Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 40-en túliak szedtek-e valamilyen csonterősítő tablettát? fórum

40-en túliak szedtek-e valamilyen csonterősítő tablettát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. aug. 26. 16:47

Én most vagyok előjegyezve csontvizsgálatra,mert gyakran fáj a lábam és hamar elfáradok.

Talán már el kellene kezdeni valamilyen csonterősítőt szedni,szokták ajánlani ebben a korban.

Tapasztalatokat várok minden érintett korosztálybelitől.

2008. aug. 26. 16:44

Egy természetgyógyász ajánlotta nekem a mákolaj fogyasztását , a csontritkulás megelőzésére. Ezt lehet róla még tudni:

Segíti az emésztést. A csontritkulás népi "csodaszere". Nyugtatja az elmét. Segít az elalvásban.


Amit érdemes tudni a mákról:


Élettani hatása:

A mák igen nagy kincs a magyar - és környékbeli országok étkezési kultúrájában. Viszonylag egyszerű termesztési módja, sokoldalú felhasználhatósága és kedvező tulajdonságai tették közkedveltté.


Aminosavakban, zsírsavakban, foszforban, kalciumban, káliumban, magnéziumban és vasban gazdag. Régóta tudjuk, hogy lassítja az öregedési folyamatokat. Elősegíti a magas vérnyomás csökkentését. Kedvező zsírsav összetételének köszönhetően megelőzhető a trombózis és embólia kialakulása. Normalizálja a vér koleszterinszintjét. Fokozza a szervezet védekező mechanizmusát. Jótékony a sebek gyógyulásában. Növeli a szellemi teljesítőképességet. Idegerősítő, idegfájdalom csökkentő, nyugtató, altató hatású.


A csontozat első számú természetes segítője. Megállítja a csontszövetek leépülési folyamatát, majd elkezdi építeni azt.

2008. aug. 26. 16:35
BOcs:vagyok
2008. aug. 26. 16:34
48 éves agyok.Néha, amikor eszembe jut beszedek egy adag kálciumot.De nem állandóan.
2008. aug. 26. 16:29

Én 55 éves vagyok. Falun nevelkedtem, állatok voltak a ház körül. Szerettem a frissen fejt tejet. Mindig vittem a bögrémet, amikor Anyám fejt, meglett szürve a tej. A tehén egészséges volt, igy frissen kifejten ittam mindig.

Kutyával játszadoztam, aki fetrengett mindehol az udvaron, egereket nyuztam üvegcseréppel. Denevéreket vizsgálgattam. Mindent megfogtam. Ha emlékezetem nem csal, csupán néha mostunk kezet, ugy étkezés előtt.


A testvérek között egyikünk sem allergiás, semmire sem. Nem azt mondom, hogy igy kell élni mindenkinek, mert a gyermekemet én sem igy neveltem. De mosodában sem lehet egészségesen nevelni, ezt is vallom.

2008. aug. 26. 16:20
40-en túliak szedtek-e valamilyen csonterősítő tablettát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook