Főoldal » Írások » Hobbi & Otthon témák » Nem minden szemét, ami annak látszik - avagy legyünk kreatívak!

Nem minden szemét, ami annak látszik - avagy legyünk kreatívak!


A cikk ötletének megírása már régóta érlelődött bennem. A közzétételhez az utolsó lökést a „flakonból műanyag fólia” zseniális ötlete adta.

A háztartásokban az egyik legnagyobb feladat a dolgok, különösen az apró tárgyak rendszerezett tárolása.

Már régen rájöttem arra, hogy a kisebb eszközök (pl. vérnyomásmérő, kézi robotgép, elemfeltöltő stb.) dobozát érdemes megtartani, mert a sok szögletes tárgyat egymásra, egymás mellé helyezve sokkal jobban ki lehet használni a rendelkezésre álló teret, és a zsinórok sem kolbászolnak össze-vissza.


Mit tesznek a legtöbb háztartásban a kiürült gyufásdobozzal (már ahol használnak gyufát), kétliteres gyümölcsleves dobozzal, lejárt falinaptárral, egyebekkel? Kidobják. Pedig ezeket nagyon hasznosan fel lehet használni, s nem kell pénzért vásárolni kis dobozokat.


A 16 darabos Ferrero Roché azon kívül, hogy finom csokoládé, nagyon gusztusos műanyag dobozban van, kiválóan tárolhatók benne a gyöngyfűzés, kézimunkázás, varrás kellékei.


A gyógyszereimet összeragasztott gyufásdobozokban tárolom. Amíg naponta egyszer vagy kétszer kellett bevenni, elég volt 7 dobozt összefogni, egy hétre előre kiadagolni. Könnyű volt ellenőrizni, hogy nem felejtettem-e el bevenni, vagy követni, hogy mikor fogy el.

Mikor már naponta 3-szor kellett szednem, 7*3 kis fiókot készítettem. (Igaz, lehet a patikában erre a célra műanyag dobozokat kapni, de részemre a gyufásdobozok sokkal könnyebben kezelhetőnek bizonyultak.)

A dobozkák összefogását valamilyen árucikk csomagolásához tartozó kartonnal, ragasztóval oldottam meg.


A kétliteres gyümölcsleves dobozok tetejét levágom, kimosom, s a 15 kg-os zsákból ezekbe szedem ki a kutyatápot. Több napra előre ki van porciózva, s a dobozok helytakarékosan foglalnak helyet a polcon (nálam a pincelejáróban a gázcsövön).

Ezekből a dobozokból kis átalakítással tetővel rendelkező tárolódoboz is készíthető. (Nekem éppen egy műkörmös reszelőnek ad otthont, látható az adatlapomon. Nagyon praktikus, semmilyen zacskó nem nyeklik-csuklik összevissza és a zsinórok is biztonságban vannak.)

Nagy előszeretettel használom a kiürült, kimosott dobozokat nagyobb mennyiségben szükséges gyógyfüvek (pl. csalántea) forrázásához, szűréséhez is.


A 15 kg-os kutyatáp zsákja sem megy a szemétbe rögtön! Már a kinyitásakor ügyelek arra, hogy szép egyenesen vágjam le, az egyik sarkát meghagyom. Visszahajtom, így lyukasztom át, hogy felakasztva teherbíró legyen, s bele lehessen rakni a szelektív gyűjtőbe hordandó palackokat, egyebeket. A kutyával nem rendelkező szomszédjaimat, családtagjaimat alig győzöm ellátni az ilyen zsákokkal.


De a kedvenceim a nagyméretű falinaptárak! Már 20 évvel ezelőtt is elkértem az irodákból a lejárt, többnyire gyönyörű fotókból álló naptárakat, s abba kötöttem a gyermekeim füzeteit, könyveit.

Ez azért praktikus, mert

- nem kerül pénzbe,

- sokkal jobb minőségű, mint a papírboltban kapható csomagolóanyag,

- minden füzet, könyv, más mintájú, tehát könnyebben megkülönböztethető borítót kapott,

- ha lehetett, a tantárgyra utaló fotót választottam. Pl.: biológia - virágos mező, történelem - egy festmény, vagy szobor, földrajz - tengerfotó, vagy városkép, fizika - valamilyen gép, stb.

A naptárak fotópapírjával kis ügyességgel beburkolhatók az gyümölcslé dobozokból készített tárolók is.


Néhány, ilyen fotópapírba burkolt füzet, könyv képe látható a naplómban.


Várom mások hasonló, filléres kreatív ötleteit!




Írta: syria, 2009. szeptember 4. 16:03
Fórumozz a témáról: Nem minden szemét, ami annak látszik - avagy legyünk kreatívak! fórum (eddig 299 hozzászólás)

Ha tetszett, az alábbiakat is ajánljuk figyelmedbe:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook