Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hydrochepalusra műtött gyermekem után milyen ellátásra vagyok jogosult? fórum

Hydrochepalusra műtött gyermekem után milyen ellátásra vagyok jogosult? (tudásbázis kérdés)


27. mgagi (válaszként erre: 26. - Fdóri)
2011. aug. 18. 09:38
Diabétesz. Nem az az erős cukorbeteg akinek inzulinoznia kell magát. Bár, már erről régen beszéltem vele. de akkor annyit mondott hogy kapott rá vmi tablettát. Én ehhez nem értek.
26. fdóri (válaszként erre: 25. - Mgagi)
2011. aug. 17. 22:06
Akkor nem lehet hogy nem inzulinos!!! Inzulinrezisztecia vagy diabetes?
25. mgagi (válaszként erre: 24. - Fdóri)
2011. aug. 15. 14:35
Már régóta. Még a szakközépbe derült ki.
24. fdóri (válaszként erre: 23. - Mgagi)
2011. aug. 15. 13:41
Mióta cukorbeteg? Ilyen fiatalon hogy lehet hogy nem inzulinos?
23. mgagi (válaszként erre: 22. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:58
Vesebeteg + lisztérzékenység + cukorbeteg (nem inzulinos).
22. minden név foglalt (válaszként erre: 21. - Mgagi)
2011. aug. 15. 11:56

Hát erre én is csak azt tudom mondani hogy sajnos ilyen a világ :-((((

És Neki milyen problémája volt hogy családit kapott?

21. mgagi
2011. aug. 15. 11:51
Nem csak én vagyok így. Egyik volt osztálytársam is odakerült ahova én. Ő kapta a családit, és most úgy járt hogy vissza kell fizetnie mert már nem jár neki. 100.000 ft-ot kell visszafizetnie. Részletfizetést kért:(((
20. mgagi (válaszként erre: 19. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:45

Sajnos ilyen a világ:(((

Nekem is van két gyerkőcöm, szóval jól vagyok.

De már belefáradtam, hogy mindíg falba ütköztem, így hagytam az egészet. Egyébként is, én olyan munkahelyen dolgoztam ahol csökkent munkaképességűek dolgoznak, de én ott nem jártam jobban, mert a fizetésemen kívül nem kaptam semmit, pedig volt papírom arról, hogy 50%-os vagyok. Úgy hogy mostmár úgy járom az utam mint egy egészséges ember.

19. minden név foglalt (válaszként erre: 16. - Mgagi)
2011. aug. 15. 11:41

Megélhetéshez biztos hogy kevés, de ha kapsz egy kis plusz pénzt havonta, és csak évente egy felülvizsgálat az ára, akkor szerintem megéri az utánajárás.


Nekem mondjuk elég lenne az iskolakezdéshez az a kis plusz. Arról nem beszélve, hogy én eddig a caládi pótlékot mindig eltettem a gyerek, hogy ha nagy lesz, legyen mihez nyulni majd Neki. De sajnos olyan szar világban élünk hogy ez már nem megy, már sajnos nem tudom félre tenni.


Sok kicsi sokra megy.

18. mgagi (válaszként erre: 15. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:39
Én is tünetmentes vagyok! Amióta beültették a shunt-ot nincs vele gond. De ha meghallják, hogy van epilepsziám is akkor már nem vagyok egészséges. Pedig tünetmentes vagyok!!!
17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:38
Reménykedj abban, hogy nem estek bele egyik kategóriába se, mert az azt jelenti, tökéletesen meggyógyult a gyermeked!
16. mgagi (válaszként erre: 12. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:37
Ezt nem tudom. De amikor a leszázalékolást elindítottuk azt mondták nem jár semmi. Még szociális járadék sem. Nos, én pedig tojok most már mindenki fejére. Tudok én 8 órába is dolgozni úgy hogy nem fogok dokihoz járni, hogy 7 v. 6 órába dolgozhassak! Ha nem kapok mellette semmi mást akkor az a pénz kevés a megélhetéshez!
15. minden név foglalt (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. aug. 15. 11:36

:-))

Igazad van, biztos nem tette zsebre senki, csak lehet hogy nekem kellett volna jobban utána járni a dolognak. De örül az emberhogy túl van a nehezén, és mondhatom hogy teljesen tünetmentes a lányom, aminek mindennél jobban örülök.

Csak aki ezt mondta nekem hogy járjak utána, Ő is teljesen jól van (hál'Istennek)és mégis jár neki.

Szóval még azt sem lehet mondani hogy Ő probléákkal küzd a betegsége által.

És ne érts félre, nem tőle sajnálom, csak akkkor másnak miért nem?

14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:33
senki nem tette zsebre, ami Neked járt volna, ne így gondolkodj!
13. zebracsikó (válaszként erre: 11. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:32

nem kell ehhez semmiféle kiskapu , meg fejes ismerős!


Az említett jogszabályra hivatkozva meg fogják állapítani, csak a kezelőorvosnál kérdezz rá, esetleg vidd magaddal a jogszabályt!

12. minden név foglalt (válaszként erre: 10. - Mgagi)
2011. aug. 15. 11:32

És az is rajta volt hogy csak 18 éves korodig jár?? Utána kell ezeknek a dolgoknak járni. Ami jár az jár. Csak sajnos elhallgatják és inkább zsebreteszik.

:-(((

11. minden név foglalt (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. aug. 15. 11:31
Ilyenkor szoktunk menni iskola kezdés előtt kontroll-ra. Azért keresketek hogy tudjak mire hivatkozni, mert ha 10 évig erről senki nem szólt semmit, akkor lehet hogy kiskapu kell hozzá, vagy esetleg ismerős közel a tűzhöz, hogy kapjuk a kedvezményt?? Ami nem haszonhúzásból jutott most eszembe, de ha ugyan azzal a problémával az egyik embernek jár, akkor logikusan azt gondolná az ember hogy a másik is jogosult rá.
10. mgagi
2011. aug. 15. 11:30
most jutott eszembe, hogy emelt összeget kaptam én is. Egy orvosi papíromon fel volt tüntetve. Jár az emelt összegű családi pótlék.
9. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:25

akkor az a szakorvos, akihez jártok kontrollra.


A 2.sz mellékletben fel vannak sorolva, milyen orvosok adhatnak ki erre vonatkozó igazolást

2011. aug. 15. 11:24
a P) vagy a Q) kategóriába belefértek, szerintem
7. minden név foglalt (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. aug. 15. 11:24
Neurológus? Soha nem kellett vinnem a gyereket ide. Ki az aki érdemben tud ebben akkor segiteni??
2011. aug. 15. 11:22

[link]


az 1. mellékletben vannak felsorolva, mikre jár


szerintem a neurológusotokkal beszélj erről!

5. mgagi (válaszként erre: 3. - Minden név foglalt)
2011. aug. 15. 11:20
nem tudom hogy is van ez. Engem papíron le is százalékoltak. 40%-ra ami a régi renszer szerint 50% de nem értem el vele semmit.
2011. aug. 15. 11:19

5/2003. (II. 19.) ESzCsM rendelet

a magasabb összegű családi pótlékra jogosító betegségekről és fogyatékosságokról



ebben van felsorolva,m mire lehet igényelni

3. minden név foglalt (válaszként erre: 2. - Mgagi)
2011. aug. 15. 11:18

Szia!

Aki ezt nekem mondta már van 3 gyerkőce, azt hiszem 31 éves, és jár évente felülvizsgálatra, és a mai napig kapja a családi pótlékot. Ezek szerint van akinek jár, van akinek nem??? Hogy van ez??

2011. aug. 15. 11:15

Szia!

Nem mondod?

Engem is műtöttek 2,5 hónapos Shunt-tel, de én nem kapok családi pótlékot. 18 éves koromig járt. Az hogy most emelt összegű volt e azt nem tudom, mert anyu nem mondott nekem ezzel kapcsolatban semmit.

Én is évente járok kontrollra + még neurológushoz is járok félévente, évente.

2011. aug. 15. 11:09
A lányom 10 éves. Sanjnos volt 1 hónapos korában eg shunt-műtétje. 1 évre kaptunk emelt összegű családi pótlékot, de azóta semmi. Talákoztam egy olyan személyel, aki már nagykorú, és még a mai napig is kapja a családi pótlékot, mert ez állítólag tartós betegség, és mig él kapni fogja, csak évente kell felülvizsgálatra menni. Nekem erről soa senki nem mondott semmit. Örültem hogy végre túl vagyunk a nehezén és kontroll-ra kell csak járni. De ezek szerint van olyan amit én nem tudok, és járna nekünk is az emelt összegű családi pótlék?? Kérem aki ezzel kapcsolatban tud valamit irjon. Köszönöm. Szép napot Mindenkinek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook