Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szülők! Hogy spóroltok a tanszerek megvételével? Általában mennyiből szokott kijönni a nagy bevásárlás iskolakezdésre? fórum

Szülők! Hogy spóroltok a tanszerek megvételével? Általában mennyiből szokott kijönni a nagy bevásárlás iskolakezdésre? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 31. 18:02
Az én általános iskolás táskámat, tolltartómat és tornazsákomat a nagyim varrta mindig. A könyveket idősebbektől vettük használtan. Régi poszterekbe csomagoltam be a füzeteket, könyveket. Szépek lettek, színesek.Csak pár tipp volt.
2012. máj. 31. 17:51
Középiskolás könyveim vannak még meg (5 éve végeztem), ha esetleg kéne valakinek valami, írjon, mert ha megvan, akkor postaköltség árán odaadom.
2012. máj. 31. 17:50

A kisfiam 2.-at végzi. Szept.-ben már csak a sima legolcsóbb füzetet vettük és csomagolópapírt a füzetekre. A könyvekre a tanár néni kérésére csak az öntapadós műanyag került. A ceruzák közül a középkategóriás volt a jó. Én a Tescoban vettem neki egy nagyon jó iskolatáskát (hátizsák) akciósan 3000 Ft-ért és jelenleg úgy néz ki, hogy még 1-2 évet elbír. Egyébként függ minden attól, hogy a tanárok mit kérnek.

Nálunk a könyvek idén is ingyenesek lesznek szerencsére + elvileg nálunk is működik beiskolázási támogatás a melóhelyen, megpróbálom. Nem jönne rosszul, mert a kistesó sulikezdés után nem sokkal várható :D

10. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - A301aed4dc)
2011. aug. 15. 18:24
A füzetekből nem a csodafigurásat kell megvenni, hanem az egyszerű külsejűt, ami nagyságrendekkel olcsóbb.
9. Mosoly30 (válaszként erre: 8. - 53dfddad18)
2011. aug. 15. 16:43
Szerencsések közé tartozol, ha kaptál is. Nálunk nem adnak semmit.
2011. aug. 15. 13:34
Iskolakezdési támogatást kérünk a cégtől ahol dolgozunk.
2011. aug. 15. 13:25

Szia!

Én egy 7000ft-os táskával(ami remélem 2 évig kibírja majd)indítottam a másodikos gyereknek aztán még kb 10000 volt minden más, úgy hogy rajztagozatos osztályba jár (pasztellkréta, spéci ceruza, spéci festék stb...6000)

A tanítónéni minden tárgyból leírta mit kér 2.-ba. Mindene megvan, csak a könyvvásárra várunk, 8500 forint lesz kb. Mindenből közepes minőséget vettem. A tolltartója a tavalyi, mert én is vettem egyet meg a mama is és váltogatta, nem mentek tönkre:)

6. 1675f7fe54 (válaszként erre: 1. - A301aed4dc)
2011. aug. 15. 12:39

Úgy tudsz egyedül spórólni, hogy közepes minőséget veszed meg-nem a Tesco-s, és Auchen-est.Amit 2 hónapon belül szinte egy az egyben cserélned kell.

igy a közepessel kihúzod egész évben.

2011. aug. 15. 12:30
Én semmiből nem veszek újat! Most megy másodikba, a táska tolltartó marad a régi, tavalyról maradtak füzetek, füzetborítók, a rajzfelszerelést kipótolom, a színesceruzák is jók lesznek még! Tornafelszerelésből természetesen új kell, mert kinőtte! De elsején majd elmondják még mi kell!
2011. aug. 15. 12:11

Én régebben mindig mindenből újat vettem. Pár éve már nem. Mindig azt mondják a suliba, hogy elég kipótolni.

Év végén haza szokták hozni a rajz dobozt, technika felszerelést..stb.

Ha van még zsírkrétra..stb. nem veszek újat, majd ha szükséges, mert elfogyott.

Amit kell az a füzetek, ceruza...ha jó a tornafelszerelés, akkor viszi azt. Régebben mindig úgy kezdtük az évet, hogy mindenből új volt. Szerintem ez felesleges.

3. 5e1b581a2e (válaszként erre: 1. - A301aed4dc)
2011. aug. 15. 12:09

Kedves Oktilgallát!

Ne szégyelld a kérdésed,időszerű,szóval nem hinném,hogy bárkit is irritálnál vele...Vagy...

Miért ez a nicked?Tudatos vásárló vagy?:)

2. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - A301aed4dc)
2011. aug. 15. 12:03

csak tényleg azt vegyétek meg ami a kezdéshez kell, pl ne vegyetek ezer füzetet mert most olcsó, lehet hogy abból a fajtábol nem kell sok vagy nem is jó


majd első órán elmondják hogy mi az ami kell majd, milyen füzet mekkora stb


attól is függ mekkora a gyerek, pl általánosba kisfüzet gimibe középsuliban nagyalaku vagy spirál stb

2011. aug. 15. 11:59
Kíváncsi vagyok, más hogy osztja be a pénzét, mivel tud spórolni, mikor iskolába megy a gyereke, de mégis törekszik a tanszerek jó minőségére? Adjunk egymásnak tanácsokat, ötleteket, osszuk meg a tapasztalatainkat, hátha tudunk majd segíteni a másiknak! :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook