem magam, de sajnos gyúrnom kell rá elég sokat. Már nekem nincs dauer a hajamban inkább melírt rakattam bele helyette. Valahogy nekem tönkretette a hajamat a sokéven át tartó dauer és persze már meg is untam:)
20. nana06 (válaszként erre: 19. - Szöszi71)
2011. aug. 15. 15:00
eleinte nem akartam megcsináltatni, mert féltem tőle nagyon...de mikor megláttam az eredményt...hát nagyon örültem neki, és azóta is...nah jó azért vannak hullámvölgyek, de jól érzem magam a bőrömben végre! :)
19. szöszi71 (válaszként erre: 17. - Nana06)
2011. aug. 15. 14:01
Igen, az elején még szokatlan, de ahogy megszokod már egyre jobban érzed magad a bőrödben:) Az jó, hogy önbizalmat ad neked:)
18. nana06 (válaszként erre: 16. - Cb1f60d1e0)
2011. aug. 15. 13:32
Szerintem megtörni nem fog, ha nem fésülgeted minden nap...nekem sem töredezett meg egy kicsit sem. Meg is lepődtem mert számítottam rá hogy megfog. Arra számíts hogy lehet hogy korpásodni fog a hajad, a fejbőr szárazsága miatt, erre én head&sholderst használtam és nekem már elmúlt :) De tényleg nagyon könnyű kezelni : nem kell vele sokmindent csinálni :)
17. nana06 (válaszként erre: 13. - Szöszi71)
2011. aug. 15. 13:29
jajam, egy héten egyszer szoktam hajat mosni, akkor míg vizes rakok rá nagyon kicsi balzsamot hogy ki tudjam fésülni, aztán rakok rá hajhabot, meg ilyen göndörítő spravel szoktam befújni. Aztán ahogy szárítom, és érzem hogy szárad, akkor folyamatosan rakok rá hajhabot...kétszer szoktam rárakni. Nekem is nagyon jól bevált ez :) Csak esténként mindig olyan rossz volt eleinte, mert féltem hogy kifekszem belőle a göndörséget :) Aztán rájöttem hogy hülye vagyok :)
16. cb1f60d1e0 (válaszként erre: 10. - Nana06)
2011. aug. 15. 13:27
Örülök, hogy nem csak így gondolom így! Igaz nekem nem vékonyszálú, de elég nehezen kezelhető, se időm, se energiám foglalkozni vele, ezét vasalni szoktam, már nagyon unom és ettől töredezik is nagyon! Lehet a dauer-től is fog, majd kiderül.
15. Volpertinger (válaszként erre: 11. - Nana06)
2011. aug. 15. 13:25

ja, nem azért kérdeztem!

azt hittem, valami szakkifejezés, és kíváncsi voltam, mit jelent :)

2011. aug. 15. 13:23
Ja még annyit, hogy a gyümölcssavas dauer kíméli és erősíti a hajat:)
13. szöszi71 (válaszként erre: 12. - Nana06)
2011. aug. 15. 13:23

Szia!


Ugye csak vizesen szoktad kifésülni?

Úgy ajánlatos, hogy ne menjen tönkre. Nekem nagyon sokáig volt dauer a hajamban, mostanság untam rá:) Vizesen érdemes hajbalzsammal kifésülni, majd még vizes állapotában egy kis hajhabot tenni rá. Ez nekem bevált:)

12. nana06 (válaszként erre: 2. - 432d0af620)
2011. aug. 15. 13:18
igen én is ezért imádom :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook